Bulunan 1 den 1 - Toplam 1
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
 • 1 gönderen Nazmi

Türkiye’nin En Prestijli Bilim Ödülleri İçin Başvurular Başladı

Anasayfa Haberleri Forumunda Türkiye’nin En Prestijli Bilim Ödülleri İçin Başvurular Başladı Konusunu İncelemektesiniz

Başarılı bilim insanlarına her yıl Çankaya Köşkü’nde düzenlenen törenle verilen TÜBİTAK Bilim, Özel ve Teşvik ...

 1. #1
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  17.051

  Türkiye’nin En Prestijli Bilim Ödülleri İçin Başvurular Başladı


  Başarılı bilim insanlarına her yıl Çankaya Köşkü’nde düzenlenen törenle verilen TÜBİTAK Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri’nin 2014 yılı başvuruları başladı.


  Bilimsel ve teknolojik alanlardaki Ar-Ge faaliyetlerini destekleyen TÜBİTAK, bu amaçla 1966’dan bu yana başarılı bilim insanlarını ödüllendiriyor. Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri ile TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülü olmak üzere 4 ayrı kategoride verilen ödüllerin 2014 yılı başvuruları başladı. 31 Aralık 2013 Salı gününe kadar devam edecek başvurular için bilim insanları, “www.tubitak.gov.tr/oduller” adresinden ulaşacakları aday formlarını ve istenilen diğer belgeleri TÜBİTAK Bilim Kurulu Sekreterya Birimine kargo veya posta yoluyla iletecek.

  Ödüller temel bilimler, mühendislik bilimleri, sağlık bilimleri ile sosyal ve beşeri bilimler alanlarında çalışmalarda bulunan bilim insanlarına veriliyor. Ödülleri kazananlar her yıl TÜBİTAK’ın kuruluş yıldönümü olan 24 Temmuz tarihinde açıklanıyor.

  İlk Bilim Ödülü 1966 yılında verildi

  Bilim insanları için Türkiye’deki en prestijli ödül olan TÜBİTAK Bilim Ödülleri, ilk olarak 1966 yılında verildi. İlk kez Kimya dalında verilen ödüllere Prof. Dr. Talat Erben ve Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu layık görüldü.  Ödül Töreni Çankaya Köşkü’nde düzenleniyor

  TÜBİTAK Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri ile TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülü, 2007 yılından itibaren Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün himayesinde Çankaya Köşkü’nde düzenlenen törenle sahiplerini buluyor. Törende bilim insanları ödüllerini Cumhurbaşkanı Gül’den alıyor. Bilim insanlarına para, altın veya gümüş plaket ile ödül beratı veriliyor. Bilim ödülü alanlara ayrıca, araştırmalarda kullanması için Bilim Kurulu’nca belirlenen miktarda destek veriliyor.

  2013 Ödülleri Aralık Ayı’nda Sahiplerini Bulacak

  2013 Bilim Ödülleri ise Aralık ayında Köşk’te düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Ödül alan bilim insanları 24 Temmuz’da açıklanmış ve bu yıl 2 Bilim Ödülü, 2 Özel Ödül ve 11 Teşvik Ödülü ile 1 TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülü verilmesine karar verilmişti.

  Ödüller kimlere veriliyor?

  Bilim Ödülü: Türkiye’de yaptığı çalışmalarla bilime uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunan bilim insanlarına veriliyor.

  Özel Ödül:
  Bilim Ödülü eşdeğeri olarak yurtdışında yaptığı çalışmalarla bilime uluslararası düzeyde katkıda bulunan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bilim insanlarına veriliyor.


  Teşvik Ödülü:
  Bilime gelecekte uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunabilecek niteliklere sahip olan ve ödülün verildiği yılın ilk gününde 40 yaşını geçmemiş Türkiye’de ikamet eden bilim insanlarına veriliyor.


  TÜBİTAK-TWAS Teşvik Ödülü:
  Bilime gelecekte uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunabilecek niteliklere sahip olduğunu kanıtlamış, ödülün verildiği yılın ilk gününde 40 yaşını geçmemiş, Türkiye’de yerleşik bilim insanlarına, Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji alanlarında yıllar itibariyle dönüşümlü olarak veriliyor.
  Son düzenleyen Nazmi, 02-10-2013 saat 13:57.
  Cashmere bunu beğendi.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

Benzer Konular

 1. Cevap: 47
  Son Mesaj: 17-03-2013, 15:56
 2. YGS'de Sınav Görevlisi Olmak İçin Başvurular Başladı
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 9
  Son Mesaj: 24-02-2013, 21:57
 3. ÖYP ile Atananlar İçin Lisansüstü Eğitim Tercihleri Başladı
  Anasayfa Haberleri forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 162
  Son Mesaj: 14-02-2013, 18:46
 4. 2012 TÜBİTAK Bilim Ödülleri Sahiplerini Buldu
  Anasayfa Haberleri forum içinde, yazan Nazmi
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 27-12-2012, 19:45
 5. Gazi Üniversitesi Hastane İşletmeciliği İçin Başvurular Ne Zaman?
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan selii
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 19-12-2012, 21:54

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git