Almanya İş Bulma Siteleri Nelerdir?

Halil Editör
Halil Editör 16.01.2023
Güncellendi 16/01/2023
Almanya İş Bulma Siteleri Nelerdir?
Almanya İş Bulma Siteleri Nelerdir?

IMF verilerine göre dünyanın en büyük 4. ekonomisi Almanya işçi alımı yapmaktadır. Hızlı büyüyen ülkenin yetişmiş insan gücüne ihtiyacı vardır. Bu yüzden diğer ülkelerden ihtiyacı olan insanları almaktadır. Almanya iş ilanları bulabileceğiniz Almanya iş bulma siteleri hakkında detaylı anlatım yazımızda yer almaktadır. Almanya iş başvurusu yapmak isteyen kişiler yazımızı mutlaka okumalıdır.

- Reklam -

Almanya 2020 yılında yürürlüğe giren yeni göç yasası ile Avrupa Birliği üyesi olmayan ülke vatandaşları iş aramak için daha rahat bir şekilde Almanya’ya gelebilecek. Bu yasanın etkisiyle özellikle bilişim ve sağlık alanında çalışmak isteyen kişilere çalışma izni verilmesi kolaylaşmıştır. Almanya’daki iş fırsatlarını araştırabileceğiniz Almanya iş bulma siteleri şunlardır;

  • arbeitsagentur.de
  • make-it-in-germany.com
  • stepstone.de
  • monster.de
  • jobleads.de
  • it-jobs.de
  • de.indeed.com
  • academics.de
  • jobware.de

Almanya İş Bulma Siteleri

arbeitsagentur.de

Bu site Almanya iş bulma kurumu olarak adlandırabileceğiniz bir kurumun sitesidir. Almanca’nın yanında İngilizce ve Arapça dil seçeneği ile hizmet vermektedir. Hangi yeteneğe sahip olduğunuzu veya yapmak istediğiniz işi, çalışmak istediğiniz bölgeyi seçerek iş arayabilirsiniz. Sitenin çok detaylı iş seçim ekranı vardır. Yukarıda örneği fotoğrafta gösterilmiştir.

- Reklam -

make-it-in-germany.com

Almanya İş Bulma Siteleri

Almanya’nın aradığı nitelikli insan gücünü bulmak amacıyla kurulan iş bulma kurumunun sitesidir. Almanca yanında İngilizce, Fransızca ve İspanyolca olarak hizmet vermektedir. Yukarıda görüldüğü gibi daha teknik alanlarda çalışan insanların arandığı bir sitedir.

stepstone.de

Stepstone 1996 yılında Oslo’da kurulan şirket o tarihten itibaren şirketlerin doğru insanları almasını sağlamaya çalışmaktadır. Yukarıda resimde görüldüğü gibi mesleğinize göre ve yerleşim yerine göre iş arayabilirsiniz. Ayrıca kayıt olup CV yükleyerek işverenlerin size teklif yapmasını bekleyebilirsiniz.

monster.de

Monster yukarıda görüldüğü gibi iş ilanları vardır. Ancak Almanya iş başvurusu yapacak kişilerin özellikle bu siteyi yakından incelemelerini öneririm. Çünkü iş başvurusu sırasında faydalı olacak yazı ve videolar bulunmaktadır. Bu özelliği ile Almanya iş bulma siteleri arasında ayrışmaktadır.

- Reklam -

jobleads.de

Jobleads Almanya iş bulma siteleri arasında diğerlerinden farklıdır. Almanya iş ilanları arayan kişiler bu siteye mail adresleri ile birlikte kayıt olmaları gerekmektedir. Kayıt aşamasında yeteneklerinizi ve sahip olduğunuz belgeleri kayıt ettiriyorsunuz. İş aradığınız konumu ve şartları belirttikten sonra size uygun iş ilanları size mail olarak yollanmaktadır. Bu site çoğunlukla Almanya içinde kullanılan Alman sitesi olsa da Türkiye dahil bir çok ülkede hizmet vermektedir.

it-jobs.de

Almanya iş bulma siteleri

IT_JOBS sitesi Almanca ve İngilizce dillerinde hizmet vermektedir. Bilişim sektöründe olan kişilere yönelik iş ilanları bulunmaktadır. Yukarıda resimde görüldüğü gibi Almanya iş ilanları ve iş başvurusu yapanları eşleştiren güzel bir robot programı vardır. Bu robotu kullanarak size en uygun iş ilanlarını görüp başvurabilirsiniz.

de.indeed.com

Almanya iş bulma siteleri

Bu siteyi hem işçi alımı yapacak işverenler hem de iş başvurusu yapacak kişiler kayıt olarak kullanmaktadır. Bu sitenin diğer sitelerden farkı ise işte çalışan kişilerin o şirket hakkında yorumlarını görüyor olmanızdır. Ayrıca her şirket ve mevkideki kişilerin ne kadar kazandığı sitede verilmiştir. Yukarıda örnek olarak siteden RİTÜEL kozmetik adında şirketin genel değerlendirmesini görmektesiniz. Sizde dilediğiniz firmanın maaşlarına ve personel memnuniyetine bakabilirsiniz.

- Reklam -

academics.de

Academics sitesi adından anlaşılacağı gibi akademi alanında yer alan iş ilanlarının yayınlandığı internet sitesidir. Sektörlere göre iş imkanları bulunan ilanların çoğu proje bazlı olarak çalışacak araştırma görevlisi alım ilanları vardır. Ayrıca sitede proje ilanları haricinde Almanya’da akademik çalışma hayatıyla ilgili bilgilerde yer almaktadır.

jobware.de

Almanya iş bulma siteleri

Bu sitenin hedef kitlesi ise mülteci olarak Almanya’da olanlara yöneliktir. Alman vatandaşları haricinde yaşayan tüm insanların topluma entegresi amaçlanmaktadır. Bu kapsamda kayıt olarak bilgi ve yetenekleriniz ölçüsünde çeşitli kurslara yönlendirilirsiniz. Kursları bitirdikten sonra çeşitli firmalarda çalışma imkanları sunmaktadır. Ayrıca sitede ilham verici olarak kursları bitirmiş ve bu sayede çok iyi yerlere gelmiş kişiler yer almaktadır.

Almanya’da çalışmak isteyen mesleklerin başında mühendisler ve sağlık çalışanları gelmektedir. Bunların sayısı son zamanlarda çok fazla arttığı için özel olarak inceledik. Almanya’da mühendis maaşları ve Almanya’da sağlıkçı maaşları anlattığımız yazılara göz atabilirsiniz. Ayrıca Almanya’da çalışmak isteyen ama Almanca dil bilmeyen kişiler için Almanya dil okulu yazımıza göz atabilirsiniz.

- Reklam -
Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir