Merhaba,

Uzun süredir bu forumu takip ediyorum.

Arkadaşlar hepinizin hatırlayacağı üzere YDS'nin kalitesiz ve alakasız sorularından dolayı çoğu insan YDS ile ilgili problem yaşıyordu. YÖK, YÖKDİL ile bu işe çözüm buldu. (YDS'den yüksek puan almış biri olarak söylüyorum. YDS sorularını beğenen arkadaşlar YDS'ye girmeye devam edebilir. Alınmaca gücenmece yok. )

Bugün herkes ALES'in katsayı ve geçerliliği ile ilgili mağduriyetler yaşıyor.

YÖK'ün önümüzdeki ay yapacağı bir YÖK-ALES (Anadolu Üniversitesi işbirliğiyle) ile bu konu çözüme çok rahat kavuşabilir. Herkes aynı geçerlilik süresine sahip olur. Katsayı problemi çözülür. Bu süreçte Kadro ilanları YÖK'ün tavsiyesi ile 1 ay ötelenir. Herkes rahata kavuşur.

Herkes kendi çıkarı için bir kanunu veya kararı savunacağına ortak çözüm üretmek gerekir. Ülkenin üretken beyinleri olmaya aday insanlardan beklenmesi gereken bu olmalıdır.

Eğer yeterince kamuoyu oluşturursak bu sınav yapılır. Ben bugün YÖK'ü aradım. BİMER'den yazın dediler. Yazdım. Bu ilginçliklerden böylece kurtulabiliriz.

Eleştirenler olacaktır. Birbirimizi eleştirerek ancak ve ancak bu foruma bakıp sinir oluyoruz. Birbirimizin düşüncesini benimsemek zorunda değiliz. Ortak çözüme ulaştırmalıyız.

Sevgiler,