Bulunan 1 den 5 - Toplam 5

ÇOK ACİLLL 33A ile Vakıf Üni'ne atanan araştırma görevlisi sözleşme yaptırımları

Akademik Personel ve Özlük Hakları Forumunda ÇOK ACİLLL 33A ile Vakıf Üni'ne atanan araştırma görevlisi sözleşme yaptırımları Konusunu İncelemektesiniz

Merhabalar, Ben bir vakıf üni.'ne 33a kapsamında araştırma görevlisi kadrosuna 1 yıllık sözleşme imzaladım. Güvenlik ...

 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2019
  Mesaj
  1

  Exclamation ÇOK ACİLLL 33A ile Vakıf Üni'ne atanan araştırma görevlisi sözleşme yaptırımları

  Merhabalar,

  Ben bir vakıf üni.'ne 33a kapsamında araştırma görevlisi kadrosuna 1 yıllık sözleşme imzaladım. Güvenlik soruşturmasının işe başladıktan sonra yapılacağını ve hemen bu pazartesi işe başlamam gerektiğini belirttiler.

  Şimdi de bundan aylar önce bir devlet üni.de aynı kadro için başvuru yaptığım ön değerlendirmeyi geçtiğimi öğrendim. Sınava çağırıyorlar.


  Eğer devletteki sınavı geçer ve asıl olursam, vakıf üni.de imzaladığım sözleşmenin ne gibi yaptırımları olur? İstifa etme hakkım var mı?

  Henüz işe başlamadım fakat sözleşmeyi imzalamış olduğum için pazartesi başlayacağım ve sınav tarihine kadar bir haftalık çalışmış olacağım. Bunun nasıl bir etkisi olur?

  Sözleşmeyi yaptığım vakıf üni.ne durumumu haberdar etsem, nasıl bir tepkiyle karşılaşırım?

  Çok acil olarak yardımlarınızı bekliyorum.

 2. #2
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2017
  Mesaj
  32
  33a'nın neyi kapsadığını bilmiyorum ama, istifa etme hakkınız elbette var. Devlet üniversitesinin sınavını kazanırsanız hiç durmayın zaten vakıfta. Sonuçlar açıklanıncaya kadar şimdiki üniversitenize bir şey söylemeyin bence, idarecilerin tutumu malum. Giriş sınavı hafta içi olacaktır, uyduruk bir sebepten idari veya ücretsiz izin isteyip oranın sınavına girebilirsiniz.

 3. #3
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  04-2017
  Mesaj
  737
  Sorulan soru ve cevap birbirinden farklı gibi. Öncelikle yorumcu 33anın neyi kapsadığını bilmiyorum dediği için onu söyleyeyim 33 a devamlı araştırma görevlisi kadrosudur. Yani öğrencilik bitince ilişik kesilmez.
  Sorulan soruya gelince sözleşmenin nasıl bir etkisi olur diyorsunuz ama sizin imza attığınız sözleşme koşullarını daha iyi bilmeniz lazım. Sözleşmenizi görmeden yorum yapmamızı bekliyorsunuz.
  Bence daha ortada belirsiz bir durum varken işe başladığınız yere bir şey söylemeyin diyeceğim kazanıp kazanmayacağınız belli olmayan bir sınav için en baştan ipleri koparmayın. Tabii bu durumda sınava gitmek bir sorun olacaktır. Vakıf üniversiteleri devlete göre mesai saatleri konusunda daha müsamahasız gibi.
  Sizin gönlünüz zannederim devletten yana maaş ve özlük hakları yönünden. Öte yandan devlet üniversitesini

 4. #4
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2017
  Mesaj
  32
  Alıntı eskilerden biri Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Sorulan soru ve cevap birbirinden farklı gibi.
  Arkadaş birden fazla soru sormuş, cevabın neresi tutmuyor? İstifa etme hakkı var mı? Evet, tabii var. Şu anki vakıf üniversitesini durumdan haberdar etse mi? Bence etmesin. Bu kadarına cevap verdim ben. Bunu da yazıyorum çünkü bir kere daha böyle bir tepki verilmişti. Yani soruların tamamına cevap verilsin, yoksa susulsun gibi bir kural mı çıktı forumda?

 5. #5
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2014
  Mesaj
  24
  Merhaba Hocam, benzer bir durumu ben de yaşamıştım. Şu an vakıf üniversitesine herhangi bir bilgi vermeyin. Zaten devletteki kadroyu kazansanız bile güvenlik soruşturmanızın sonuçlanması birkaç ayı bulacaktır. Size ne zaman 15 gün içinde evraklarınızla birlikte gelin ve görevinize başlayın derslerse o zaman bilgi vererek ayrılma talebinizi iletin. Devlet üniversitesine geçeceğiniz için kolaylık sağlayacaklarını düşünüyorum. Bende öyle olmuştu, herhangi bir tazminat ya da ücret kesintisiyle karşılaşmadan o dönem görev yaptığım vakıf üniversitesinden ayrılmıştım. Umarım cevabım size yardımcı olur.

Benzer Konular

 1. Araştırma Görevlisi Sözleşme Yenilenmesi
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan architects
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 03-04-2017, 13:59
 2. Vakıf üniversitelerinde 1 yıllık sözleşme
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan Elijah0
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 17-10-2016, 18:14
 3. vakıf üniversitelerinde sözleşme meselesi
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan veritas_13
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 09-11-2014, 21:56
 4. Cevap: 6
  Son Mesaj: 19-09-2014, 14:03
 5. öyp Kapsamında atanan Araştırma görevlisi hemşire arkadaşlar nerdesiniz?
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan yeliz
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 15-07-2014, 12:09

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git