Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 14

Güncel Araştırma Görevlisi Maaşı : 800 Dolar

Akademik Personel ve Özlük Hakları Forumunda Güncel Araştırma Görevlisi Maaşı : 800 Dolar Konusunu İncelemektesiniz

Önce şu başlıkları okuyun : https://www.akademikpersonel.org/aka...zam-geldi.html https://www.akademikpersonel.org/aka...getiriyor.html https://www.akademikpersonel.org/gen...akirlesti.html > '' Benim açtığım veya yazdığım bir ...

 1. #1
  Kısıtlanmış Üyelik
  Üyelik Tarihi
  06-2014
  Mesaj
  974

  Lightbulb Güncel Araştırma Görevlisi Maaşı : 800 Dolar

  Önce şu başlıkları okuyun :

  https://www.akademikpersonel.org/aka...zam-geldi.html

  https://www.akademikpersonel.org/aka...getiriyor.html

  https://www.akademikpersonel.org/gen...akirlesti.html > '' Benim açtığım veya yazdığım bir konu değil ancak tartışılan şey önemli. ''


  An itibariyle araştırma görevlisi maaşı 800 doların altına düştü.

  Yol yakınken planlarınızı gözden geçirin. Bu paralara aklı başında kimseyi çalıştıramazsınız. Ne mühendis tutabilirsiniz ülkede ne doktor...

  Bu güne kadar kademeli olarak düşen eğitim ve insan kalitesi önümüzdeki senelerde iyice düşecek. Çoluğunuza çocuğunuza yazık.


  ----------------------

  Forumu yeni takip eden, beni tanımayan arkadaşlara ev ödevi. 2013-2015 yılları arasında hala ümidim varken satırlarca yazdığım konuları okuyun, kendinize ders çıkarın. Seçtiğiniz yol doğru yol mu kararlarınızı gözden geçirin.

  Sorun sizde değil. Siz bu efor ile aklı selim yönetilen herhangi bir ülkede de zaten başarılı olacaksınız. Geleceğinizi karartmadan, halen gençliğiniz el veriyorken doğru kararlar alın.

  Umarım hepiniz verdiğiniz kararların sonunda çok mutlu olursunuz.

  Görüşmek üzere.
  Son düzenleyen qpuro, 13-08-2018 saat 20:12.
  fizyoterapisttt bunu beğendi.

 2. #2
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  05-2018
  Mesaj
  19
  Maaşınızı dolar üzerinden hesaplıyorsanız yanlış yerdesiniz Amerika ya gidin! Ayrıca ülke bu haldeyken hala bunları düşünmeniz batan gemide ilk önce kaçanları aklıma getirdi. Bu gün bir araştırma görevlisi bile toplumun en refah maddi statüsüne sahipken hala batılı ülkelerin para birimiyle ülkenize not vermeniz ayrı bir trajedi.

 3. #3
  Yardımcı Editör
  Üyelik Tarihi
  06-2016
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.101
  Alıntı ottoman25 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Maaşınızı dolar üzerinden hesaplıyorsanız yanlış yerdesiniz Amerika ya gidin! Ayrıca ülke bu haldeyken hala bunları düşünmeniz batan gemide ilk önce kaçanları aklıma getirdi. Bu gün bir araştırma görevlisi bile toplumun en refah maddi statüsüne sahipken hala batılı ülkelerin para birimiyle ülkenize not vermeniz ayrı bir trajedi.
  Ben bunu da gectım, amacı bılım yapmak (!) olan bır ınsanın bu kadar kucuk hesaplar yapmasına takıldım.
  O maasını begenmedıgınız kadroların hakkını verebılecek ve bunun ıcın canını dısıne takan ınsanlar varken; bu dusuncedekı kısıler lutfen gıtsın tıcaret yapsın. Mumkunse akademıden uzak dursun.

 4. #4
  Kısıtlanmış Üyelik
  Üyelik Tarihi
  06-2014
  Mesaj
  974
  Alıntı parafiskalite Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Ben bunu da gectım, amacı bılım yapmak (!) olan bır ınsanın bu kadar kucuk hesaplar yapmasına takıldım.
  O maasını begenmedıgınız kadroların hakkını verebılecek ve bunun ıcın canını dısıne takan ınsanlar varken; bu dusuncedekı kısıler lutfen gıtsın tıcaret yapsın. Mumkunse akademıden uzak dursun.
  Hakkımda yardımcı editör olarak yorum yapmadan önce en başta yazdığım gibi forumu okusaydınız belki aydınlanıp ne demek istediğimi derinlemesine düşünürdünüz.

  Ancak ülkedeki genel kalite düşüşünün her alana sirayet ettiğini görmek için üstün zekalı olmaya da gerek yok. Farkındalık yeter kriter. 2016 yılında foruma üye olan yardımcı editör belki de hiç tanımadığı bilmediği ve forumdaki geçmişini okumadığı birisi için ünlü bir şahsiyetle aynı üslup, aynı tonla aforoz çekiyor.... Gülüp geçiyorum sadece.

  ----------------------------------------------------------------------

  23-24 yaşında lisans biter bitmez son 6 senenin en yüksek ÖYP puanıyla,

  FETO'nun en aktif olduğu zamanlarda açılan kadrolarda da galip gelmeyi başarmış ve birinci olarak seçtiği, istediği okula yerleşmiş, ( Atanmam gereken zamandan yaklaşık 8-10 ay sonra, tabi bu arada psikolojimin ne hale geldiğini de forumu okumaya yeltenirseniz anlarsınız )

  Açılan kadrolar içinden köklü üniversitelerin bölüm başkanlarıyla tercihlerden önce erasmus + yurtdışında doktora bursu hakkında pazarlık ederek tercihleri sıralamış, ( Verilmiş sadakam varmış ki yurtdışı için herhangi bir senede imza atmadan kararımı verip istifa etmişim )

  TUBITAK burslarının en verilmediği dönemlerde tüm Türkiye'deki üniversite mezunları arasından en yüksek puanlı ilk 7 kişinin kazanabildiği yüksek lisans ve doktora bursu kazanmış, ( bursumu da parasızlıktan yatması gerekenden 7 ay sonra yatırdılar, yalan söyledikleri ve parasızlıktan dolayı hiç ettikleri ÖYP hibelerini ve yurt dışı dil eğitimini filan da unutmayalım.)

  Daha sonra işin içine girince saçmalıklardan, sistemsizlikten, körelmekten korkmaktan ve en önemlisi geleceğe olan güvensizlikten dolayı aslanlar gibi herhangi bir sıkıntım ve başarısızlığım yokken güvenlik soruşturmasının bittiği an istifamı verip, yaklaşık 2 senedir Avrupa'nın en güvenli ve yaşanabilir ülkelerinden birinde yerel dili C1 seviyesinde öğrenmiş ve hali hazırda evlenip, işini gücünü kurmuş üstüne de Türkiye'deki en iyi okullardan bile daha iyi derecelerde ve haliyle prestiji yüksek, uluslararası öğrencinin ve öğretim elemanının bol olduğu okulların birinde kaldığım yerden akademik hayatıma devam eden birisiyim.

  Bir ablam var, uluslararası şirkette dövizin artışı işlerine gelen sektörde çalışan. Eniştem desen o da aynı. Her ay bir yerlerden fotoğraf gönderirler, ben Avrupa'dayım daha onlar kadar gezemedim öyle yani... Annem babam emekli, Dünya'nın en güzel denizi ayaklarının altında; haftanın 3 günü babam denize açılır balığına limonunu sıkar, açar birasını rakısını neyse umurlarında değildir yani ülkede kriz olmuş vs... Hatta kızarım arkadaş niye takip etmiyorsunuz olanı biteni diye de amaan oğlum der geçerler. Zaten onların neslinin umursamazlıkları, bencillikleri yüzünden şuan bu belaya saplandık ya neyse. Alışmışlardır artık 70 yaşına gelip her neslin başına nasıl çorap örüldüğüne. Bir şey de diyemiyorsun. Özal sağolsun, saygıyla anıyorum(!).


  Aslında çok zor değil beni bulmak veya ulaşmak. Burada forumlarda bulamazsınız ismimi soy ismimi de muhtemelen çalıştığım üniversite okuyan veya çalışan birileri bu yazıları okuyorsa şak diye bilmişlerdir kim olduğumu. Değerli hocalarıma, çalışma arkadaşlarıma da buradan selamlar, gönül isterdi birlikte çalışmak ama istifa kararımda arkamda durup beni yüreklendirdikleri, kendimi bu kısır döngüde heba etmememi sağladıkları için ne kadar teşekkür etsem azdır.

  Neyse selamlama molasından sonra gelelim sizin şu 800 dolar maaşlarınıza.

  Köklü üniversitelerden birinde çalışmama ve devasa(!) kütüphanemiz olmasına rağmen ne yazık ki aradığım kitapları genelde Amazon'dan sipariş etmek zorunda kalıyordum. Zamanında (2.5 yıl önce) 1300 dolar kazanırken en azından kaynağa harcadığım para beni yormuyordu. Yurtdışı imkanlarını deliler gibi araştırıyordum çünkü katılım gösterebilecek alım gücüm vardı ( uçak bileti, katılım ücreti vs. )

  Tabi bu bahsettiğim masraflar sosyal bilimlerde daha az. Deney, alet edevat gerektiren alanlarda hele de yerli üretim yoksa ki yok genelde arkadaşların işi 1300 dolar alırken de zordu. Şuan zaten ne yapıyorlar gerçekten onlar adına çok üzgünüm. Kaynak yetersizliğinden dolayı imkanlarının ve çalışmalarının nasıl kısıtlandığını fen ve mühendislik bilimlerinde çalışan arkadaşlar kendileri anlatsınlar lütfen. Ben kendi duyduğum gördüğüm örnekleri vermeye kalkmayım uzun gider

  Yukarıda bahsettiklerim sadece işin akademik boyutu. Maaşınızdaki düşüşü en basitinden bilgisayar, araba, telefon, kıyafet, market alışverişi vs... aklınıza gelebilecek her alanda arka arkaya gelen zamlarla çok iyi göreceksiniz, hissedeceksiniz. Bugün 1300 dolar ile büyük şehirlerde ancak standartları orta-düşük seviyelerde olacak şekilde aile geçindirebiliyorken, 800 dolar maaş ile bildiğiniz fakirsiniz ötesi yok. Özel sektör çalışanları ise zaten yıllardır üç kuruşa köle gibi çalıştırılmaya alıştılar neredeyse, kaç tane mutlu beyaz yakalı gördünüz etrafınızda? Bu gidişat devam ederse, umarım etmez, Türkiye katma değer üretme alışkanlığı kazanamazsa , ne yazık ki duyacaksınız ek işlere başlayan insanları, memurlara kadar düşen rüşvetleri filan...

  Perşembenin geleceğini çarşambadan görebildim. Daha döviz şuan olduğunun yarısından bile az iken birikimlerim ile geleceğime ve kariyerime başka diyarlarda devam etmeye karar vermiş birisiyim. Halen şuan TUBITAK bursiyeriyim, halen YLYS'ye başvursam kafadan kabul alabilecekken, aman diyorum bursunuz da paranız da pulunuz da sizin olsun, bana gölge yapmayın yeter!. ( Forumu okursanız görürsünüz ki yıllarca YLYS kadroları ile milyonlarca döviz nasıl hiç bir reel faydası olmayan ilahiyatçılara harcandı peşkeş çekildi... Şimdi arar durursunuz yetişmiş ekonomisti, mühendisi filan... Zengin Arap ülkelerinde okuttuğunuz ilahiyatçılar dua ederek kurtarır ülkeyi içine girdiğimiz bataktan... )

  Ve güzel kardeşim ayıptır söylemesi bireysel olarak hayatımda her şey mükemmel derecede sistemli ve güzel giderken, senin koca bir ay kazanacağın parayı ben tek başıma 1 haftada biriktiriyorken , eşim benden de fazla kazanıyor ayıptır söylemesi , biliyor musun? son 4 gündür gözüme uyku girmiyor. İşe günde 4-5 saat uyuyarak gidiyorum. Bu yazıyı yazarken de bugün kendime iyilik yaparak ayırdığım 9 saatlik uyku süresi 7 saatten aza düşmüş durumda mesela... Günde yarım paket sigara içiyorken son bir haftadır bir buçuk paket içiyorum. Ha bu arada sigaraya da sağolsun Türkiye'deyken atanma sürecinde yaşadığım sıkıntılar ve belirsizlikler yüzünden başladım, onu da belirtmekte fayda var!.

  Şimdi güzel kardeşim anlıyor musun? Türkiye'nin ekonomisi ile alakalı beni birebir etkileyen veya etkileyebilecek herhangi bir durum yok Aksine Lira değer kaybettikçe tatil, alışveriş neredeyse bedavaya geliyor.... Beni kahreden ne biliyor musun?

  4 gündür sizin geleceğiniz için üzülüp, sigara üstüne sigara yakarken, ne bu forumda ne de televizyonlarda nasıl bir batağa girdiğiniz konusunda en ufak bir tartışma dahi dönmüyor. Hala yok atamalar nasıl olacakmış, yok ALES'e nasıl çalışmalıyım filan konuşuyor insanlar. Umursamazlığınızın şaşkınlığıyla daha da üzülüyorum. Arkadaşlarım anlamıyor neden bu kadar dert ediyorum diye...

  SENIN ICIN UZULUYORUM CANIM KARDESIM ANLIYOR MUSUN SENIN ICIN.

  Örgütlü cehalet ile mücadeleme en az 20 sene ara verdim. Kamu personeliyken doğruları söylemeye cesaret edemezken zaten ülkeye bir faydam da dokunmazdı. Alanlarında tanınmış, televizyonlarda filan mümkün olduğunca yılanın kuyruğuna basmadan konuşmaya çalışan, her sözünü söylemeden önce 100 kere düşünen, kısacası korkan, değerli hocalarımdan gördüm göreceğimi, sağolsunlar bana hayatımın dersini verdiler... Koca koca adamların yüzünde gördüm gerçekleri söyleyememenin korkusunu ve üzüntüsünü, bilmem anlayabiliyor musun?

  Ben bu yazımı buraya tarihe not olarak atıyorum. Olur da birileri okuyup kendilerine gerekli dersi alırlarsa ne mutlu bana. Olur da birileri merak edip geçmişte yazdığım konuları tek tek okurlarsa eminim ilgilerini çekecek çok şeyler bulacaklardır. 2014'ten bu yana gidişatın nasıl kötü yönde olduğunu da anlayacaklardır. Benim buralardan size yapabileceğim tek yardım gözünüzü açmak olur, başka da bir şey yapamam.

  Hayatınızda ve kariyerinizde umarım mutlu olursunuz. Kendinize ünvanları saplantı haline getirmeyin. Hayatta değişmeyen tek şey değişimdir. Atandıysanız borçlanmayın, kredi çekmeyin, kendinizi çalışmak zorunda olacak konuma sokmayın, özgürce karar verebilme ihtimalinizi asla kaybetmeyin. En önemlisi mutlu değilseniz mutlaka ve mutlaka mutluluğu arayın.

  Sağlıcakla kalın...  İmla hatalarını mümkün olduğunca düzeltmeye çalıştıysam da sonuçta makale yazmadım. Yeteri kadar vaktimi de harcadım. Kusurum varsa affola.
  Son düzenleyen qpuro, 14-08-2018 saat 09:30.

 5. #5
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  286
  Güzel günler göreceğiz çocuklar
  Güneşli günler göreceğiz.
  Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar
  Işıklı maviliklere süreceğiz…

  Açtık mıydı hele bir son vitesi,
  adedi devir, motorun sesi.
  Uuuuuuuy! Çocuklar kim bilir
  ne harikûlâdedir
  160 kilometre giderken öpüşmesi.

  Hani şimdi bize,
  Cumaları, pazarları çiçekli bahçeler vardır.
  Yalnız cumaları, yalnız pazarları…  Hani şimdi biz,
  Bir peri masalı dinler gibi seyrederiz
  Işıklı caddelerde mağazaları.
  Hani bunlar,
  77 katlı yekpare camdan mağazalardır.

  Hani şimdi biz haykırırız
  Cevap:
  Açılır kara kaplı kitap; Zindan.

  Kayış kapar kolumuzu
  Kırılan kemik, kan.

  Hani şimdi bizim soframıza
  Haftada bir et gelir
  Ve çocuklarımız işten eve
  Sapsarı iskelet gelir.

  Hani şimdi biz;
  İnanın güzel günler göreceğiz çocuklar
  Güneşli günler göreceğiz.

  Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar
  Işıklı maviliklere süreceğiz…

  Nazım HİKMET

 6. #6
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  749
  Alıntı parafiskalite Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Ben bunu da gectım, amacı bılım yapmak (!) olan bır ınsanın bu kadar kucuk hesaplar yapmasına takıldım.
  O maasını begenmedıgınız kadroların hakkını verebılecek ve bunun ıcın canını dısıne takan ınsanlar varken; bu dusuncedekı kısıler lutfen gıtsın tıcaret yapsın. Mumkunse akademıden uzak dursun.
  Bu neyin zihniyeti acaba? Biz memurlar gibi aldığımız parayı bankada biriktiren gruplar değiliz. İşimiz için harcamalar yapıyoruz. Günün sonunda elimizde para kalmayacaksa gidip vakıflarda derneklerde babamızın hayrına çalışalım. Kaç yıl kadro peşinde koştuk, aç gezelim diye değil. Ne saçma insanlarsınız yahu. Üniversitede çalışıyorsanız o zaman bir zahmet ayrılın, dışarda tamamlayın eğtiminizi, o kadroya ihtiyaç duyan insanlar vardır.
  pepsiadam ve fizyoterapisttt bunu beğendiler.

 7. #7
  Yardımcı Editör
  Üyelik Tarihi
  06-2016
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.101
  Alıntı kuramci Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Bu neyin zihniyeti acaba? Biz memurlar gibi aldığımız parayı bankada biriktiren gruplar değiliz. İşimiz için harcamalar yapıyoruz. Günün sonunda elimizde para kalmayacaksa gidip vakıflarda derneklerde babamızın hayrına çalışalım. Kaç yıl kadro peşinde koştuk, aç gezelim diye değil. Ne saçma insanlarsınız yahu. Üniversitede çalışıyorsanız o zaman bir zahmet ayrılın, dışarda tamamlayın eğtiminizi, o kadroya ihtiyaç duyan insanlar vardır.
  Hayır unıversıtede calısmıyorum. Bır kadroya basvurmayı dusunurken sızın gıbı para hesabı da yapmıyorum. Cunku oncelıklı amacım para kazanmak degıl.
  Bılım ınsanı dedıgımız kısılerın unıversıtelere, genclere, gelecege, topluma, ulkeye fayda saglamak amacıyla yola cıkması gerekırken maas hesabı yapması da bana sacma gelıyor.
  Ilkokul ve lıse egıtımı boyunca hocalarımızdan hep sunu duyduk; “ıster dınleyın ıster dınlemeyın ben dersı anlatır paramı alır cıkarım” bu yazılanları okudukca kulaklarımda bu sozler yankılanıyor nedense.
  ottoman25 bunu beğendi.

 8. #8
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  05-2018
  Mesaj
  19
  Alıntı kuramci Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Bu neyin zihniyeti acaba? Biz memurlar gibi aldığımız parayı bankada biriktiren gruplar değiliz. İşimiz için harcamalar yapıyoruz. Günün sonunda elimizde para kalmayacaksa gidip vakıflarda derneklerde babamızın hayrına çalışalım. Kaç yıl kadro peşinde koştuk, aç gezelim diye değil. Ne saçma insanlarsınız yahu. Üniversitede çalışıyorsanız o zaman bir zahmet ayrılın, dışarda tamamlayın eğtiminizi, o kadroya ihtiyaç duyan insanlar vardır.
  ilk olarak şu anda akademik hayatın daha başlarında tabirimi maruz görün basit bir araştırma görevlisisiniz. Ne kadar emek harcamış olabilirsiniz ne kadar hayatınızdan çalmış olabilir bu dilinizden düşmeyen bu emek. Gerek ki bir çok yerde bu emeğin karşılığı değilde referans olacak bir hocanın yaltaklığını yapmak işleri daha kolaya getirirken. Ben hem memurum hem doktora öğrencisim Bhsettiğin iki durumada vakıf bir insanım. Öncelikle ben bir akademisyenin kendi işi için maaşını harcadığına şahit olmadım. Bırak bunu birçok kongre için bedava yolluk yevmiye ile tatile giden insanlar tanıdım. Küçük dağları yaratan egonuzda cabası. O yuzden sen bir araştırma görevlisi olarak yolun başındayken bu kadar yaygara koparma burada tartıştığımız şey senin maaşın değil dışarıda ki bir insanın ülkesini bu denli hakir görmesiydi. Son olarak memur olarak aşağıladığın insan senin günlük çalışmanın katbekat fazlasını yapıyor. Ayrıca bir bilim insanı adayı olarak bilimin öncelikli amacının maddi çıkarlar olmadığı kanısındayım.Umarım bahsettiklerimden birşeyler anlamışsındır.

 9. #9
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  749
  Alıntı ottoman25 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  ilk olarak şu anda akademik hayatın daha başlarında tabirimi maruz görün basit bir araştırma görevlisisiniz. Ne kadar emek harcamış olabilirsiniz ne kadar hayatınızdan çalmış olabilir bu dilinizden düşmeyen bu emek. Gerek ki bir çok yerde bu emeğin karşılığı değilde referans olacak bir hocanın yaltaklığını yapmak işleri daha kolaya getirirken. Ben hem memurum hem doktora öğrencisim Bhsettiğin iki durumada vakıf bir insanım. Öncelikle ben bir akademisyenin kendi işi için maaşını harcadığına şahit olmadım. Bırak bunu birçok kongre için bedava yolluk yevmiye ile tatile giden insanlar tanıdım. Küçük dağları yaratan egonuzda cabası. O yuzden sen bir araştırma görevlisi olarak yolun başındayken bu kadar yaygara koparma burada tartıştığımız şey senin maaşın değil dışarıda ki bir insanın ülkesini bu denli hakir görmesiydi. Son olarak memur olarak aşağıladığın insan senin günlük çalışmanın katbekat fazlasını yapıyor. Ayrıca bir bilim insanı adayı olarak bilimin öncelikli amacının maddi çıkarlar olmadığı kanısındayım.Umarım bahsettiklerimden birşeyler anlamışsındır.
  Şaka mısınız? Kimi nerede nasıl aşağılamışım ben? İdrak yollarınızda sorun var. Okuğunuzu anlamıyorsunuz. Ah anladım, sanırım siz de araştırma görevlilerini kıskanan memurlardansınız, inşallah bu hastalığınızı yenersiniz. Komplekslerinizi yenmeniz için psikolojik destek almanız gerekiyor sanırım. İyi günler...
  pepsiadam ve fizyoterapisttt bunu beğendiler.

 10. #10
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2013
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  6
  Elektrik üretimi dolarla yapılıyor, elektronik ürünlerin neredeyse tamamı ithalat sebebiyle dolar bazlı, benzin ve petrol dolara endeksli dolayısıyla toplu taşımadan kişisel ulaşımdan lojistik ve nakliye hizmetlerine kadar etkiliyor, lojistik ve nakliye masraflarının artması market ürünlerine de yansıyabiliyor.

  Doların gündelik hayatı nasıl etkileyebileceğini okumanızı öneririm. Cep telefonu, bilgisayar gibi çok değil üç beş sene öncesine göre binlerce lira zam gelmiş ürünleri geçtim yurtdışından ithal ettiğimiz gıda vesair ürünlere de yansımakta. Maaşlara dolar bazından bakmak yanlış birşey değil.
  pepsiadam ve fizyoterapisttt bunu beğendiler.

Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. TL'nin EURO ve DOLAR karşısında 1 günde %4 değer kaybetmesi.
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan qpuro
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 15-12-2014, 19:01
 2. Mobbing'in Maliyeti Yıllık 10 Milyar Dolar
  Mobbing ve Çözümleri forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 01-12-2013, 10:28
 3. Yılda Eğitim İçin 2 Milyar Dolar Harcıyoruz
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan aDNA
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 20-10-2013, 03:17
 4. Dolar 2 TL Oldu, Memur 135 Dolar Daha Fakirleşti
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan willywonka
  Cevap: 92
  Son Mesaj: 24-08-2013, 23:15

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git