+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 6 - Toplam 6
Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 2 gönderen eskilerden biri

Maaş farkı hakkında (acil)

Akademik Personel ve Özlük Hakları Forumunda Maaş farkı hakkında (acil) Konusunu İncelemektesiniz

kurumlar arası geçişle muvafakat alıp devlet memurluğundan öğretim görevliliğine geçtim. eski kurumdan ayrılmadan maaş aldım ...

  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2017
    Mesaj
    8

    Maaş farkı hakkında (acil)

    kurumlar arası geçişle muvafakat alıp devlet memurluğundan öğretim görevliliğine geçtim. eski kurumdan ayrılmadan maaş aldım ama üniversiteye göre 1000 tl daha az maaşı vardı. ayın 15'inde eski kurumdan ayrıldım ve bildiğim kadarıyla o günün ertesinden itibaren üni. personeli sayılıyorum. ancak bu arada maaşı önden aldığım için ve maaşlar arasında fark olduğu için fark almam gerektiği kanısındayım. çünkü üni.de çalışıp devlet memuru maaşı aldım resmen. bu maaş farkını almam gerekirken üniversite strateji dairesi vermem dedi. bende dilekçe ile istedim maaş farkını. başına bu tür bir olay gelen var mı maaş farkımı nasıl alabilirim ya da alabilir miyim? mahkeme yolu açık ise hangi mahkemeye nasıl bir başvuruda bulunmam gerekir?

  2. #2
    Araştırma Görevlisi
    Üyelik Tarihi
    04-2017
    Mesaj
    664
    2914teki atandığı ayı izleyen aybaşı hükmünü uyguluyorlar sanırım.

    - - - Güncellendi - - -

    O nedenle fark ödenmiyor diye düşünüyorum.

    - - - Güncellendi - - -

    Benzer başka uygulamaları da hatırlıyom.
    Gamze ve k.uzun.sh bunu beğendiler.

  3. #3
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2017
    Mesaj
    8
    Anlıyorum ancak 657'nin 169. maddesine dayanıp şifai cevap verildi bana ben netten bu emsal kararı buldum: Sayıştay 4. Daire
    Karar Tarihi : 18.11.1997
    Tutanak No : 28494
    Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Merkez Saymanlık Müdürlüğü 1996
    Maliye Bakanlığı’nın değişik birimlerinde memur olarak çalışmakta iken açılan sınavı kazanarak müfettiş yardımcılığı kadrosuna atanan kişilerin görev değişikliklerinin 657 sayılı Kanunu’nun 169’uncu maddesi kapsamında değerlendirilmesinin mümkün olmadığına ve ilgililere yeni görevlerinin gerektirdiği zam ve tazminat farklarının kıst olarak ödenmesinde mevzuata aykırılık bulunmadığına,”
    sizce buna dayandırarak alabilme durumum olur mu?

  4. #4
    Araştırma Görevlisi
    Üyelik Tarihi
    04-2017
    Mesaj
    664
    Bu 657 ile ilgili durum. Ancak akademik personelin maaş ve özlük haklarını belirleyen 2914 sayılı kanun. Emsal göstermek ne derece doğru olur bir avukata danışın en iyisi.

  5. #5
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2017
    Mesaj
    8
    Teşekkürler hocam strateji birimi bana 657 nin 169 ve 62. maddelerini ileri sürüp veremem dediğinden bende bunu emsal gösterip dilekçe verdim bekliyorum... yine bu durumu yaşamış olan varsa nasıl çözüldüğünü yazarsa sevinirim...

  6. #6
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2017
    Mesaj
    8
    güncel
    hocalarım yok mu kurumlar arası geçişte nasıl bu işlemleri yaptırdığını anlatacak biri?

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

  1. Öğretmelikten Üniversiteye Geçişte Maaş Farkı Sorunu
    Akademik Personel ve Özlük Hakları forum içinde, yazan denizbedir
    Cevap: 12
    Son Mesaj: 05-06-2017, 12:28
  2. Dil kursundaki maaş kesintisi hakkında
    ÖYP Dil Merkezleri forum içinde, yazan eMRe5832
    Cevap: 5
    Son Mesaj: 06-01-2013, 23:43
  3. ÖYP Hakkında acil yardım!!!!!
    ÖYP Yönetmelikleri forum içinde, yazan satriani
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 30-12-2012, 10:57
  4. 2012 Maaş Farkı
    ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan electronim
    Cevap: 38
    Son Mesaj: 03-08-2012, 23:10
  5. öyp hakkında acil...
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan mango
    Cevap: 5
    Son Mesaj: 10-01-2012, 17:16

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git