Bulunan 1 den 5 - Toplam 5

Kadronun Başka Üniversiteye Taşınması

Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri Forumunda Kadronun Başka Üniversiteye Taşınması Konusunu İncelemektesiniz

Merhabalar, YÖK yurtdışı doktora bursundan ötürü zorunlu hizmetimi Dr. Öğr. Üyesi olarak bir üniversitede yapmaktayım. ...

  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    06-2013
    Mesaj
    7

    Kadronun Başka Üniversiteye Taşınması

    Merhabalar,
    YÖK yurtdışı doktora bursundan ötürü zorunlu hizmetimi Dr. Öğr. Üyesi olarak bir üniversitede yapmaktayım. Toplam 9 sene olan mecburi hizmetimin son 2 senesi kalmış bulunmakta. Doktora için yurtdışına gitmeden önce 33. maddeye tabiydim ve 1416 sayılı kanun uyarınca lisansüstü eğitim için yurtdışına gönderildim.
    Kadronun bu durumda başka bir üniversiteye taşınması mümkün olur mu? Eğer böyle birşey mümkünse, bulunduğunuz üniversitenin rektör onayı yeterli midir, ne gibi bir süreç izlemek gerekir bunun için? Gideceğiniz yerin kadro talebinde bulunması veya kadro ilanına çıkması gerekir mi? Yoksa doğrudan kadronun taşınması gibi birşey mümkün müdür?
    Şimdiden bilgiler için çok teşekkür ederim.
    Son düzenleyen marikuri, 24-07-2019 saat 21:47.

  2. #2
    Yardımcı Doçent Doktor
    Üyelik Tarihi
    01-2016
    Mesaj
    1.463
    Alıntı marikuri Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhabalar,
    YÖK yurtdışı doktora bursundan ötürü zorunlu hizmetimi Dr. Öğr. Üyesi olarak bir üniversitede yapmaktayım. Toplam 9 sene olan mecburi hizmetimin son 2 senesi kalmış bulunmakta. Doktora için yurtdışına gitmeden önce 33. maddeye tabiydim ve 1416 sayılı kanun uyarınca lisansüstü eğitim için yurtdışına gönderildim.
    Kadronun bu durumda başka bir üniversiteye taşınması mümkün olur mu? Eğer böyle birşey mümkünse, bulunduğunuz üniversitenin rektör onayı yeterli midir, ne gibi bir süreç izlemek gerekir bunun için? Gideceğiniz yerin kadro talebinde bulunması veya kadro ilanına çıkması gerekir mi? Yoksa doğrudan kadronun taşınması gibi birşey mümkün müdür?
    Şimdiden bilgiler için çok teşekkür ederim.
    Gitmeden onceki kadronuzun ne oldugunun artik bir onemi yok. Baska bir okula gecmeniz MEB acisindan mumkun ancak YOK zorunlu hizmet tasimada genellikle onay vermiyor. Karsi tarafin kadro acmasi, sizin o kadroyu kazanmaniz ve okulunuzun muvafakat vermeyi kabul etmesi lazim, is ondan sonra YOK ve MEB'e geliyor. YOK ve MEB de onaylarsa kurumunuzu degistirebiliyorsunuz.

    Sent from my SM-N950U using Tapatalk
    ~~ 2013 YLSY Bursiyeri

    Bilgisayar/Biyomedikal Mühendisliği Doktora Öğrencisi ~~

  3. #3
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    06-2013
    Mesaj
    7
    Çok teşekkürler bilgi için. YÖK'ü aradığımda eş veya sağlık durumu dışında mecburi hizmet devrinin mümkün olmadığını söylediler ama bu kuralların 35. maddeden dolayı ÖYP'liler için geçerli olduğunu biliyordum. Öncesinde bir kadro ilanını mı kazandınız diye sordu konuştuğum kişi. Yani ilanın kazanılması durumunda mümkün oluyor mu emin olamadım.
    Son düzenleyen marikuri, 25-07-2019 saat 10:18.

  4. #4
    Yardımcı Doçent Doktor
    Üyelik Tarihi
    01-2016
    Mesaj
    1.463
    Alıntı marikuri Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Çok teşekkürler bilgi için. YÖK'ü aradığımda eş veya sağlık durumu dışında mecburi hizmet devrinin mümkün olmadığını söylediler ama bu kuralların 35. maddeden dolayı ÖYP'liler için geçerli olduğunu biliyordum. Öncesinde bir kadro ilanını mı kazandınız diye sordu konuştuğum kişi. Yani ilanın kazanılması durumunda mümkün oluyor mu emin olamadım.
    Evet aslinda 1416 ile donenlerin kapsam disi kalmasi gerekiyor ama kalmiyor ne yazik ki. Oncesinde diger okuldaki kadroyu kazanmadan yer degistirme yapamazsiniz zaten, kadroyu direkt tasimak diye bir sey yok.

    Sent from my SM-N950U using Tapatalk
    ~~ 2013 YLSY Bursiyeri

    Bilgisayar/Biyomedikal Mühendisliği Doktora Öğrencisi ~~

  5. #5
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    06-2013
    Mesaj
    7
    Alıntı finduilas Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Evet aslinda 1416 ile donenlerin kapsam disi kalmasi gerekiyor ama kalmiyor ne yazik ki. Oncesinde diger okuldaki kadroyu kazanmadan yer degistirme yapamazsiniz zaten, kadroyu direkt tasimak diye bir sey yok.

    Sent from my SM-N950U using Tapatalk
    Kadro ilanını veren üniversitenin Yök'ün izin vermemesi durumunda bu kadrosunun boşa gitme ihtimali de olacak bu durumda. O yüzden bu duruma çok sıcak bakılmayabilir sanırım.

    Çok teşekkürler bilgiler için.

Benzer Konular

  1. Tez Aşamasında Kadronun Bulunduğu Üniversiteye Dönüş Süreci
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan SEFER
    Cevap: 97
    Son Mesaj: 24-01-2017, 15:01
  2. Yüksek lisanstan sonra kadronun bulunduğu üniversiteye dönmek
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan renasedat
    Cevap: 9
    Son Mesaj: 07-05-2016, 23:27
  3. Doktora Tez Aşamasında Kadronun Olduğu Üniversiteye Dönüş
    ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan Kohiba
    Cevap: 28
    Son Mesaj: 06-10-2015, 14:50
  4. Kadronun bulunduğu üniversiteden eğitim için başka üniversiteye gidebilmek
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan krty
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 03-09-2015, 14:18
  5. 2000 kadronun 41 yeni üniversiteye paylaşımı
    ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan drmehmet
    Cevap: 0
    Son Mesaj: 22-07-2011, 14:40

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz yok
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git