Bulunan 1 den 4 - Toplam 4

Üniversitenin şehir dışına taşınması hususu

Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri Forumunda Üniversitenin şehir dışına taşınması hususu Konusunu İncelemektesiniz

merhaba, uzun bir süredir devlet üniversitesinde okutman olarak çalışıyorum, sebebini bilmediğimiz bir şekilde okulumuz şehir ...

 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2018
  Nerden
  konya
  Mesaj
  2

  Üniversitenin şehir dışına taşınması hususu

  merhaba,

  uzun bir süredir devlet üniversitesinde okutman olarak çalışıyorum, sebebini bilmediğimiz bir şekilde okulumuz şehir dışına taşınıyor.

  yaklaşık bir sene içerisinde okulu taşıyacaklar ve bu sebep itibarı ile de çalışan personeli tayin edeceklerini söylediler. öncelikli olarak; öğretim görevlilerinde tayin olmadığı bilinmekte, ama bir şekilde taşınma bedeli ödenerek ve iki haftalık taşınma izni verilerek bu problemi halletmeye çalışacaklarını belirttiler. fakat biz sözleşmemizi yaptığımızda bir şehirde çalışma üzerine yaptık ve birçoğumuz burada ev aldı, aile kurdu, yerleşik hayata geçti vesaire.
  şimdi okul tutturdu bu şehirden şu şehire gidiyoruz. birçoğumuzun da sözleşmesi birkaç içerisinde bitecek ve aksi bir sürtüşmede kadro yenilenmez diye panik olan arkadaşlar da var.

  zoruma giden nokta ise bir şehirde başladığınız okulu yoktan yere başka yere taşıyarak 40 yaşını geçmiş insanlara tekrardan 20li yaşında aldıkları karar gibi zorlu bir karar verme sürecine sokuyorlar. yeni taşınacak yere gitmek istemiyoruz fakat burada kalmak gibi bir lüksümüz de yok, eşimin işi bulunduğumuz şehirde, işi bırakmak da bir çözüm gibi görünsede kısa vadede borç harç ve çoluk çocuğun okulu varken yapabileceğim bir şey değil.
  kurum tarafından mağdur edildiğimizi düşünüyorum.

  konuyla alakalı fikriniz ve en önemlisi bilginiz var ve yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  bu mağduriyetle alakalı hukuksal süreç başlatılabilir mi?

  teşekkürler.

 2. #2
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  04-2017
  Mesaj
  729
  Tabii ki bir yerde düzen kurduktan sonra bir başka yere taşınma fikri zor ama üniversiteyi bir yerden bir başka yere taşımak kurumsal bir karar. Bu kararı verirken kurumsal bazda artısi eksisi düşünülmüştür.
  Devlet üniversitelerindeki akademik personel sözleşmelidir ancak hiçbirimiz işe başlarken oturup da şu şu koşullar diye sözleşme imzalamadık. Dolayısıyla sizin de sözleşmeye dayalı olarak hukuksal yönden bir iddianız olamaz. Tabii ki üniversitenin bulunduğu şehiri düşünerek iş başvurusu yapmış ve yaşamınızı buna göre biçimlendirmişsiniz. Ancak hukuksal olarak mahkemeye başvurduğunuzda okul buradan taşınmasın mı diyeceksiniz. Çünkü durumunuz sizin de farkettiğiniz gibi bir açmazda. Kadronuzun devam etmesini istiyorsanız ya okulun taşındığı yeni şehre gideceksiniz ya da gitmeyeceksiniz. Okul taşındığına göre bulunduğunuz şehirden göreve devam etmek mümkün olamayacağına göre. Ya da bir başka çözüm bulunduğunuz şehirde bir başka kamu kurumuna nakil.

 3. #3
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  09-2018
  Nerden
  konya
  Mesaj
  2
  başka bir kamu kurumuna nakil olayını nereden araştırabilirim?

 4. #4
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  04-2017
  Mesaj
  729
  Bunu genelde idari personel yapıyor şöyle öncelikle çalışabileceğiniz bir kamu kurumu buluyorsunuz sizi kabul edecek sonra muafakatname ile geçiş yapıyorsunuz. Ancak bu durumda akademik personel olmuyorsunuz tabii. Meb üniversitede iki yıl çalışmış olan personeli kurumlararası nakille öğretmen atıyordu eskiden ama şu anda sanırım kurumlararasi nakil yok hem de başka bir yere tayin olayi var. Yine de bir soruşturun.

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj: 23-12-2011, 17:43
 2. MERSİN ÜNİVERSİTESİ Şehir ve Bölge Planlama, Şehir Planlama, Bölge Planlama veya Kentsel Tasarım Anabilim Dalında Yüksek Lisans Öğrencisi Olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 08-12-2011, 15:23
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj: 30-11-2011, 20:37
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 30-11-2011, 20:30
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 05-01-2011, 00:00

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git