Bulunan 1 den 2 - Toplam 2

Bilgisayar Mühendisliği alanında ücretli dergiler listesi

Akademik Makaleler Forumunda Bilgisayar Mühendisliği alanında ücretli dergiler listesi Konusunu İncelemektesiniz

Herkese merhaba. Allaha şükür tezi bitirdik savunmaya gireceğiz. 3 adet makale yazdım fakat dergiler çok ...

 1. #1
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Nerden
  Mersin
  Mesaj
  266

  Lightbulb Bilgisayar Mühendisliği alanında ücretli dergiler listesi

  Herkese merhaba. Allaha şükür tezi bitirdik savunmaya gireceğiz. 3 adet makale yazdım fakat dergiler çok geç cevap veriyorlar.

  Örneğin SCI expanded bir dergiye yolladık. Aylar sonra cevap geldi. 2 adet reviewer gayet güzel öneriler de bulunmuşlardı. Yani sonuç red fakat olumluydu.

  Neyse tüm dediklerini düzeltip aynı dergiye tekrar yolladık.

  Gene aylar sonra cevap geldi ve bu sefer inanılmaz baştan savma ve vague cevaplar. Bu seferki reviewler farklı kişiler. Yazdıkları resmen dalge geçer nitelikte.

  Şimdi bizim aylarımız boşa gitti ve benim acilen bu makaleleri yayınlatmam gerekiyor.

  Bu yüzden paralı bilgisayar mühendisliği alanında dergi arıyorum.

  1: en azından sci expanded da olması şart
  2: parayı sadece makale kabul görürse ödemeliyiz
  3: hızlı değerlendirme yapmaları lazım
  4: dergi dili ingilizce

  Para miktarı önemli değil.

  Teşekkürler.
  🐜 Dr. Öğr. Üyesi 🐜 - 💻 Bilgisayar Mühendisi 💻
  📣 www.MonsterMMORPG.com 📣

 2. #2
  symo+
  Misafir
  Selam ;

  Öncelikle iyi bir dergi için vermiş olduğunuz niteliker sağlanır. sadece springer gibi (ki oda NPG ile birleşmiştir) dergiler veya bazı diğer index dışı dergiler Fransızca da yayın yapabiliyor hatırladığım. bunun dışında bilgi var mı bilmiyorum. ben sadece Nature ile çalışmak istiyorum ,çünkü mükemmel sistemleri var bana göre ayrıca formulatif Fen Dinamisi oldukça yüksektir.


  Yaşamış olduğunuz problemler birde index dışı kalan dergilere iletmiş iseniz oldukça normaldir bana göre. dilerseniz şöyle yapabilirsiniz. SJR den tarama yapın. Q1 parametresi sanıyorum IF (impact factor) değerini gösterir. IF iyi olduğunda sorun çıkmayacaktır.isterseniz bu başlığımı okuyunuz faydalı olabilir.: http://www.akademikpersonel.org/akad...tml#post449767

  siz paradan bahsetmişsiniz , yayına etki etmez. süreyi de belirlemez pek. ama siz çalışmanıızn kaliteli olduğundan emin iseniz bu tarz bir dergiye gönderdiğinizde , submission tarihi ile ,yayın tarihi ortalama 6 ayın üzerine çıkmaz. A evet ,bu sitenin editorleri sanıyorum akademisyen olmadığım için banlıyorlar sürekli. yani akademisyenlik , kadro , para kazanmak vs. her ne kadar 4 yıldır sıkıntı da olsa bunlar çok da ilgi alanıma girmiyor açıkçası. ilgi alanıma girmeyen birşeye de hiç uğraş göstermem. bunu yapmaya zorlanırsam üstün bir başarsıızlık da gösterebilirm tabi

  ama akademik çalışma benim için çok önemli. bilim yapmak yani. fakat bunlar mühendislik tabanlıdır.bu yüzden bu sitede veya diğer bir sitede şahsen mühendislik programlarındaki üyelerin ne söylediğini süzerimç. rakip de sayarım. buyuk konuşmamanız veya bilim etiğini ihlal etmemeniz önerilir.

  beyan etmiş olduğunuz problemlerde normal dedim ,çünkü herkes entellektüel bir çalışma görmek ister. özellikle NPG grubu ve Science AAAS gibi dergiler buna dikkat ediyor. Elsevier bilmiyorum. ama anlamak zor değil. entellektüaliteden kastımda şu sorulara cevap arayın 1) kulanışlı mıdır 2) yeni midir 3) savunması güzel mdiir ve perspektifçe zengin midir. bunlara evet diyorsanız kabaca entelleketüel sayabilirsiniz (ama araştırma da yapmanız lazım tabi.)

  Bunlara cevap veremeyen üstelik bir de sadece teoride kalan çalışmalar ise ne yazık ki bir nevi köşeye atılıyor gibi.(şimdi bazı üst unsurlar da bulunuyor ,yani şahsen bana göre bu saydığım iki - üç dergi bunyesindede bol sayıda önemsiz yada pek önem arzetmeyecek yayınlar da mevcut açıkçası) yani total olarak bunu rahatça söyleyebilirm. etki değerine baktığınız zaman aslında bir nevi populariteye yansır. yani ben öteki başlıkta da dediğim gibi. teorik çalışma kötü denmez. sonradan işlevli hale gelebilir çünkü.

  eğer teorik çalışmalara bakan , entelektüaliteden yoksun , (dolayısyla IF düşük) bir dergiye iletiseniz daha fazla bile zaman alabilmekte. (2-3 yılı bile bulan örnekler bulunuyor)

  para konusuna gelince , iyi dergiler bazı yayınlara waive işlemi uygular. salt para hiçbir zaman bir öne arzetmemektedir. anahatlarıyla sorularınızı yanıtlamaya çalıştım.

  kolaygelsin.
  Son düzenleyen symo+, 11-09-2016 saat 21:38.

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj: 23-12-2011, 22:44
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj: 22-10-2011, 10:27
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj: 22-10-2011, 10:21
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 22-10-2011, 10:20
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 29-06-2011, 10:21

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git