Sayfa 394 - Toplam 521 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494 ... SonSon
Bulunan 3.931 den 3.940 - Toplam 5205
Ağaç Şeklinde Aç1422Beğeni

YÖK Başkanlığının Üniversitelere Kadro Verme Yetkisi Kaldırıldı...

Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri Forumunda YÖK Başkanlığının Üniversitelere Kadro Verme Yetkisi Kaldırıldı... Konusunu İncelemektesiniz

pHDoktor Demiş ki: Norm dışı kadrolar için gerekçeler de önce üniversiteye sonra yök'e sunuluyor. Haklı ...

 1. #3931
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  03-2011
  Mesaj
  3.888
  Alıntı pHDoktor Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Norm dışı kadrolar için gerekçeler de önce üniversiteye sonra yök'e sunuluyor. Haklı gerekçesi olanlar norm dışına çıkacaklar.
  Araştırma görevlisi kadrosu kadrosu için de mi bu şekilde?

 2. #3932
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  11-2018
  Mesaj
  33
  50d veya 33a ibaresini neye dayanarak verebiliyor ? 50d maddesinde öğrenci statüsündeyken ilişiğiniz kesilemiyor ne zamanki mezun durumuna geçersiniz o vakit ilişik kesilme durumu söz konusu olur. Fakat özel bir üniversite bunu nasıl uygulayabilir, hadi uyguladı diyelim doktora sonrası yüzde 20lik kesime nasıl dahil edecek personelini ? Tüm özel üniversiteler toplanıp kendi aralarında bir yüzde oluşturup bu yüzdenin içerisinden yüzde 20lik bir grup mu seçecek? Yani şimdiye kadar sanki tüm özel üniversiteler 33a kadrosu açıyordu da 33a olayı ortadan kaldırılınca onlar da 55d uygulamasına geçti

 3. #3933
  Akdmkruya12
  Misafir
  Norm dışı kadro talepleri YÖK'ün iznine tabi! Araştırma görevlisi kadroları norm kadrolara tabi olmadığından bu söz konusu değil @Merve hanım.

 4. #3934
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  11-2018
  Mesaj
  13
  Alıntı machine.yns Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Merhaba arkadaşlar

  Bu gün Başkent Üniversitesi ' nin ilanında bir ayrıntı fark ettim. Araştırma kadrolarında '' Ankara’daki üniversitelerden birinde Tezli Yüksek Lisans yapıyor olmak '' diye bir şart var. Ben Ankara'da yüksek lisans yapmıyorum yani baş vuramayacağım. Biliyorum Başkent Üniversitesi vakıf üniversitesi ama böyle bir şartı keyfi koyabilir mi yada böyle bir hakkı var mı? Daha da önemlisi bundan sonra gelecek ilanlarda böyle bir şehir şartı olur mu ?
  Hocam bu falan iyi bir şey daha ne ilanlar gördü bu memleket. Özel üniversiteyi geçtim devlet üniversitelerinde bile neredeyse kişiye özel ilanlar çıkıyor. Ben de geçmişte sizin belirttiğiniz durumla ilgili bir durumdan başvuramamıştım. Ayrıca sadece elden belge isteyen bile oluyor. Bunlar tabii kişiye özel ilanların yanında hafif sebep olarak kalıyor çok kafaya takmamanızı öneriyorum. Gelecek ilanlarda da tek tük böyle şeyler çıkabilir. Muhtemelen alınacak kişi bellidir bu ilanda hatta halihazırda araştırma görevlisi de olabilir sırf formalite icabı bir daha ilana çıkıyor olabilir çünkü böyle bir şey de başıma gelmişti.

  - - - Güncellendi - - -

  Alıntı Merve Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Araştırma görevlisi kadrosu kadrosu için de mi bu şekilde?
  Hocam önemli bir soru ben de cevap bekliyorum. Yaşar hocanın paylaştığı Yök slaytında bu konuyla ilgili bir şey göremedim ben. Ama forumda önceki muhabbetlerde araştırma görevlileri için norm kadroya dahil olmadığıyla ilgili muhabbetler vardı. Yaşar hocam araştırma görevlilerin atanmasıyla ilgili bir sınırlama, norm var mıdır acaba?

 5. #3935
  Bioteknoloji
  Misafir

  Ales

  Hocalarım 30.12.2016 girdiğimiz ales sonucunu 5 yıl kullanabiliyormuyuz.lutfen biri evet desin.

 6. #3936
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  11-2018
  Mesaj
  4
  Evet daha önce de muhabbeti olmuştu. Üniversitelerin elinde bulunan Araştırma görevlisi kadrolarının dağılımını senato belirliyor.

 7. #3937
  Hamuş80
  Misafir

  Öğretim üyesi kotası nasıl oluyor

  Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan ve aşağıda bölümleri/anabilim dalları- programları ile unvan ve koşulları belirtilen kadrolara 2547 sayılı
  Kanunun ilgili maddeleri ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz
  Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre öğretim üyeleri alınacaktır.
  Başvurular ilgili Birimlere şahsen yapılacak olup, posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
  NOT: %20 kotası ile başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

  Siirt Üniversitesinin bugünkü ilanında % 20 kotası ifadesi mevcut. Burada ifade edilen % 20 kotası ile ne kastediliyor aceba?

 8. #3938
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  03-2017
  Nerden
  Antalya
  Mesaj
  278
  Alıntı Bioteknoloji Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Hocalarım 30.12.2016 girdiğimiz ales sonucunu 5 yıl kullanabiliyormuyuz.lutfen biri evet desin.
  Hocam, hadi diyelim 5 yıl kullanamadın en az zaten 3 yıl kullanım hakkın var. Yani kafadan 1 yıl daha var. Sorunun cevabı ise evet 5 yıl geçerli.

  Nokia 5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

 9. #3939
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2018
  Mesaj
  2
  Bu kadro durumları baya karışık bir döneme denk geldi. Şimdiye kadar 3 üniversitesinin Personel Dai. Bşk'na bu durumu anlattım;
  Yüksek Lisans bittikten ve Doktora Başvurularına kadar geçen sürede kadronun devam edip etmeyeceğine dair bir net cevap alamadım. Bu konu oldukça önemli bir konu niçin her üniversite tek tip bir yönetmelikle ilerlemiyor inanmak güç.
  En azından Tez Jüriden onay alıp yüksek lisans bittikten sonra doktora başvurularına kadar her bireye 3 ay hak verilmeli diye düşünüyorum. Yaşar Hocam ve Merve Hocam bu konunun üniversiteden üniversiteye değiştiğinden bahsetmişti ama çok can sıkıcı bir durum.

 10. #3940
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2012
  Mesaj
  85
  Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte kurulması ve kapatılması ile adlarının değiştirilmesi hakkındaki Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.  Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesine bağlı İletişim Fakültesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesine bağlı Hukuk Fakültesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine bağlı Hukuk Fakültesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesine bağlı Hukuk Fakültesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesine bağlı Yabancı Diller Yüksekokulu, Ege Üniversitesine bağlı Birgivi İslami İlimler Fakültesi ile Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesine bağlı Bor Sağlık Bilimleri Fakültesi kuruldu.

  Kerkük ve Cerablus’a yüksekokul
  Ayrıca Sağlık Bilimleri Üniversitesine bağlı Kerkük ve Cerablus’ta iki ayrı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurulması kararlaştırıldı.

  İsimleri değişen fakülteler
  Kapadokya Üniversitesine bağlı Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin adı Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi; TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesine bağlı Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesinin adı ise Mimarlık ve Tasarım Fakültesi olarak değiştirildi.

  Bu arada Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı Söke Sağlık Yüksekokulunun kapatılması kararı alındı.

  kadro yok ama fakülte kurmaya devam.

Benzer Konular

 1. Üniversitelere kadro
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan ahmetahmet
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 28-02-2018, 11:04
 2. Üniversitelere kadro gelmesi ?
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan ahmetahmet
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 12-02-2018, 19:53
 3. 2016 ÖYP Kadro Talepleri Üniversitelere YÖK Tarafından Gönderildi !!!
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan relaxy
  Cevap: 9
  Son Mesaj: 30-11-2015, 16:16
 4. üniversitelere kadro verilmesi hakkında..
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan skntkn
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 31-12-2011, 15:48
 5. Personel daire başkanlığının dikkatsizliği
  Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan yusufsys
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 10-08-2011, 08:39

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git