+ Konuyu Cevapla
Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12
Bulunan 11 den 18 - Toplam 18

33/a'ya geçirilen öyp'lilerin 35. madde görevlendirmelerinin iptali

ÖYP Hakkında Genel Bilgiler Forumunda 33/a'ya geçirilen öyp'lilerin 35. madde görevlendirmelerinin iptali Konusunu İncelemektesiniz

ilişiğinizi kestikten sonra bu süreç başlıyor. İlişiğinizi kesmek için üniversitenizin birimlerinden çıkış almanız ve akabinde ...

 1. #11
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2018
  Mesaj
  5
  ilişiğinizi kestikten sonra bu süreç başlıyor. İlişiğinizi kesmek için üniversitenizin birimlerinden çıkış almanız ve akabinde sık sisteminden çıkarılmanız gerekiyor. sonrasında on beş gün içinde kadronuzun olduğu üniversitenize gitmeniz gerekiyor.

  - - - Güncellendi - - -

  benim sorunum çözüldü şimdilik ben dönene kadar işlem yapılmayacak döndükten sonra bütün birimlerden çıkış alıp nakil belgesiyle birlikte kadromun olduğu üniversitede göreve başlayacağım.
  Sorunlar bitmiyor henüz çıkış almadığım için neyle karşılaşacağımı biliyorum bu sebeple öyp bütçesini kullanarak aldığım bilgisayar hard disk vb cihazları bu esada teslim etmek zorundamıyım . eğer bilgisayarımı teslim edeceksem yenisini almak zorundayım bir an evvel. Kullandığımız bütçe kadarını devlete geri ödesek oluyormu, esasında çok pişmanım kullandığım için. Şuan 35 le bulunduğum üniversiteye bıraksam işlerine yarayacağınıda sanmıyorum. bana yol gösterebilir misiniz?

  - - - Güncellendi - - -

  ayrıca kongre için ayrılan bütçeyi kullanma talebimi enstitü reddettiği için kullanamadım. bu bütçeyi doktoram bitene kadar kullanabilme olasılığı varmadır?

 2. #12
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  01-2018
  Mesaj
  8
  Haberi olmayanlar için yazmak istedim. YÖK'ten konu ile ilgili yazı üniversitelere gönderilmiş. 35. Madde görevlendirmeleri tekrar verilecek.

 3. #13
  Akademik Forumm
  Misafir

  senet

  Arkadaşlar merhaba;
  bende 33a'ya geçip apar topar dönenlerdenim. 3 yıl boyunca 35. madde ile görevliydim.
  Giderken imzaladığımız senetler hala geçerli mi? Peki bu senetler sadece 3 yılı mı kapsayacak yoksa görevli olmadığımız tarihler içinde senet işlemeye devam mı edecek? Herhangi bir olumsuzlukta bu 3 yılın maaşları mı geri ödenir yoksa tüm eğitim süresinin mi?

 4. #14
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  396
  Hocalarım öyp zorunlu hizmet sorunu yaşanlar olarak şu linkte toplansak daha etkili olacaktır.

  https://www.akademikpersonel.org/aka...ornekleri.html

 5. #15
  Akademikkkkkk
  Misafir

  öyp liler 35. almak zorunda mı

  Merhabalar. Doktoraya yeni başlayacak ÖYP li bir ar.gör.üm. Kendi bölümümde doktora programı yok o sebeple başka bir üniversitede doktora yapacağım. Sormak istediğim 35.madde görevlendirmesi almadan başka bir üniversitede doktora mı yapabilir miyim? Eskiden iki dönem üst üste 35 almazsak atılıyorduk diye biliyorum böyle bir kural halen geçerli mi yoksa eskiden de mi böyle mir kural yoktu.? Yardımcı olursanız sevinirim. 35 almadan doktora yaparsam benim için güzel olur

 6. #16
  Selimi5
  Misafir

  35. Madde ile yeniden görevlendirilme

  Merhaba arkadaşlar
  Bende 50 d mağduriyetinin kaldırılmasından sonra üniversitenin 33a kadrosuna geçiş için dilekçe verdim fakat şu an farklı bir üniversite de 35. Madde ile doktorami devam ettirmekteyim. Ben dilekçe vermeden önce kadromun bulunduğu kurumda doktora yoktu fakat ben dilekçe verdikten sonra doktora açıldı. Alanım gereği laboratuvar çalışmaları yürütmem gerekiyor ve ayrıca da kadromun bulunduğu üniversitede tezim için gerekli olan en temel cihaz eksik bu durumda beni tekrar 35. Madde ile görevlendirirler mi, bunu istememeleri durumunda ne yapabilirim

 7. #17
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  03-2017
  Mesaj
  53
  merhaba. görüşlerinize gerçekten ihtiyacım var.
  28 aralık perşembe günü kadromun bulunduğu üniversiteden aranarak acilen 35. madde görevlendirmemi bozup dönmem istendi. malum, yoksa 33/a'ya geçemeyecektim. sudan çıkmış balığa dönerek, derslerimi, projelerimi bırakarak döndüm. kadromun bulunduğu üniversite ile eğitim gördüğüm üniversitenin arası 1300 km. 1 günde evimi taşımam vs mümkün olmadığı için 39. madde görevlendirmesi istedim. beni 10 gün oyalayarak "en fazla 2 defaya mahsus" görevlendirme verebileceklerini söylediler. 2 görevlendirmeyi de alıp kadromun bulunduğu üniversiteye temmuz ayında geri döndüm. döndüğümde dekan ve fakülte sekreteri, sanki 39'u verene kadar beni öylece zorlayan kendileri değilmiş gibi, "hocam ne aceleniz vardı daha teziniz bile bitmemiş", "neyse hadi istiyorsunuz madem başlatalım", "aslında tez bitene kadar 39'u yenilerdik niye böyle yaptınız" gibi cümleler söylediler. bu esnada ben evimi bile kurmuştum.
  sorum şu: uzaktan tezimi yürütemiyorum. danışmanımla iletişim kuramıyorum. ayrıca psikolojik olarak ciddi bir çöküş yaşamaktayım. bu haldeyken temmuzda göreve başlamama karşın, dekan hocanın ve sekreterin söylediklerine istinaden 39'uncu madde görevlendirmesi istemem uygun olur mu? reddedilirsem nasıl bir savunma yapabilirim? gerçekten aklımızla dalga geçildiğini düşünüyorum ve kendimi kötü bir eşikte hissediyorum. önerilerinizi rica edeceğim. teşekkürler.

 8. #18
  ozik
  Misafir

  Doktora tez aşaması 35. madde ile görevlendirilme

  Merhabalar, 33a'ya tekrar geçirildim ve üniversitem 35. madde ile doktora tez aşamasında olduğum üniversiteye tekrar görevlendirme yapacak. Üniversitemin oluruyla birlikte 15 gün önce yöke yazıldı. Ancak Yök'te görüştüğüm uzman tekrar merkezi lisansüstü yerleşimlerde tercih yapıp yerleşmediğim için görevlendirmemin yapılamadığını söyledi. Benzer durumda olanlar var mı merak ediyorum.

Benzer Konular

 1. Sözlü sınavın iptali
  Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan hamburglu
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 13-10-2017, 20:51
 2. Yillik izin iptali
  Akademik Personel ve Özlük Hakları forum içinde, yazan goggles
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 08-07-2016, 12:27
 3. 35 madde ile görevlendirme iptali
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan neilos
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 02-01-2016, 22:36
 4. öyp kadrolarının iptali
  ÖYP 2014- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan mugedlr
  Cevap: 11
  Son Mesaj: 03-05-2015, 22:34
 5. Cevap: 2
  Son Mesaj: 05-06-2011, 01:28

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git