Sayfa 3 - Toplam 3 İlkİlk 123
Bulunan 21 den 29 - Toplam 29

Öğretim Görevlisi Atama İptali

Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri Forumunda Öğretim Görevlisi Atama İptali Konusunu İncelemektesiniz

gunes26 Demiş ki: Oyp fakultelere atama yapar fakultedeki bolumlerin AMA bilin dallati var haklusiniz myo ...

 1. #21
  Akademik Forum
  Misafir
  Alıntı gunes26 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Oyp fakultelere atama yapar fakultedeki bolumlerin AMA bilin dallati var haklusiniz myo her program in ana bilim dali yoktur. Smdi atama yapilan program in ana bilim dali yoksa NE olacak mevzu o zaten
  Burada konu fakülte veya myoda abd olup olmaması değil yüksek lisans eğitimini belitilen alanda yapıp yapmamanız ki pek çok üniversitede dış ticaret alanında yüksek lisans programı bulunuyor. İlanın şartını sağlamıyorsunuz

 2. #22
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  02-2015
  Mesaj
  290
  Bence başlığı açan arkadaş haklı. Şartlarda belirli bir bölümden mezuniyet istenmiyor. Bu durum, sanırım, sosyal bilimciler için yeni. Ama bir ilanda katı hal fiziği alanında yüksek lisans yapmış deyince kimse sorun yaşamıyor. Çünkü tezin katı hal fiziğinde yapılmış olması yeterli. Yetersiz bilgiyle, ortama uyum sağlayacağım diye gereksiz yere şikayet eden sorumsuz insanlar üniversitelere doldurulursa böyle oluyor. YÖK ise tam bir basiretsizlik örneği sergilemiş. Aralarında temel bilimci olmayınca sorunu bile anlamamışlardır.

 3. #23
  Akademik Forum1
  Misafir
  Hocam enstituye yuksek lisans alaninizi gösterir yazi almak icin basvuracaksiniz. Onlarda işletme abd ye yazacak. İşletme abd ise danisman hocamiza soracak, hocanızın yazacağı Dış Ticaret alaninda yüksek lisans yapmıştır yazısına istinaden Abd enstituye yazacak ve enstitü size resmi yazı verecek.
  Sizin sorununuzu çözmenin tek yolu bu

 4. #24
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  02-2015
  Mesaj
  290
  Temel bilimler için, benzer ibareyle atamalar çok doğal. Örneğin astronomi bölümünde yüksek lisans-doktora yapan biri, tezi-makaleleri ilandaki alana uygunsa matematik bölümünün araştırma görevlisi ve/veya yardımcı doçentlik kadrolarına, sadece tezleri veya makaleleri alana uygun olduğu için, kabul edilebiliyorlar. Olması gereken de bu çeşitliliktir. Benzer durumda tanıdığım çok kimse var. Bu durumda onların da atamalarının iptal edilmesi gerekir. Arkadaşım örnek göstererek bir an önce idari mahkemeye başvur.

 5. #25
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  57
  Alıntı gunes26 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  yazdığım ilan şartında eksiklik yok. ilanda lisans ile ilgili ifade yok DIŞ TİCARET ALANINDA YÜKSEK LİSANS YAPMIŞ OLMAK ifadesi. yer almaktadır. Dış ticaret ana bilim diye bir ana bilim dalının herhangi bir üniversite tarafından kurulması buraki ilanda yer alan dış ticaret alanı ifadesini bence anabilim dalı yapmaz.
  Bugun işletme anabilm dalı altında dış ticaret, lojistik, bankacılık, sigortacılık, muhasebe, pazarlama, yönetim organızasyon gibi alanların olduğu aşikardır. Alan demek çalışma alanı demektir. Doçentlik atamalarında ne diyo mesala bankacılık alanında çalışmış olmak bu ifade ne demek banakcılık alanında makaleleri bulunması demek. veya yrd doç atamasında ilan da ne diyor muhasebe ve vergi uygulamaları alanlarında çalışmalar yapmış olmak diyor.
  Dış ticaret, bankacılık, sigortacılık hatta lojistik.. bu saydığım alanların mevcut yüksek lisans programları var diye biliyorum. yani bunlar artık işletme bölümünden bağımsız olarak ayrı ayrı bölümler. siz işletme ve dış ticareti sentezleyip bir tez konusu oluşturmuş olsanız da işletme alanında yüksek lisans yapmışsınız ki diplomanızda da işletme yazar. dolayısıyla dış ticaret alanında yüksek lisans yapmış olma şartını sağlamıyorsunuz ne yazık ki..

 6. #26
  ALES Soru Editörü
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  319
  DIŞ TİCARET ALANINDA YÜKSEK LİSANS YAPMIŞ OLMAK
  Yukarıdaki ifade gayet açık. Sizin en başta zaten şartları sağlamıyor gerekçesi ile ön değerlendirmeden geçmemeniz gerekiyordu. "Alan" kelimesi eğer "tez" ile birlikte kullanlılırsa tez konusuna, "yüksek lisans/doktora" ile birlikte kullanılırsa da anabilim dalı veya bilim dalına delalet eder.
  Buraya bakın,
  Burada, bu kara mermerin altında
  Bir teneffüs daha yaşasaydı
  Tabiattan tahtaya kalkacak bir çocuk gömülüdür

 7. #27
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  10-2015
  Nerden
  San Junipero
  Mesaj
  146
  adam 3 ay beklemiş iyi kurmuş sana valla
  Özgür Durmuş bunu beğendi.
  ⛵️


 8. #28
  Akademik Forum
  Misafir
  Usul ve esaslarda "ilgili alan ilanın çıktığı bölümün anabilim dallarını kapsar" diye bir ifade vardı. Ben dr bir başvurumu savunmak için kullanmıştım.

  Bu durumda şuna bakmak lazım. İlan hangi bölüm için çıktı. Örn Paü İşletme bölümü ise haklı olabilirsiniz. Ama dış tic bölümü ise değilsiniz. İşletme bölümü ise ilan onun altındaki abd kapsar, dış tic ise atıyorum uluslararası tic anabilim dalı gibi alt dallarını kapsar.

 9. #29
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  11-2012
  Mesaj
  574
  Alıntı superEGO_ Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  adam 3 ay beklemiş iyi kurmuş sana valla
  Şimdi 3 aylık maaşı da talep eder Üniversite, üstelik brüt ücret üzerinden

Sayfa 3 - Toplam 3 İlkİlk 123

Benzer Konular

 1. Cevap: 6
  Son Mesaj: 14-02-2016, 10:06
 2. Öğretim Görevlisi 2 Yıldan Sonra Atama Kriterleri
  Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan asaletim24
  Cevap: 8
  Son Mesaj: 08-04-2014, 07:21
 3. Öğretim Görevlisi Atama Hk.
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan canmurat
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 10-01-2014, 20:43
 4. Öğretim Görevlisi Atama İşlemleri
  Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan erkantasdemir
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 10-01-2014, 15:54
 5. Öğretim Görevlisi Atama Süresi
  Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan ögrgrv
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 14-06-2012, 09:37

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git