+ Konuyu Cevapla
Sayfa 3 - Toplam 3 İlkİlk 123
Bulunan 21 den 24 - Toplam 24

Kadro Derece ve Maaş

Akademik Personel ve Özlük Hakları Forumunda Kadro Derece ve Maaş Konusunu İncelemektesiniz

@ eskilerden biri hocam ilginiz ve cevabınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim....

  1. #21
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    12-2015
    Nerden
    Konya
    Mesaj
    47
    @eskilerden biri hocam ilginiz ve cevabınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

  2. #22
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    12-2018
    Mesaj
    6
    [QUOTE=eskilerden biri;498011]Gerçekten de karışık durum. Bizim alan gereği uygulama dersi olmadığı için teorik dersleri arş.gör.dr.lar kendi üzerlerinde olarak giriyorlar. Ancak 7100 sayılı kanundan önce arş.gör.leri derse giremiyorlardı veya öğretim üyelerinin üzerindeki derslere giriyorlardı, uygulama dersleri olan alanlarda da şimdi sizin girdiğiniz gibi girme hakları vardı. Sizin durumunuzda teorik dersleri kendi üzerinize alarak verebilirsiniz ancak uygulama derslerine öğretim üye yardımcısı olarak giriyorsunuz gibi bir durum olmuş, mevzuata da uymuş. Ortaya karışık dedikleri türden.

    Açıklamanız için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla teorik derslere kendimin verebileceğini ancak benim itirazıma yazılan cevapta dendiği üzere "araştırma görevlisi yapılan deneylere ve araştırmalara yardımcı görevlidir" kanuna istinaden uygulama derslerine yardımcı yapılmam mümkün olabilmiş diyorsunuz değil mi?

    Ben de bu olasılığı düşündüm ve eğer gerekçe bu ise bu durumda aklıma iki soru geldi o da;

    7100 sayılı kanunun 8. maddesinde bahsedilen "arş. gör dr. 12 saate kadar maaş karşılığı ders verebilir" kanuna istinaden sadece teorik ders verirsem 12 saat maaş karşılığımı dolduramıyorum ancak öğretim yardımcısı yapıldığım uygulama derslerini de ben verirsem 12 saat maaş karşılığımı doldurabiliyorum ve ben bu dersleri kendim vermeyip maaş karşılığımı dolduramazken dersine görevlendirildiklerim maaş karşılıklarının daha da çok üstünde ders vermiş oluyor. Bu durum uygun mudur?

    Bir de tüm kurumda hem uygulama hem teorik ders veren bölümlerdeki arş. gör drlar da dahil olmak üzere sadece benim derslere öğretim yardımcısı yapılmam uygun mudur?

  3. #23
    Araştırma Görevlisi
    Üyelik Tarihi
    04-2017
    Mesaj
    680
    [QUOTE=howardistanbul;498363]
    Alıntı eskilerden biri Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Gerçekten de karışık durum. Bizim alan gereği uygulama dersi olmadığı için teorik dersleri arş.gör.dr.lar kendi üzerlerinde olarak giriyorlar. Ancak 7100 sayılı kanundan önce arş.gör.leri derse giremiyorlardı veya öğretim üyelerinin üzerindeki derslere giriyorlardı, uygulama dersleri olan alanlarda da şimdi sizin girdiğiniz gibi girme hakları vardı. Sizin durumunuzda teorik dersleri kendi üzerinize alarak verebilirsiniz ancak uygulama derslerine öğretim üye yardımcısı olarak giriyorsunuz gibi bir durum olmuş, mevzuata da uymuş. Ortaya karışık dedikleri türden.

    Açıklamanız için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla teorik derslere kendimin verebileceğini ancak benim itirazıma yazılan cevapta dendiği üzere "araştırma görevlisi yapılan deneylere ve araştırmalara yardımcı görevlidir" kanuna istinaden uygulama derslerine yardımcı yapılmam mümkün olabilmiş diyorsunuz değil mi?

    Ben de bu olasılığı düşündüm ve eğer gerekçe bu ise bu durumda aklıma iki soru geldi o da;

    7100 sayılı kanunun 8. maddesinde bahsedilen "arş. gör dr. 12 saate kadar maaş karşılığı ders verebilir" kanuna istinaden sadece teorik ders verirsem 12 saat maaş karşılığımı dolduramıyorum ancak öğretim yardımcısı yapıldığım uygulama derslerini de ben verirsem 12 saat maaş karşılığımı doldurabiliyorum ve ben bu dersleri kendim vermeyip maaş karşılığımı dolduramazken dersine görevlendirildiklerim maaş karşılıklarının daha da çok üstünde ders vermiş oluyor. Bu durum uygun mudur?

    Bir de tüm kurumda hem uygulama hem teorik ders veren bölümlerdeki arş. gör drlar da dahil olmak üzere sadece benim derslere öğretim yardımcısı yapılmam uygun mudur?
    Her iki konu da mevzuata uygun olmasına karşılık, etik olarak uygun değil. Ben şahsi olarak adıma açılan derse giren araştırma görevlisine o dersten aldığım ek ders ücretlerini öderdim ki bunu ben ve birkaç hocanın yaptığını biliyorum

  4. #24
    Altıya bir
    Misafir
    Merhaba, araştırma görevlisi 6/1 derecesi ne ifade ediyor? Maaşı 2019 zammı ile ne kadar acaba?

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

  1. Akademisyenlere 1 Derece Verilmesi
    Akademik Personel ve Özlük Hakları forum içinde, yazan berxwedan
    Cevap: 60
    Son Mesaj: 19-02-2016, 10:24
  2. YLSY - kadro - maaş - borç ödeme
    YLSY Hakkında Sorularınız ve Cevapları forum içinde, yazan famesss
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 03-12-2015, 03:14
  3. 4/8 arş. gör.'nin 5 derece yard. doç.'luğa tanması
    Akademik Personel ve Özlük Hakları forum içinde, yazan cornelivs
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 10-05-2015, 00:10
  4. 4. Derece araştırma gör. ilanına başvuru??
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan aybey
    Cevap: 5
    Son Mesaj: 29-12-2014, 16:47
  5. Kadro ve derece ilerlemesi !
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan m.ciger
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 20-11-2011, 00:15

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git