Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12
Bulunan 11 den 15 - Toplam 15

burası nasıl ülke yahu

Sohbet/Muhabbet Konuları Forumunda burası nasıl ülke yahu Konusunu İncelemektesiniz

benim de başıma geldi masraflarım için işe girmeye çalıştığımda sen yarın bir gün gidersin başka ...

 1. #11
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  1.378
  benim de başıma geldi masraflarım için işe girmeye çalıştığımda sen yarın bir gün gidersin başka yere o yüzden alamayız bize kalıcı adam lazım demişlerdi
  Konu hayaller olunca insan bocalayabilir ama başarısız olmanın tek yolu hayallerinden vazgeçmektir.

 2. #12
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  672
  Ben de hatanın, Türkiye'nin her yerinde ve her kurumunda olduğunu düşünüyorum. Aslına bakarsak adamlar da haklı. İşletmecilikte en büyük yatırım çalıştırdığınız elemanlardır. Öyle herhangi bir yere örnek veriyorum kasiyerlik için başvurduğunuzda işveren de şaşırıyor, "nasıl yani" gözüyle bakıyor. Okumayan büyük bir kesim var ve bu insanlar bizlere göre çok daha kolay iş buluyor. Bizim bulduğumuz iş, kişisel (Ales, dil kursları gibi) çalışmalarımıza engel olmayacak şekilde olsun ki hem çalışalım hem de ideallerimize odaklanalım. Günümüz şartlarında imkansıza yakın.
  …biz çayın yalnızlığa iyi gelen tarafını da severiz…

 3. #13
  Kısıtlanmış Üyelik
  Üyelik Tarihi
  01-2015
  Mesaj
  305
  valla oldukça nazik üslubumla inşallah son diyerek bazı ünlem ve soru işaretlerini de aydınlatmak isterim:

  bakın konu elbetteki konunun dışına çıkmasın benim bu vasıfta olduğumdan merakınız olmasın 4 saat konuşsam ilk saatte ne konuştuğumu bilirim , buraya ekleme yapan aynı görüşteki arkadaslarım bence haklıdırlar türkiyede bu bağlamda eğitime hakedilen kadar değer verilmediği hatta normal düzeyin çok çok altında olduğunu söylemek zor olmaz bu arkadaslarımız haklı olarak eğitim giderlerini karşılamak ve elzem olan bu ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra gerçek ihtiyaç duyulan faydalı bilimi üretebilsinler üstelik doğru olan da budur ,bugun eğitim bilimcilerinin çoğu (yani bilinen ünlü örn: glasser ,bloom , gardener ...çoğaltmak mümkün) çoğu eğitimin sağlam ve istenen düzeyde bir eğitim olabilmesi için elzem olan ihtiyaçların karşılanması gerektiği hususunda ittifak etmişlerdir ,bunların başındada beyin temelli öğrenmeyi savunan hebb gibi bilimcilerdir ve çoğu da beynin istenen şekilde çalışabilmesi yani istendik davranışın kazandırılabilmesi için (yani öğrenme) stressiz ve baskıdan uzak bir ortamı nsağlanmasını şart koşarlar.

  burada da dağıtılan bir konu yok biz haklı olarak istenen bilimi üretebilmek için elzem ihtiyaçların (beslenme) sağlanabiliyor olmasını dillendirmiş olduk yalnızca ,açıkça şunu da belirtmek isterim ki toplumun katmanlarında doğal olarak bir farklılık arzeden bloklaşmalar veya heterojen bir dağılım normal yani bende esasen istesem ailem halihazırda ormale göre varlıklı ki şu anda evde tek başıma ailemin bana teslim ettiği evimde kalıyorum ...fakat bence empati yapmak çok daha uygun.

  bir arkadasım face hesabında meclise girmek için ilköğretim diploması yeter iken öğretmen olmak için üni diploması artı 3 tane kpss den genelde tavan yapmak dedi de hak verdim ki çoğu lisans mezununun yakındığı şey de" madem bana sen üniversite okuttun peki neden hala beni sınava tabii tutuyorsun üstelik çoğu benle alkalı değil " cümlelerini manidar bulmak lazım.

  ÖZET: türkiye yani ülkemizde işler belki ehli olan kişilere verilmiyor veya hatalı yöntemler kullanılarak hatalı kişilere veriliyor.

  KAPSAM DIŞI KONULARDA : muhtemelen sizin kafanızın karıştığı realizm ,akılcılık , pragmatizm , ..., gibi kavramlar arasında aktarılmak istenen ile söylenenlerin çeliştiği yönündeki itirazlarınız

  halbuki buraya mevzu olarak biz

  türkiyede oldukça önemli konumda olması gereken "iş" ve "eğitim" kavramlarının türkiyede pek önemsenmediğini ve ilişikli olmadığını dile getirdiğimiz bir REALİTE! olduğunu söyledik ve rasyonel mantığa da uygundur.

 4. #14
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  11-2013
  Mesaj
  57
  Böyle şeylerin bu ülkede olacağına eminim fakat bu konu başlığına uygun olarak şunu merak ediyorum gerçekten başka ülkelerde ciddi araştırmalar yapılsa böyle enterasan durumlar ne sıklıkla oluyordur?

 5. #15
  Kısıtlanmış Üyelik
  Üyelik Tarihi
  06-2014
  Mesaj
  974
  Anlatılan her şey normal ve işverenler haklı.

  Bozuk olan tek bir şey var o da Türkiye'nin eğitim sistemi..

  Son düzenleyen qpuro, 06-09-2015 saat 00:28.
  meteor78 bunu beğendi.

Sayfa 2 - Toplam 2 İlkİlk 12

Benzer Konular

 1. Ülke Sınırlamaları
  YLSY Hakkında Sorularınız ve Cevapları forum içinde, yazan UBOndul
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 09-01-2015, 15:49
 2. Ülke Bölge Çalışmaları Ülke ve Üniversite Tercihleri Sıralama
  YLSY - 2014 Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Bursu forum içinde, yazan ülke-bölge
  Cevap: 10
  Son Mesaj: 25-12-2014, 22:26
 3. Ülke seçimi
  YLSY - 2014 Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Bursu forum içinde, yazan Phokaia
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 14-12-2014, 15:19
 4. Hukuk'ta Doktora 6 yıl sürmek zorunda mı yahu?
  Doktora Eğitimi forum içinde, yazan tck35
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 27-03-2014, 17:14
 5. YLSY'de Ülke Seçimi Nasıl Oluyor?
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan lethy
  Cevap: 12
  Son Mesaj: 18-09-2013, 17:31

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git