+ Konuyu Cevapla
Sayfa 3 - Toplam 3 İlkİlk 123
Bulunan 21 den 28 - Toplam 28
Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni

Yıllık İzin

Akademik Personel ve Özlük Hakları Forumunda Yıllık İzin Konusunu İncelemektesiniz

Yıllık izin kullanımıyla ilgili merak ettiğim bir husus var. Kanunda: "Madde 64 - Öğretim elemanları ...

  1. #21
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2014
    Mesaj
    8
    Yıllık izin kullanımıyla ilgili merak ettiğim bir husus var. Kanunda:
    "Madde 64 - Öğretim elemanları yıllık izinlerini, normal olarak, öğrenime ara verilen zamanlarda kullanırlar. " şeklinde bir madde var. Şu an bulunduğum üniversitemde araştırma görevlisi olarak yılın istediğim zamanında izin alıyorum. Bugün asıl kadromun bulunduğu üniversitenin Personel Daire Başkanını aradım. Bana öğretim elemanlarının yalnızca eğitime ara verildiğinde yıllık izin kullanabildiğini ve kanunda böyle yazdığını söyledi.
    Bu tarz şeyler amirin yani bölüm başkanının takdirinde değil mi?

  2. #22
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    10-2015
    Mesaj
    383
    Alıntı zakzak Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Yıllık izin kullanımıyla ilgili merak ettiğim bir husus var. Kanunda:
    "Madde 64 - Öğretim elemanları yıllık izinlerini, normal olarak, öğrenime ara verilen zamanlarda kullanırlar. " şeklinde bir madde var. Şu an bulunduğum üniversitemde araştırma görevlisi olarak yılın istediğim zamanında izin alıyorum. Bugün asıl kadromun bulunduğu üniversitenin Personel Daire Başkanını aradım. Bana öğretim elemanlarının yalnızca eğitime ara verildiğinde yıllık izin kullanabildiğini ve kanunda böyle yazdığını söyledi.
    Bu tarz şeyler amirin yani bölüm başkanının takdirinde değil mi?
    Evet onların takdirinde.

  3. #23
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    04-2013
    Mesaj
    11
    Merhaba hocam,

    Bu konuda sadece benim mi sorum var bilmiyorum ancak bir çok forumu araştırmama rağmen soruma yanıt bulamadım. Araştırma görevlisi olarak görev yapmaktayım. Yasada belirtilen, akademik personelin eğitim- öğretim dönemi hariç yıllık izin kullanabileceği yönünde. Ancak bilindiği üzere araştırma görevlileri yasal olarak ders verememekte. Bu durumda eğitim öğretim döneminde yıllık izin kullanmaları için aslında bir engelleri bulunmamakta. Daha önceden YÖK'ün bu konuda derse giren, girmeyen personel ayrımı yapılması gerektiğine dair görüş bildirdiğini duymuştum. Bununla ilgili bir duyuru bir bilgi yada yasal bir uygulama metnine sahip olan var mıdır acaba?

    Zira zaten yaz okulu, sınav dönemi, ders kayıtları dönemlerinde fiili olarak izine çıkamayan araştırma görevlileri bir de ders dönemi izine çıkamayacaklarsa, ne zaman çıkacaklar merak ediyorum.

  4. #24
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2014
    Mesaj
    8
    Hayır gerçekten tuhaf bir hal aldı Ohal olayları vs olunca. Yasa eğitim devam ederken izin kullanılmaz diyor ama şu an bulunduğum yerde kullanabiliyorum. Bulunduğum üniversitede tuhaf olan yurtdışı yıllık izinlerin tamamen kalkması. Üniversite yönetimlerinin kafası gerçekten karışmış durumda.

  5. #25
    Akademik Forum
    Misafir
    39. Madde ile görevlendirilen bir araştırma görevlisi görevlendirildiği ilin dışına çıkmak istediğinde yıllık iznini mi alması gerekir ? Görevlendirmesi bundan etkilenir mi ?

  6. #26
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    06-2019
    Mesaj
    1

    İdari Görevi Olmayan Akademik Personelin İzne Çıkarken Vekalet Bırakması?

    Merhabalar
    Benim çalıştığım kurumda yıllık izin için EBYS üzerinden (idari görevim olmadığı halde) vekalet bırakma zorunluluğu var.
    Ayrıca yönetim vekalet bıraktığım kişiden de benim tüm görev ve sorumluluklarımı vekalet aldığına dair bir imzalı dilekçe istiyor.
    Bunun herhangi bir yasal dayanağı var mı? Yoksa tamamen keyfi bir uygulama mı?
    İlgili bir yönetmelik maddesi aradım ama bulamadım.
    Net bilgisi olan var mı?
    Teşekkürler

  7. #27
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    07-2011
    Mesaj
    121
    Alıntı akademi80 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Merhabalar
    Benim çalıştığım kurumda yıllık izin için EBYS üzerinden (idari görevim olmadığı halde) vekalet bırakma zorunluluğu var.
    Ayrıca yönetim vekalet bıraktığım kişiden de benim tüm görev ve sorumluluklarımı vekalet aldığına dair bir imzalı dilekçe istiyor.
    Bunun herhangi bir yasal dayanağı var mı? Yoksa tamamen keyfi bir uygulama mı?
    İlgili bir yönetmelik maddesi aradım ama bulamadım.
    Net bilgisi olan var mı?
    Teşekkürler
    gerçekten merak ediyorum, bir bilgi edindiğinizde buraya yazarsanız çok sevinirim.

  8. #28
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    03-2019
    Mesaj
    1
    Merhabalar,

    Yıllık izin konusunda sormak istediğim bir soru var. Eylül ayı itibariyle 50/d'li olduğum için 89 gün süreyle yurtdışına görevlendirildim. Ancak bu süreyi uzatmak adına yıllık iznimi kullanmak istiyorum. Normalde 89 gün sonunda kuruma gelerek göreve başlama dilekçesi vermemiz gerekiyor.
    a) 89 günlük görevlendirme başlamadan yıllık iznimi kullanarak görevlendirildiğim yerde çalışmaya başlasam,
    b) 89 günlük görevlendirme bitiminde yıllık iznimi kullanarak bir süre daha orada kalsam, yani göreve başlamadan yıllık izin kullanarak süreyi uzatsam

    bu iki durumdan hangisi mümkündür? Niyetim, git-gel uçak masrafı ve zaman kaybına uğramamak. İnternette araştırdım ancak görevlendirme ve yıllık iznin art arda kullanımına ilişkin hiçbir şey bulamadım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

  1. Öğretmenlikten Akademisyenliğe Muvafakatla Geçişte Yıllık İzin
    Akademik Personel ve Özlük Hakları forum içinde, yazan şahi
    Cevap: 8
    Son Mesaj: 28-06-2016, 15:12
  2. İstifa Halinde Yıllık İzin Hakkı Yanar mı??
    ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan bourne
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 03-07-2014, 17:55
  3. Yıllık İzin ve Vekalet
    Öğretim Görevlisi forum içinde, yazan bilgis123
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 25-07-2013, 11:59
  4. İstifa ve Yıllık İzin
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan gamzeünver
    Cevap: 5
    Son Mesaj: 18-07-2013, 18:51
  5. 35. Madde Yıllık İzin AKtarımı
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan globalerol
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 24-06-2013, 13:24

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git