Sayfa 10 - Toplam 10 İlkİlk ... 8910
Bulunan 91 den 99 - Toplam 99
Ağaç Şeklinde Aç33Beğeni

Tez Aşamasında Kadronun Bulunduğu Üniversiteye Dönüş Süreci

ÖYP Hakkındaki Sorularınız Forumunda Tez Aşamasında Kadronun Bulunduğu Üniversiteye Dönüş Süreci Konusunu İncelemektesiniz

Merhaba, tez dönemi geri dönüş işlemleri için danışman onayıyla beraber dilekçeyi kadromun bulunduğu üniversiteye gönderdim. ...

 1. #91
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2013
  Mesaj
  9
  Merhaba, tez dönemi geri dönüş işlemleri için danışman onayıyla beraber dilekçeyi kadromun bulunduğu üniversiteye gönderdim. Daha sonra bana, dilekçeyi eğitim yaptığın enstitüye vereceksin diye dönüş yaptılar. Bu konuda bir bilgisi olan var mı? Teşekkürler.

 2. #92
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  07-2015
  Mesaj
  4
  Merhaba, doktoram için görevlendirme aldım. Derslerim bu dönem bitiyor, ama bu arada yurtdışında iyi bir üniversiteden doktora için kabul aldım. Yurtdışında doktoraya yeniden başlamak istiyorum. Bunun için hangi işlemleri yapmam gerekir? Kadromun bulunduğu üniversiteye dönüş işlemi mi yapmalıyım? Bilgisi olan hocalarım yardımcı olursa çok sevinirim.

 3. #93
  Akademik Forum
  Misafir
  kadro iadesi ile ilgili süreç yazınızı okudum. çok aydınlatıcı olmuş, teşekkür etmek istedim. iyi günler

 4. #94
  Yönetici
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  3.942
  Alıntı lafonso13 Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  kalması dediğin dersten kalmasıysa olmaz, 3 yıl içinde bitirebldiğin sürece olmaz...

  ÖYP ile YL tez dönemi asli kadromun olduğu üni'ye geri döndüm. Doktoraya tekrar eğitim aldığım üni'ye dönemk zorunda mıyım? Burda beni bir dönem bekletme durumları olabilir mi, buna hakları var mı?( bir dönem sonra kendileri, asli kadromun olduğu üni, doktora açacak geri göndermek istemiyorlar)  ÖYP ile YL tez dönemi asli kadromun olduğu üni'ye geri döndüm. Doktoraya tekrar eğitim aldığım üni'ye dönemk zorunda mıyım? Burda beni bir dönem bekletme durumları olabilir mi, buna hakları var mı?( bir dönem sonra kendileri, asli kadromun olduğu üni, doktora açacak geri göndermek istemiyorlar)

  - - - Güncellendi - - -

  Hocam tez dönemi geri dönüşleri mecburi hizmet saymaktan çıkardılar diye biliyorum. Başta sayıyorlardı, 2 yıl dışarda doktora yaptıysa, 2 yılda asli kadrosunun olduğu okulda tezini yazdı mı zorunlu hizmet kalmıyordu. Sonrasında düzenlediler, yar doç olup derse girmeye başlayınca zorunlu hizmetten düşer şartı getirdiler. sadece mecburi hizmet artmasın diye tez döneminde asli kadromuzun olduğu okullara döner olduk. Mesela 2 yıl doktora derslerini vermiş tez dönemi geri dönüyor ki zorunlu hizmeti 2 yılda kalsın. Teyit edermisiniz bilgiyi?
  1 dönem bekeltemiyorlar, dilden gerekli puan varsa beklemeden devam etmeniz gerekiyor yönetmeliğe göre. Bir de alanınızla ilgili eğitim kadrosu açılmışsa tercih yapmamanız durumunda kadroyla ilişiğiniz kesilebilir. Bazen okullar 1 dönem idare edebiliyorlar öğrenciyi ancak YÖK dediğim şartlar içerisinde beklediğinizi fark ederse sizin için sorun olacaktır.

  Düzenleme yar. doç. olmak şartıyla değil, doktora bittikten sonra zorunlu hizmetten düşer şeklinde. Kalan kısmı doğru, zorunlu hizmet artmasın diye tez döneminde atanılan okula dönülebilir.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  Güncel Akademik Kadro İlanları

 5. #95
  Akademik Forum
  Misafir
  Merhabalar, tez döneminde kadro iadesi gerçekleşmiş olan araştırma görevlilerinin doktoraya dilekçeyle geçiş hakkı devam ediyor mu? Etmiyorsa bizi nasıl bir süreç bekliyor? Bilgisi olan var mıdır? Mesela eylül ayında YL'den mezun olmuş olsak ve ilk tercih dönemini kaçırmış oluyor muyuz?

 6. #96
  MİSAFİR
  Misafir
  öyp araştırma görevlileri aralaında anlaşıp becayiş yapabilirler mi?

 7. #97
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  11
  arkadaşlar sesimizi bilimsel yöntemlerle daha çok duyurabileceğimizi düşünerek kadro değişikliği ve mesleğe ilişkin metaforik algı ve algı ile ilgili bir çalışma tasarladık. Sizden ricam linki ÖYP'li arkadaşlarınıza da yollamanız .

  Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
  https://docs.google.com/forms/d/e/1F...JRbnw/viewform

 8. #98
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  50
  Merhaba arkadaşlar,

  Ben doktora tez dönemindeyim, ve 35. madde ile görevli olduğum üniversitede tezime devam ediyorum. Fakat bağlı bulunduğum anabilim dalı başkanlığı benim rızam dışında dekanlığa dilekçe yazarak tez dönemimi öyp kadromun bulunduğu üniversiteye geri dönmem yönünde bir dilekçe vermiş. bu durumda süreç nasıl işler? daha doğrusu yök bu konuda benim yazdığım bir dilekçe olmamasına rağmen aksi yönde bir karar verebilir mi? bu konuda yardımlarınızı bekliyorum; herkese iyi çalışmalar

 9. #99
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2015
  Mesaj
  28
  Alıntı SEFER Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Bozok Üniversitesi İletişim Fakültesinde görev yapmakta iken geçen yıl doktora eğitimimi almak üzere 35. madde kapsamında Ege Üniversitesinde görevlendirildim. 1 yıl süren ders dönemini tamamladıktan sonra yeterlilik sınavını da geçip 15.10.2013 tarihinde kadromun bulunduğu Bozok Üniversitesine dönmek için dönüş işlemlerini başlattım. Yaklaşık 2 ay gibi bir sürede dönüş işlemlerim bitti ve Bozok Üniversitesine döndüm. Normal şartlarda 5-6 hatta 7 ay gibi bir sürede tamamlanan bu dönüş işleminin 2 ayda nasıl sonuçlandığını, işlemlerin nasıl yürütüldüğünü ve bu süreçte neler yapılması gerektiğini aşağıda ayrıntısıyla anlatmaya çalışacağım.

  Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına İlişkin Usul ve Esasların 9. Maddesinde yer alan “Dersleri başarı ile tamamlayarak tez aşamasına geçen ÖYP araştırma görevlileri, tez danışmanının olumlu görüşü ve YÖK Yürütme Kurulu kararı ile atandıkları yükseköğretim kurumunda tez çalışmalarını yürütebilirler.” ibarede açıkça belirtildiği gibi dönüş işleminizin gerçekleşmesi için 2 şart var danışmanınızın olumlu görüşü ve YÖK'ün onayı. İlk etapta danışmanınızdan bir onay yazısı almanız gerekmektedir (bu yazı örneği ekte yer almaktadır). Bu onay yazısını aldıktan sonra Kadronuzun bulunduğu üniversitenin dekanlığına danışman onayını da ekleyerek bir dilekçe yazmanız gerekmektedir (bu dilekçe örneği de ekte verilmiştir). Üniversiteniz ve dekanlığınız sizin bu dilekçenizi yönetim kurulunda görüştükten sonra eğer onay veriyorsa bu isteğinizi YÖK'e bildiriyor. Ardından YÖK yönetim kurulu sizin bu dönüş işleminizi inceleyip karar veriyor. Eğer YÖK onaylarsa işleminiz %90 oranında bitmiş oluyor. YÖK onayladıktan sonra hem lisansüstü eğitim aldığınız üniversitenin hem de kadronuzun bulunduğu üniversitenin Personel Daire Başkanlığına aynı anda bir yazı yazıyor. Bu yazıdan sonra Lisansüstü eğitim aldığınız üniversitedeki personel daire başkanlığı sizin üst yazıyla birlikte hizmet cetvelinizini çıkarıyor ve bunu kadronuzun bulunduğu üniversitenin personel daire başkanlığına gönderiyor. Ardından üniversiteniz sizin atamanızı yapıyor ve Lisansüstü eğitim aldığınız üniversitedeki personel daire başkanlığına bu atama yazınızı gönderiyor. Personel daire başkanlığı enstitünüze bu yazıyı iletiyor ve ayrılışınız yapılıp dönüş işleminiz tamamlanmış oluyor.

  Süreç bu şekilde işliyor ancak siz elden takip etmezseniz 5-7 ay arası gibi bir sürede tamamlanıyor. Dönüş işlemini hızlandırmak için yapmanız gereken şey işlemin her safhasında gerek telefonla gerekse de bizzat orada bulunarak işleminizi takip etmek. Sürenin bu kadar uzun sürmesinin en büyük nedeni evraklar bir yerden bir yere gönderilirken geçen süre. Bu noktada yapmanız gereken evrağınızın nerede olduğunu bulup gideceği yere faks göndererek işlemi hızlandırmak yada elden alıp gideceği yere ulaştırmak.

  NOT: Dönüş işlemleri ile ilgili dilekçeler ekte yer almaktadır.
  Dilekçe linkleri çalışmıyor... Özelden iletebilmeniz mümkün mü Hocam

Sayfa 10 - Toplam 10 İlkİlk ... 8910

Benzer Konular

 1. öypde doktora tez döneminde kadromuzun bulunduğu üniversiteye gidilebilirmi
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan asii1984
  Cevap: 8
  Son Mesaj: 25-05-2018, 14:12
 2. Doktora Tez Aşamasında Kadronun Olduğu Üniversiteye Dönüş
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan Kohiba
  Cevap: 28
  Son Mesaj: 06-10-2015, 14:50
 3. ÖYP'de Kadronun Bulunduğu Üniversiteyi Değiştirmek
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan asaasa
  Cevap: 11
  Son Mesaj: 19-06-2014, 21:43
 4. Cevap: 6
  Son Mesaj: 17-09-2013, 15:59
 5. 2000 kadronun 41 yeni üniversiteye paylaşımı
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan drmehmet
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 22-07-2011, 14:40

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git