Sayfa 2 - Toplam 3 İlkİlk 123 SonSon
Bulunan 11 den 20 - Toplam 28
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

ÖYP Kapsamındaki Doktorayı Bırakmak

Doktora Eğitimi Forumunda ÖYP Kapsamındaki Doktorayı Bırakmak Konusunu İncelemektesiniz

Anladım Hocam teşekkürler. İnşallah şu senet işine bir düzenleme gelir....

 1. #11
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  194
  Anladım Hocam teşekkürler. İnşallah şu senet işine bir düzenleme gelir.

 2. #12
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  04-2012
  Mesaj
  20
  Merhabalar, öyp kapsamında doktora eğitimine başladım. asıl kadromun olduğu okul, doktora süresine bağlı olan taahhütnameyi hemen hazırlamamı istedi. öyp kapsamında yükseklisans yaptığım yerde doktoraya otomatik devam kararı almıştım. benim merak ettiğim, ben 35. madde ile görevlendirildim mi görevlendirilmedim mi? maaşımı eğitim aldığım okuldan almaktayım. sonuçta henüz taahhütname verilmedi. başka bir okulda doktora başlama imkanı olur mu? yani 35. madde kararını geri çektirebilir miyim? ben bu tahahütnameyi hala imzalamazsam bana yaptırımı olur mu? ilişkinin kesilmesi ya da tanınan yasal sürenin aşılması gibi durumlardan mağdur olur muyum? çünkü eğitim için bulunduğum
  okulda yaşanan sıkıntılardan akademik çalışma yapmak imkansız hale geldi ve yolun başındayken değiştirme imkanı varsa bu konuda bilgi almak istiyorum.yardımlarınız için teşekkür ederim.

 3. #13
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  647
  senet henüz imzalanmadığı için borç yükümlüsü değilsiniz. ama 2 dönem içinde görevlendirilmeniz gerek, bi dahaki lisansüstü alımlara da henüz 4-5 ay var.

 4. #14
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  04-2012
  Mesaj
  20
  hocam o halde benim kadromun iadesi mi gerekiyor? yani senete imza atmadığıma göre 35. madde ile görevlendirilmedim mi? yani yökten karar çıkmış ki,iş senede kalıyor. o zaman eğitim aldığım okulda ben hangi sıfatla bulunuyorum? 39. madde değil, 35 mi? yada yüksekten doktoraya geçiş durumunda olma halindeki açıktan mı faydalanıyorum..ya da bilmeden aleyhime olacak bir durumda mıyım? yardımcı olursanız çok sevinirim..

  - - - Güncellendi - - -

  nazmi hocam, konuya hakim diğer arkadaşlar lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim, yarın şehir dışından yök e gideceğim ancak konuyu önce benim tam oturtmam gerekir ki onlara da doğru biçimde aktarayım, mağdur olmayayım...bilmiyorum benim durumumda olan başka kimse var mı ?

 5. #15
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  194
  Şimdi siz y.lisans aşamasında mısınız? Biraz daha ayrıntılı bilgi verir misiniz? Yoksa y.lisans bitti mi doktoraya mı başladınız? 35.md görevlendirlmesi henüz hiç yapılmadı mı?

 6. #16
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  04-2012
  Mesaj
  20
  yükseklis. bitti, doktoraya başladım. yuksekl. için 35 ile görevlendirme yapılmıştı. sırada doktoraya başladığım için doktora döneminin görevlendirilmesi var.doktora eğit.ne yuksek yaptığım okulda başlamıştım

 7. #17
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  194
  Şimdi anlaşıldı sizinle aynı durumda olan bir arkadaşım var. Y.lisansı btirdi 35.md görevlendimesi almıştı sadece y.lisans için. Daha sonra yine aynı yerde doktoraya da başladı ancak tekrardan senet imzalamadı. Geçenlerde kendisinden şöyle bir şey duymuştum "senet imzalamasak da doktoraya devam ettiğimiz için yine 35.md görevlendirmesi devam ediyormuş" şeklinde. Bunu da kendisi hukukçu bir arş. gör. arkadaşından duymuş. Gitmek için uğraştı baya ama yapamadı. Bu öyp'ye girmek bir dert çıkmak da asıl dert. Öyle bir düzenlenmiş ki ÖYP'den çıkmak isteyen hep senetle karşılaşıyor. Sonuç olarak sizin de durumunuz arkdaşımla aynı.

 8. #18
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  04-2012
  Mesaj
  20
  o söylediğiniz gibi olsaydı doktora için yeniden çağırmazlardı hocam. yani zaten ben yuksek dönemi için taahhütname verdim doktora için değil. yökle konuşmak gerek sanırım...

  - - - Güncellendi - - -

  bence okul değiştirmek isteyene de insiyatif sunulması gerekir, insanlar verim alamayacaklarını düşündükleri ortamlarda nasıl akademik anlamda kendilerini geliştirecekler? doktorayı yap gel demek en kolayı, nasıl yapıldığını bilmeyenler için...

 9. #19
  Ordinaryüs Profesör Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  5.055
  Eskiden öyleydi ancak bu dönemki alımlarda YÖK doktora için üniversite değiştirmeyi kaldırdı. Ancak yüksek lisans yaptığınız yerde doktora yoksa ya da oradaki doktoranın şartlarını sağlamıyorsanız değiştirebiliyorsunuz. Siz yine YÖK'le bir konuşun ama sizin durumunuzda atandığınız okula dönmeyi ve eylül ya da ekimde yapılacak tercihleri beklemeyi onaylamaları zor.

 10. #20
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  194
  Ben de o şekilde biliyorum. Siz yine YÖK'le görüşün ama zor değiştirmek.

Benzer Konular

 1. Dil Barajını Geçmeden ÖYP Kapsamındaki Lisansüstü Eğitimlere Başvurabilir miyim?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan bourne
  Cevap: 13
  Son Mesaj: 19-09-2012, 01:55
 2. öyp kapsamındaki bir üniversitede yapılan yüksek lisansın kabul edilmeme olasılığı var mı?
  ÖYP 2012- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan Nadejda
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 28-08-2012, 22:22
 3. Bir yıl dolmadan ÖYP'yi bırakmak
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan istüni
  Cevap: 9
  Son Mesaj: 28-12-2011, 12:10
 4. Öyp kapsamındaki yüksek lisans eğitimi
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan Nurullah BAL
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 21-07-2011, 02:18
 5. ÖYP'ye başlayıp 1 sene sonra bırakmak
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan Jocasta
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 02-07-2011, 18:53

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git