2022’de dört seyahat trendi

serkan
serkan 23.01.2022
Güncellendi 23/01/2022

Geçen yıl çok şey değişmiş olsa da, seyahat düzenlemeleri, kapanmalar ve COVID-19 nedeniyle beklenmeyen kapanmalar dahil olmak üzere 2022’ye doğru birçok şey hala aynı. Neyse ki, artan sayıda insan seyahat alışkanlıklarına yeniden başladı. Birçok havayolu, otel ve turizm hizmeti gelirlerinde istikrarlı artışlar gördü. Ufukta hâlâ birçok beklenmedik zorluk varken, 2022 için seyahat trendlerini tanımlayan birkaç önemli şey var.

- Reklam -

Seyahat eden işçiler artmaya devam edecek

İnsanlar sadece seyahat hikayelerini paylaşarak para kazanabildiğine göre, birçok insan sosyal medyayı kullanarak blog yazarı veya seyahat acentesi oluyor. Ayrıca, sürekli olarak uzaktan çalışan ve esnekliklerini dünyayı dolaşmak için kullanan insanlar var. Seyahat blogcuları, değerli bilgiler ekler ve dünya çapındaki destinasyonlar hakkında ilgili bilgileri yayar. Bu eğilim, hem iş hem de kişisel nedenlerle seyahat hacmini artırdı. Daha fazla şirket işgücünü uzak tutmaya karar verdiğinden, daha fazla insanın işlerini sürdüreceği tahmin ediliyor. seyahat işleri .

Seyahatlerdeki artış ve artan artış nedeniyle seyahat düzenlemeleri sıkı olmaya devam edecek COVID-19 oranları, düzenlemeler sıkı olmaya devam edecek. Daha önce hiç olmadığı kadar çok sayıda kapatma olayı yaşanırken, seyahat acenteleri farklı seyahat konumlarındaki önlemler konusunda dikkatli olmalıdır. Bir acentesi olmadan seyahat eden insanlar, eve dönmenin hiçbir yolu olmayan kapatılmış yerlere gitme riskiyle karşı karşıyadır. Yolcuların da beklenmedik uçuş gecikmelerine ve iptallerine hazırlıklı olması gerekiyor.

- Reklam -

İnsanlar yeni yerleri ziyaret edecekler

Yukarı ve gelecek destinasyonlar arasında büyük bir rekabet olduğundan, işletmeler popülerlikleri artana kadar genellikle yüksek başlangıç ​​indirimleri sunar. Seyahatlerin artmasıyla birlikte, daha az bilinen yerleri keşfetmeye yönelik yüksek bir talep var. Bu yeni destinasyonlara karşı rekabet edebilmek için birçok seyahat işletmesi, seyahat yardım hizmetlerini tanıttı ve bulundukları yerlere kefil olabilecek güvenilir seyahat blogcularından yararlanıyor.

Ayrıca pandemi, insanların kalabalık alanlarda daha temkinli davrandığını da gördü. Sonuç olarak, birçok insan, uzakta geçirdikleri zaman boyunca daha küçük kasabalara ve daha az bilinen şehirlere çekilir. Muhtemelen bu yıl turizmde ani artışlar gören farklı eyaletler, adalar ve ülkeler olacak.

Aktif tatillerin popülaritesi artacak

- Reklam -

İnsanlar yoğun nüfuslu bölgelerden uzak durduklarından, daha fazla tatil yürüyüş, yarış, bisiklet veya kaya tırmanışı gibi açık hava etkinlikleri etrafında toplanacak. Bu, planlamaya daha az zaman harcamak ve tatillerinin tadını çıkarmaya daha fazla zaman ayırmak isteyen insanlar için seyahati daha verimli hale getirecektir. Ek olarak, birçok insan koşularını geliştirmek için zaman harcadı ve bisiklet becerileri spor salonları geçen yılın bazı bölümleri için kapatıldığından beri. Sonuç olarak, birçok insan bir yarışta koşmak veya bir triatlonda yarışmak için destinasyonlara seyahat ediyor.

Özet
Seyahat sektörü 2020’de kayıplarının çoğunu geri kazanırken, seyahatin artmaya devam etmesi bekleniyor. Yardım paketleri sunan ve pandemi ile ilgili tüm beklenmedik zorluklara hazırlanan birçok seyahat markasıyla, birçok insan yeniden seyahat etmek için fiziksel ve finansal olarak güvende hissediyor. Nüfus sosyal medya etkileyicilerini kullanmaya devam ettikçe seyahat tavsiyesi , insanlar kendi kaçışlarını planlamak için kendilerini daha donanımlı hissederler. Önümüzdeki yıl boyunca hangi destinasyonların popüler hale geleceğini görmek için gözlerinizi dört açın.

Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir