18 Yaş Altında Çocuğu Olanlar İçin Müjde Geldi! Anında 50 Bin TL Kredi Alabilirsiniz…

serkan
serkan 24.01.2022
Güncellendi 24/01/2022

Pandemi nedeniyle ekonomik olarak sıkıntılı günler geçiren vatandaşlara yönelik yeni bir düzenlemeye daha gidildi. 18 yaş altı çocuğu olan kişilere özel kredi imkanı sunuldu.

- Reklam -

Başlatılan kampanya kapsamında korona virüs döneminde zorlu günler geçiren vatandaşlar için yeni bir kredi paketi kullanıma sunuldu. Bu bağlamda vatandaşlar içerisinde bulunduğumuz sıkıntılı dönemleri çok daha rahat bir şekilde atlatma fırsatı elde edecekler. Ancak söz konusu kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin belirli şartları taşımaları gerekiyor.

18 YAŞ ALTINDA ÇOCUĞU OLANLARA ANINDA 50 BİN TL KREDİ DESTEĞİ! 

Korona virüs salgını nedeniyle pek çok kişi maddi sorunlar yaşarken bu süreçte vatandaşın en büyük desteği verilen destek kredileri olmuştu. Bu kredilerden biri de 18 yaş altı çocuğu olan kişilere verilen kredi desteği olarak öne çıkıyor. 50 bin liraya kadar olan kredi paketinde faizsiz ve düşük faizli olmak üzere iki farklı seçenek sunuluyor. Haberin duyurulması ile beraber pek çok kişi kredinin detaylarını öğrenmek için araştırmalara başladı.

- Reklam -

Maddi olarak zor durumda olan vatandaşların en büyük güvencesi olan destek kredisi ile vatandaş 50 bin liraya kadar destek alacak. Korona virüs salgını nedeni ile maddi olarak zor günler geçiren vatandaşa destek olması amacı ile verilen bu kredi paketi 18 yaşından küçük çocuğu olan kişilere veriliyor. Bu kredi paketi ile sunulan 50 bin liraya kadar faizsiz kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka 18 yaştan daha küçük çocukları olması gerekiyor.

 

 

- Reklam -

 

 

 

- Reklam -

 

 

 

- Reklam -

 

 

 

- Reklam -

50 BİN TL’YE KADAR DESTEK KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Destek kredisi almak isteyen kişilerin mutlaka 18 yaş altı çocuklarının bulunması gerekiyor. Çocuğu olmayan ya da çocuğu 18 yaşını dolduran kişiler ne yazık ki verilen bu destek kredisinden kesinlikle yararlanamıyor. Vatandaşa korona virüsün bu en kötü günlerinde maddi olarak rahatlaması amacı ile verilen kredi paketinde sunulan bir diğer büyük avantaj ile ilk taksit ödemesinin 6 ay ertelenmesi oldu.

Sunulan kredi paketinde sağlanan 6 ay ertelemeli kredi paketi kapsamında vatandaş nakit ihtiyaçlarını kredi çekerek hemen bugün karşılarken ödemesine ise kendisini maddi olarak topladıktan sonra yani tam 6 ay sonra başlayacak. Destek kredisi faizsiz ve düşük faizli olmak üzere farklı seçeneklerde sunulacak. 50 bin liraya kadar destek kredisi için uygulanan faiz oranları listesi ise şu şekilde ilan edildi:

- Reklam -

12 aya kadar vadeli olan destek kredisi paketi faiz oranı % 0

24 aya kadar vadeli olan destek kredisi paketi faiz oranı % 0.48

36 aya kadar vadeli olan destek kredisi paketi faiz oranı % 0.56

- Reklam -

50 BİN TL’YE KADAR DESTEK KREDİSİ ŞARTLARI NELER?

Söz konusu kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerde aranılan ilk şart kesinlikle başvuru yapan kişinin 18 yaşından daha küçük bir çocuğa sahip olmasıdır. Yine kişinin Türk vatandaşı olması ve kredi notu puanının kredi çekmek için uygun olması gerekmektedir. Devlet bankaları tarafından verilecek olan bu kredi paketinin başvuru tarihi ise henüz netleşmedi.

Yazıyı Paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir