Arkadaşlar, turizm ön lisans ve aöf işletme lisans mezunuyum. Yaklaşık 18 yıldır turizm sektöründe çalışan bir yöneticiyim. Şimdi yüksek lisans yapmak istiyorum hem kariyerime katkı sağlasın hemde akademisyenlik şansım olsun diye düşünüyorum. Ancak kafamda soru işareti belirdi, hangi alanda yüksek lisans yapsam daha uygun olur diye...
Çünkü Turizm alanında yapsam, belki kariyerime olumlu etki edecek, ancak ileride akademisyen olmam zor gibi çünkü akademik personel ilanlarına bakıyorum hep "turizm işletmeciliği lisans mezunu olmak, aynı alanda yüksek lisans yapmış olmak" yada "işletme lisans mezunu olmak, aynı alanda yüksek lisans yapmış olmak" gibi şartlar var. Yani alan dışına çıkan birinin akademik personel olma şansı kalmıyor gibi.
Sırf bu yöndeki korkum yüzünden kabul edildiğim bir yüksek lisans programına kayıt yaptırmadım boşa vakit harcamayayım diye.

Tabi bu benim görüşüm, forumda bu konu hakkında görüş bildirebilecek çok daha deneyimli arkadaşlar var, lütfen açıklık getirebilirler mi, fikirlerinize ihtiyacım var.

Hoşçakalın.