reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 5 - Toplam 5
Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni
  • 1 gönderen pepsiadam
  • 1 gönderen pepsiadam
  • 1 gönderen deniz07

Cari alımda yüksek lisans şartı

Yüksek Lisans Eğitimi Forumunda Cari alımda yüksek lisans şartı Konusunu İncelemektesiniz

Arkadaşlar cari ilan da şu sekilde bir ibare var yüksek lisans yapmış olmak ve belgelendirmek ...


  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2015
    Nerden
    Kayseri
    Mesaj
    42

    Cari alımda yüksek lisans şartı

    Arkadaşlar cari ilan da şu sekilde bir ibare var


    yüksek lisans yapmış olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıl deneyimli olmak.

    Hem yüksek lisans hemde iki yıl tecrübe mi istiyor ? Sadece yüksek lisans diploması 2 yıl tecrübe yerini tutmuyor mu ?

    - - - Güncellendi - - -

    Bilen hocalarımız varsa lütfen cevap bekliyorum
    Son düzenleyen deniz07, 10-02-2016 saat 22:02.

  2. #2
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    07-2012
    Mesaj
    121
    yüksek lisans yapmış olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanında en az 2 yıl deneyimli olmak.

    şeklinde bir ilansa orada "ve" yazdığı için hem Yüksek Lisans diplomanızı, hem de 2 yıllık deneyiminizi kanıtlayabilecek nitelikte belge, evrak, dosya vs. isteyeceklerdir.
    deniz07 bunu beğendi.

  3. #3
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2015
    Nerden
    Kayseri
    Mesaj
    42
    Cevap için teşekkür ederim hocam. Yüksek lisansın 2 yıllık deneyime eşit olduğunu biliyorum bazı ilanlarda . Iki yıllık deneyim istiyor. Veya Yüksek lisans ibaresi olmuyor sadece yazan 2 yıllık deneyim yüksek lisansi bitirince bu şartı yerine getirmiş sayılıyor muyuz ?

  4. #4
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    07-2012
    Mesaj
    121
    Hocam bence neyin ne anlama geldiğini, o ilanı veren kurumdaki yetkililerden birine danışsanız çok daha temiz bilgi alabilirsiniz.

    Hele ki cari ilandan bahsediyoruz. "Biz ilana bunu yazarken aslında şunu kastetmiştik" bile diyebilirler...

    Ben Yüksek Lisansı, 2 yıllık deneyime eşdeğer tutmam ve başvurmam o kadroya. Ama sonuçlar ilan edildiğinde bir bakarım ki elemanın deneyimi olmamasına rağmen atanan olarak listede adı var.

    Sonra vur kafanı dağlara taşlara...

    - - - Güncellendi - - -

    Bu eşdeğer olayıyla ilgili olarak da şunu biliyorum:

    YÖK'ün ÖĞRETİM ÜYESİ DIŞINDAKİ ÖĞRETİM ELEMANI KADROLARINA NAKLEN VEYA AÇIKTAN YAPILACAK ATAMALARDA UYGULANACAK MERKEZİ SINAV İLE GİRİŞ SINAVLARINA İLİŞKİN USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİKi Madde 7-(4) a)da diyor ki;

    Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dahil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu olmak şartıyla en az alanında on yıl tecrübeli olmak,

    Burada Yüksek Lisansı 10 yıl tecrübeye eşdeğer saymış.
    deniz07 bunu beğendi.

  5. #5
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2015
    Nerden
    Kayseri
    Mesaj
    42
    Hocam çok haklısınız en iyisi kurumla irtibata geçip net bir bilgi almak . Yolladığınız yönetmelikte de on yıl tecrübe den sayıldığı gözüküyor en iyisi arayip sormak .
    Tekrar çok teşekkür ediyorum hocam bilgiler için
    pepsiadam bunu beğendi.





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Cari alımda usulsüzlük
    Atama Sorunları forum içinde, yazan TARİHCİ67
    Cevap: 12
    Son Mesaj: 14-01-2016, 19:11
  2. Cari Alımda Görevlendirme
    Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan 111
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 18-12-2015, 07:52
  3. Cari Alımda Yüksek Lisansı Bitirme Süresi
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan yuksek_lisans
    Cevap: 10
    Son Mesaj: 21-05-2015, 20:49
  4. 50/d Cari Alımda Usulsüzlük
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan academisyenlik
    Cevap: 15
    Son Mesaj: 16-12-2014, 18:41
  5. 50/d Cari Alımda Usulsüzluk
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan bluesky89
    Cevap: 9
    Son Mesaj: 16-01-2013, 21:03

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git