reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 12
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni

Lisansüstü Eğitimde Araştırma Görevlileri 35. Madde İle Özel Üniversitelere Geçici Görevlendirme Alarak Gidebilirler Mi?

Yüksek Lisans Eğitimi Forumunda Lisansüstü Eğitimde Araştırma Görevlileri 35. Madde İle Özel Üniversitelere Geçici Görevlendirme Alarak Gidebilirler Mi? Konusunu İncelemektesiniz

Ben bir devlet üniversitesinde araştırma görevlisiyim (öyp değil).Eğer özel bir üniversitede lisansüstü eğitim hakkı kazanırsam ...


  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2013
    Mesaj
    10

    Post Lisansüstü Eğitimde Araştırma Görevlileri 35. Madde İle Özel Üniversitelere Geçici Görevlendirme Alarak Gidebilirler Mi?

    Ben bir devlet üniversitesinde araştırma görevlisiyim (öyp değil).Eğer özel bir üniversitede lisansüstü eğitim hakkı kazanırsam sürekli gidiş-geliş yapmamak için 35. maddeye dayanarak geçici görevlendirme ile gidebilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.
    Son düzenleyen ercan.357, 07-04-2014 saat 12:05.

  2. #2
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı erkamcomert Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Ben bir devlet üniversitesinde araştırma görevlisiyim (öyp değil).Eğer özel bir üniversitede lisansüstü eğitim hakkı kazanırsam sürekli gidiş-geliş yapmamak için 35. maddeye dayanarak geçici görevlendirme ile gidebilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.
    Vakıf üniversitelerine ait kadrolar devlet kadrosu olmadığı için 35. madde ile görevlendirilemezsiniz, ÖYP'li olsanız da olmasanızda. 35. madde ile geçici kadro aktarımı aynı zamanda memuriyet aktarımıdır o yüzden maalesef olmuyor.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  3. #3
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2013
    Mesaj
    10
    Yani gidiş geliş yapacağız peki en azından yol masrafları ve barınma masrafları karşılanmaz mı

  4. #4
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı erkamcomert Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Yani gidiş geliş yapacağız peki en azından yol masrafları ve barınma masrafları karşılanmaz mı
    Ne yazık ki öyle bir bütçe de bulunmuyor Devlet üniversitesi neden düşünmüyorsunuz daha kolay olucak sizin için.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  5. #5
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2013
    Mesaj
    10
    Bütünleşik doktora programına başvurmayı düşünüyorum bundan dolayı. biliyorsunuzdur bütünleşik doktorada ales,dil puanı şartları değişebiliyor

  6. #6
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı erkamcomert Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Bütünleşik doktora programına başvurmayı düşünüyorum bundan dolayı. biliyorsunuzdur bütünleşik doktorada ales,dil puanı şartları değişebiliyor
    Evet ALES 80 olmalı min., okul ortalaması da 3.00 olmalı min.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  7. #7
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2013
    Mesaj
    10
    Benim alanım müzik olduğu için bazı üniversiteler ales puanından muaf tutuyor ama ben yine de alese gireceğim dil ve diploma şartlarını sağlıyorum.Peki ileride özel üniversitelerde yapılan lisansüstü eğitimin kabul görmeme gibi bir durumu olabilir mi? Ayrıca benim kadrom 33/a, üç yıl sonra bütünleşik doktora yapmama rağmen sözleşmenin yenilenmemesi veya istedikleri zaman sözleşmenin iptali olabilir mi?

  8. #8
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı erkamcomert Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Benim alanım müzik olduğu için bazı üniversiteler ales puanından muaf tutuyor ama ben yine de alese gireceğim dil ve diploma şartlarını sağlıyorum.Peki ileride özel üniversitelerde yapılan lisansüstü eğitimin kabul görmeme gibi bir durumu olabilir mi? Ayrıca benim kadrom 33/a, üç yıl sonra bütünleşik doktora yapmama rağmen sözleşmenin yenilenmemesi veya istedikleri zaman sözleşmenin iptali olabilir mi?
    Dekanlığınız vakıf üniversitesinde yapmanıza izin verirse hiç bir sorun olmaz kabul edilmeme gibi bir durum söz konusu değil çünkü orası da YÖK'ün diplomalarının kabul edildiği bir üniversite. 33/a'da öyle kafalarına göre sözleşme iptali olmaz, 50/d olsaydı belki.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  9. #9
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    07-2013
    Mesaj
    10
    3 yıl sonra sözleşmemi yenilemek için sorarlar mı yoksa bölümüme ve rektörlüğe kalmış birşey mi

  10. #10
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı erkamcomert Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    3 yıl sonra sözleşmemi yenilemek için sorarlar mı yoksa bölümüme ve rektörlüğe kalmış birşey mi
    Otomatik olarak dekanlık tarafından yenileniyor hocam.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Özel üniversitelerdeki araştırma görevlileri de 2547 ve 657'ye bağlı memur mudur?
    Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan sidneh
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 24-05-2017, 03:46
  2. 39. Madde ile Geçici Görevlendirme Durumu
    ÖYP 2013- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan halbert
    Cevap: 3
    Son Mesaj: 06-05-2016, 20:55
  3. 35. Madde Araştırma Görevlileri için TBMM'de Kanun Teklifi
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan sweetcurse
    Cevap: 12
    Son Mesaj: 22-05-2013, 12:06
  4. ÖYP Araştırma Görevlileri Özel Durumlar
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan yüzyıl
    Cevap: 27
    Son Mesaj: 30-04-2013, 16:51

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git