reklam

+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 5 - Toplam 5
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen sidneh

yüksek lisans kaydında taahhütname imzalanmalı mı ?

Yüksek Lisans Eğitimi Forumunda yüksek lisans kaydında taahhütname imzalanmalı mı ? Konusunu İncelemektesiniz

bana yardımcıı olun lütfen. eğitim programları ve öğretim yüksek lisansını kazandım ancak kayıt sırasında bana ...


  1. #1
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    07-2013
    Mesaj
    136

    yüksek lisans kaydında taahhütname imzalanmalı mı ?

    bana yardımcıı olun lütfen. eğitim programları ve öğretim yüksek lisansını kazandım ancak kayıt sırasında bana taahhütname imzalatıcaklar. orda şöyle yazıyo
    "Araştırma Görevlisi kadrosunda görev yapmam ya da öğrenciliğim süresince Araştırma Görevlisi kadrosuna atanmam halinde, 2547 sayılı kanunun 35.maddesi kapsamında öğrenim süresince kadromun Enstitünüze nakli için gerekli işlemleri başlatacağımı ve bağlı bulunduğum kurumdan konuya ilişkin yazılı belgeyi kayıt tarihi/atanma tarihi itibariyle en geç 15 gün içerisinde Enstitüye getireceğimi,
    Kadro durumu ile ilgili olarak verdiğim bilgilerin doğru olmadığının saptanması veya üzerime düşen yükümlülükleri yerine getirmediğim taktirde aleyhime yapılacak tüm yasal işlemleri kabul ve taahhüt ederim."


    ben aralıkta öyp ile atanırsam ve kadromu bu üniye çekersem yedi sene sonra kadromun olduğu yere gitmeli miyim? kısacası ben napmalıyım bana akıl verin lütfen?

  2. #2
    Ordinaryüs Profesör Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    5.055
    Tabii ki gitmelisiniz hocam, 35. madde görevlendirilmesinin zorunlu hizmeti vardır, egitim süreniz kadar zorunlu hizmet yapacaksınız.
    MissHilary bunu beğendi.

  3. #3
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    07-2013
    Mesaj
    136
    Alıntı sidneh Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Tabii ki gitmelisiniz hocam, 35. madde görevlendirilmesinin zorunlu hizmeti vardır, egitim süreniz kadar zorunlu hizmet yapacaksınız.
    hocm peki ben yuksek lısansım bıtınce kadromun oldugu yere gıdebılırmıyım? yoksa o taahhutname geregınce doktorayı da yuksegı yaptıgım yerde mı yapmam lazım ?

  4. #4
    Ordinaryüs Profesör Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    5.055
    Eğer atandığınız yerde doktora olursa dönebilirsiniz, yoksa orada yapmanız gerekir. O taahhütname gereği değil, ÖYP Usul ve Esasları gereği. O taahhütname cari alımlar için hazırlanmış olmalı.

  5. #5
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    07-2013
    Mesaj
    136
    hıımm anladım hocam inşallah sadece cari alımlar içindir teşekkür ederim çok





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. Taahhütname ve Mehil Süresi
    ÖYP 2013- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı forum içinde, yazan cnc
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 16-12-2013, 10:47
  2. öyp taahhütname maddesi uygunmu?
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan blacktiger
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 22-02-2013, 11:22
  3. Taahhütname
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan ibo5734
    Cevap: 1
    Son Mesaj: 25-08-2011, 15:36
  4. taahhütname ve kefalet senedinin yasal dayanağı
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan love_freedom
    Cevap: 2
    Son Mesaj: 30-03-2011, 18:04

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git