+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 5 - Toplam 5

Aöf İktisat Mezunu Halkla İlişkiler Yüksek Lisansı

Yüksek Lisans Eğitimi Forumunda Aöf İktisat Mezunu Halkla İlişkiler Yüksek Lisansı Konusunu İncelemektesiniz

Ben aöf iktisat mezunuyum marmara halkla ilişkilerde yüksek lisans yapmak istiyorum.Ama bir kaç kişiye danıştım ...


 1. #1
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  03-2013
  Mesaj
  11

  Aöf İktisat Mezunu Halkla İlişkiler Yüksek Lisansı  Ben aöf iktisat mezunuyum marmara halkla ilişkilerde yüksek lisans yapmak istiyorum.Ama bir kaç kişiye danıştım sen iletişim mezunu değilsin+ aöf olduğun için zor, bilimsel hazırlık alabilirsin. alan dışı olduğumdan mı? Ama ben sevmediğim bir meslek istemiyorum iktisat mezunu olmam sadece lisans tamamlamak içindi zaten param ve zamanım olsa gidip iletişim fakl. okurum.22 yaşındayım beklemek,yerimde saymak istemiyorum halkla ilişkilere kabul edilmem yüzde kaçtır? Tecrübe ve fikirlerinizi paylaşmanızı rica ederim.

 2. #2
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  81
  Alıntı muhammed.t Demiş ki: Mesajı Görüntüle

  Ben aöf iktisat mezunuyum marmara halkla ilişkilerde yüksek lisans yapmak istiyorum.Ama bir kaç kişiye danıştım sen iletişim mezunu değilsin+ aöf olduğun için zor, bilimsel hazırlık alabilirsin. alan dışı olduğumdan mı? Ama ben sevmediğim bir meslek istemiyorum iktisat mezunu olmam sadece lisans tamamlamak içindi zaten param ve zamanım olsa gidip iletişim fakl. okurum.22 yaşındayım beklemek,yerimde saymak istemiyorum halkla ilişkilere kabul edilmem yüzde kaçtır? Tecrübe ve fikirlerinizi paylaşmanızı rica ederim.
  Ben Halkla İlişkiler ve Tanıtım mezunuyum. Bu konuda şunu söyleyebilirim ki, eğer tezli yüksek lisans yapacaksan elbette bilimsel hazırlık okumak zorundasın çünkü sen iktisat mezunusun. Ben mesela iktisat'da yüksek lisans yapacak olsaydım bende bilimsel hazırlık okuyacaktım. Yani herkes mezun olduğu bilim dalından farklı bir alanda lisansüstü eğitim yapmak istiyorsa bilimsel hazırlık okumak zorunda. Tezsiz yüksek lisans yaparsan ki, bunun ücretleri üniversiteden üniversiteye değişiyor o zaman bilimsel hazırlık okumazsın. Ayrıca şunu bilmekte fayda var hiç bilmediğin bir alanda lisansütü eğitim yapacaksan zaten bilimsel hazırlık okumak faydalıdır. Hiç bilmediğin bir alanda doğrudan yüksek lisans yapmak çok mantıklı görünmüyor çok zor olur. Mesela yüksek lisansta kitle iletişim kuramlarına giriş diye bir ders verilmez çünkü kişilerin lisansta bunu bildiği farz edilir. Dolayısıyla bu tarz dersler alan dışından gelenler için bilimsel hazırlık sınıfında okutulur. AOF konusuna gelince tabi burada hocaların taktiri çok önemli biraz onlara bağlı bir durum diyebilirim.

 3. #3
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  03-2013
  Mesaj
  11
  Teşekkür ederim.

  Halkla ilişkilerde yl ve doktora benim kariyerim için uygun olduğunu düşünüyorum (çok uçtum galiba) çünkü ben liseden çıkıp üniv giteseydim yine iletişim fakl. okuyacaktım.İngiliz dili ve ede.,italyan dili ve ede. okuyupta gazetecilik yada sosyolajide kariyer yapan akademisyenler var.Ama bana söylenenlerden biri şu; ya senin özgeçmişine bakacaklar bu adam iktisat mezunu halkla ilişkiler yl istiyor ne alaka? Ales eşit ağırlık sayısal puanı düşük sözel puanı yüksek demekki sözel olduğu için bu bölümü istiyor.Mülakatta ki prof. benim gözümden anlarmış sayısaldan kaçtığı mı yada ben daha ne olacağıma kim olacağıma karar vermediğim için bunlara takılıyorum.Ama halkla ilişkiler benim için en uygun gerçekten iibf bana göre değil bu alanda olmak istemiyorum.Gidip yeniden üniv okumaya kalksam para zaman lazım yaş geçer en iyi bundan sonraki kariyerimi istdeğim gibi çizeyim diye düşünüyorum.

 4. #4
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2013
  Mesaj
  17
  yinede yl yapabilirsiniz işte ama mülakatlarda sorun olabilir. adamınız varsa problem dahi olmaz ama bölüm olarak iyi düşünmüşsünüz. başarılar

 5. #5
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  03-2013
  Mesaj
  11
  Alıntı mabet Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  yinede yl yapabilirsiniz işte ama mülakatlarda sorun olabilir. adamınız varsa problem dahi olmaz ama bölüm olarak iyi düşünmüşsünüz. başarılar
  teşekkür ederim

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj: 21-12-2011, 09:24
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj: 02-11-2011, 09:43
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj: 12-04-2011, 17:21
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 05-01-2011, 00:15
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 27-10-2010, 12:50

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git