+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 3 - Toplam 3
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
 • 1 gönderen rocktopeace

İngilizce Bilmek

YDS - Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı Forumunda İngilizce Bilmek Konusunu İncelemektesiniz

İngilizcesi sıfır birisi YDS 'den, "3 aylık sıkı bir çalışmayla" 70 alabilir ama bu kolay ...


 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2014
  Mesaj
  18

  İngilizce Bilmek

  İngilizcesi sıfır birisi YDS'den, "3 aylık sıkı bir çalışmayla" 70 alabilir ama bu kolay kolay 75-80 ve üstü olmaz, naparsan yap olamaz. Hadi oldu diyelim, burada Türk akademisyenlerdeki en önemli sorun ortaya çıkıyor yani kalıcı olmayan ingilizce yani "gerçekten ingilizce bilmemek". Demek istediğim sen 3 ayda canını dişine takarak aldığın o 70 puanı, çok değil sadece 2 hafta sonra, gireceğin başka bir YDS'den alamicaksın, çünkü ezber ile girerek aldın o puanı, yani en kaba tabiriyle "aslında sen ingilizce bilmiyorsun" arkadaşım; bir mucize gerçekleştirip 90 da alsan "sen ingilizce bilmiyorsun" Akademisyen olmicaksan bu sorun olmayabilir, puanını alır işine bakarsın ama akademisyen olacaksan "gerçekten" ingilizce bileceksin. Ne demek gerçekten ingilizce bilmek? Türkiye şartlarında ve de YDS bazında tarif edecek olursam: hiçbir kitap dahi açmadan 20 sene sonra bile YDS'ye girsen enaz 70 puanı çok rahat şekilde alabilecek durumda olman demek. Dediğim gibi bu, "ingilizce bilmek" kavramının çok dar bir tanımı. Yoksa ingilizce bilmek demek evrensel manada bundan çok daha fazlası demek tabii ki. Ayrıca evrensel manada ingilizce bilmek illa YDS'den 90-100 alabilmek anlamına gelmediğini de biliyorum, bunun örnekleri var ama ben olaya Türkiye sınırları içinde ingilizce bilgini YDS ile kanıtladığın varsayımına göre baktım. Kısacası İngilizceyi grameriyle ve kurallarıyla; kitabından, kursundan, okulundan veya kendi hevesiyle adam gibi öğrenmiş bir Türk insanı YDS'de çok da kasmadan istediği yüksek puanları alabilmelidir ve akademisyen olmak istiyorsa bu böyle olmak zorundadır. Aksi halde konu "köprüyü geçene kadar..." muhabbetinden öteye gitmez. İngilizceyi 3 aylık ezberlemeyin, ömür boyu bilin, enazından size ve mesleğinize(özellikle akademisyenliğinize)yetecek kadar bilin yoksa bilim insanı olarak kendi insanlarınıza ve dünya insanlığına katkınız belli bir sınırı asla geçemez.
  qpuro bunu beğendi.

 2. #2
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  11-2013
  Mesaj
  36
  Başlığın amacı?

 3. #3
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  10-2014
  Mesaj
  18
  Alıntı Londrakan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  Başlığın amacı?
  Akademik forumda heralde kuyumcular ya da son ütücüler gezmiyordur değil mi? Ekseriyetle akademisyenler veya akademisyen adayları bulunuyordur. İngilizce bilmenin akademisyenlik dünyası için nekadar önemi olduğunu vurgulamak istedim. Sorun nedir?

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ Endüstri Mühendisliği Bölümü Mezunu, Ofis Programlarını iyi kullanabilen , Programlama ve Modelleme bilmek.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 14-12-2011, 18:09
 2. BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ Fakültelerin Bilgisayar Müh. veya Bilgisayar Öğretmenliği Bölümünden mezun olmak, Asp.Net ve C# programlama dillerini bilmek.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 30-11-2011, 18:17
 3. UFUK ÜNİVERSİTESİ Klinik Psikoloji alanında doktora yapmış ve Klinik deneyimi olmak. Çok iyi derecede ingilizce bilmek.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 23-11-2011, 16:47
 4. DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ Elektronik ve/veya Haberleşme Bölümlerinden mezun, simülasyon programlarını çok iyi bilmek. (Yayınlar esas alınacaktır.)
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 21-06-2011, 09:42
 5. DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ Endüstri Mühendisliği lisans ve/veya Yüksek Lisans derecesini sahip olmak , çok iyi derecede bilgisayar programlama ve İngilizce bilmek
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 21-06-2011, 09:38

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git