+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 17

Sadece Kelime Bilgisiyle Teknik Bilmeden YDS İle Başarı Mümkün mü?

YDS - Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı Forumunda Sadece Kelime Bilgisiyle Teknik Bilmeden YDS İle Başarı Mümkün mü? Konusunu İncelemektesiniz

Yaklaşık 6000 kelime bilgisiyle hiçbir teknik bilmeden yada gramer bilgisi olmadan YDS den başarı sağlamak ...


 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  02-2015
  Mesaj
  5

  Sadece Kelime Bilgisiyle Teknik Bilmeden YDS İle Başarı Mümkün mü?

  Yaklaşık 6000 kelime bilgisiyle hiçbir teknik bilmeden yada gramer bilgisi olmadan YDS den başarı sağlamak mümkün mü sizce ?
  Mücinho bunu beğendi.

 2. #2
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  07-2014
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  147
  Başarı dediğin nedir? 50 almak mı?
  Mücinho bunu beğendi.
  1 yıl 365 dündür.

 3. #3
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Mesaj
  18
  sınavda artık teknikle soru çözemezsin o devir kapandı. oturup baştan aşağı sınavı çevirmeye çalışarak çözdüm. sonuç 87.5 .
  nihalrtvs bunu beğendi.

 4. #4
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  22
  temel şeyleri bilmen lazım. tenseler gibi.

  tam kuralları bilmene gerek yok. anlam olarak gördüğün yapıyı anlasan yeter. mesela "if" yapıların ne anlama geldiğini bil yeter. ince detaylarını boşver.

  bu şekilde olur.

  96,25 aldım en son. hala daha bir sürü grammer eksiğim vardır.
  nihalrtvs bunu beğendi.

 5. #5
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  08-2012
  Mesaj
  1.378
  teknikler kaldırıldı adamlar nokta bile kullanmıyor artık
  Mücinho ve nihalrtvs bunu beğendiler.
  Konu hayaller olunca insan bocalayabilir ama başarısız olmanın tek yolu hayallerinden vazgeçmektir.

 6. #6
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  800
  Sadece kelimeyle yaklaşık 3000 en az 60 alınır....
  6000 bilmediğim için yorum yapamayacam
  Mücinho bunu beğendi.

 7. #7
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  159
  taktik öğrenmek zor geliyor bana. hiç bilmem. gramerim de zayıf. sadece kelime öğrenme ve çeviri yaparak 1 senede, 30lu puanlardan son yds'de 90.
  nacizane tavsiyem, hızlı okumaya ve anlamaya çalışın.
  Mücinho ve nihalrtvs bunu beğendiler.
  mfg

 8. #8
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  02-2015
  Mesaj
  5
  sınava hazırlandığım süreçte sadece kelime ezberi yapabildim.Yoğun bi yüksek lisans çalışmasıyla ancak bu kadarı mümkündü.Konuları tamamlayamadığım ve çok fazla soru çözemediğim için açıkçası tedirginim.Bu yüzden sizlere de sormak istedim sadece kelime bilgisi yeter mi diye.

 9. #9
  Akademik Forum
  Misafir
  Şimdi öyle bir soru sormuşsunuz ki ne desem bilemedim. Aslına bakarsanız biraz da kızdım. An itibariyle ben de Yds'ye hazırlanıyorum öncelikle onu belirtmeliyim. Yüksek lisans tez aşamasındayım, çalışıyorum ve ailemden uzak bir evin sorumluluğunu tek başıma üstlenerek yaşıyorum. Tüm bu bilgileri neden verdiğimi birazdan anlatacağım. 6.000 kelimeyle başarılı olmak mümkün mü diye sormuşsunuz hangi alandan biliyorsunuz bu 6000 kelimeyi öncelikle onu sormak lazım.Bu kelimelerin ne kadarı fiil ne kadarı sıfat ne kadarı zarf,bağlaç daha doğrusu ne kadarı yds'ye hitap ediyor önce bunu araştırın lütfen. Bildiğiniz 6000 kelimenin 100'ü bile Yds'de çıkmıyor olabilir. Sınava 1.5 ay gibi bir süre kaldı bir açıdan kısa ama bir başka açıdan bakınca uzun bir zaman. Ben ilk yds'ye pre-intermediate olarak 2014 Nisan'da girdim 42 aldım. Daha sonra Eylül Yds için online bir kurs satın aldım dersleri dinledim fakat özverili olarak Ssadece 1 ay çalıştım ve 60 aldım. 60 aldığım sınav sürecinde yüksek lisans tez aşamasındaydım ve formasyon eğitimi alıyordum. Şu anda da aynı online eğitim sitesinden çalışmalarıma devam etmeye çalışıyorum. Çalışmaya başlayalı henüz 10 gün filan oldu. Size şu açıdan kızdım; Yds'ye girme amacınız doktora,akademisyenlik, memuriyette yükselme vb. yani kalbur üstü bir yere ulaşmak yani hayatınızı güzelleştirmek yani daha sevebileceğiniz bir iş yapmak ama bunların hepsi aynı zamanda bu ülkede daha önemli bir işte çalışarak insanlara daha iyi hizmet vermektir. Bu yüzden kolaya kaçmaya çalışmanız beni üzdü. Maalesef hiçbir şey bu kadar kolay olmuyor. Bir şeylere erişebilmek hayatımızı güzelleştirebilmek için biraz özveriye ihtiyacımız var hepimizin. Kolaycılık huyumuzdan uzaklaşmalıyız özellikle bizim gibi belli bir eğitim seviyesine ulaşmış bireyler bu konuda daha dikkatli olmalıdır. Tabii ki hepimizin işleri var zaman problemi var ama daha güzel olmasını istiyorsak bir şekilde vakit,nakit,enerji ayırmanın yollarını bulmalıyız. Ben bunları sizin hepimizin iyiliği için söylüyorum lütfen beni yanlış anlamayın, size bir ders verme niyetinde filan da değilim sadece kendi fikirlerimi beyan etmek istedim. Zahmet edip okursanız memnun olurum. Size en samimi duygularımla başarılar diliyorum.
  ideolog ve Mücinho bunu beğendiler.

 10. #10
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2012
  Mesaj
  31
  Hocam siz naçizane fikrinizi beyan etmişsiniz ancak ithamda bulunarak zan altında bırakarak bunu yapmanız ne yazık ki yazınızın masumluğunu yitirmesine sebep olmuş .Arkadaşımız 6000 kelime ile yds sınavından başarı sağlanabilir mi diye sormuş bankada veya benzeri biryerde sıraya nasıl kaynak yapabilirim yapsam sıkıntı olur mu diye sormamış. Bırakalım böyle gereksiz beyanları demagojik yaklaşımları. Unutmayalım ki başarıya giden yol sadece bu işin hamallığını yapmak değildir özellikle akademik bir bakış açısından bahsediyorsak biraz akılıcı davranmak gerekir. Çabuk karar almak, iki nokta arasında mesafeyi en kısa yolla sonuçlandırmak zekanın belirtisidir ve burada ki anlayış kat'iyen Machiavelli'nin zafer anlayışı ile karıştırılmamalıdır.
  Şunu da özellikle belirtmek isterim ki 6000(çoğunluğunun akademik kelime olduğunu varsayarak yazıyorum) kelimeyi ezberlemek kolay bir iş değildir. Benim tavsiyem bu yol izlenecekse hafıza teknikleri kullanılarak yapılması daha mantıklı olacaktır. "Atalarımız boşuna söylememiş akılsız başın cezasını ayaklar çeker" diye.
  Evet Hocam bir dili öğrenmenin en önemli kuralı parçadan bütüne giden anlayışla kelime bilgisidir ki filolog arkadaşlarımızda çok iyi bilecektir kelime bilgisi neredeyse bir dilin %70 ne tekabül eder. Bu anlayıştan da yola çıkarak az buz değil 6000 kelime, her türlü 50 ve üzeri bir puan almaya yetecektir. Düzenli olarak okuma ile de desteklenirse tadından yenmez.
  Son düzenleyen han.akoguz, 20-02-2015 saat 01:03.
  cyan bunu beğendi.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Cevap: 1
  Son Mesaj: 19-01-2015, 00:58
 2. Ales puanı için her okul %70 başarı mı istiyor ?
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan MissHilary
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 10-09-2013, 15:05
 3. Açıktan Araştırma Görevlisi Alımlarında Başarı Puanlarının Hesaplanması
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan mücadele1410
  Cevap: 7
  Son Mesaj: 12-01-2013, 01:39
 4. Açıktan Araştırma Görevlisi Alımlarında Başarı Puanlarının Hesaplanması
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan mücadele1410
  Cevap: 3
  Son Mesaj: 21-02-2012, 17:46
 5. Türk üniversitelerine başarı sıralaması
  Genel Güncel Olaylar forum içinde, yazan Fırat
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 21-10-2010, 18:49

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git