reklam
+ Konuyu Cevapla
Bulunan 1 den 13 - Toplam 13
Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
 • 1 gönderen merzer
 • 1 gönderen Tarko

Acaba ben uzman olarak üniversiteye girebilir miyim?

Uzman Forumunda Acaba ben uzman olarak üniversiteye girebilir miyim? Konusunu İncelemektesiniz

Merhaba Arkadaşlar, 2008 Yılında açık öğretim işletme fakültesinden mezun oldum, bunun yanında 2002 yılından beri ...

 1. #1
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  03-2015
  Mesaj
  4

  Acaba ben uzman olarak üniversiteye girebilir miyim?

  Merhaba Arkadaşlar,

  2008 Yılında açık öğretim işletme fakültesinden mezun oldum, bunun yanında 2002 yılından beri özel bir firmada 3D modelleme animasyon ve uygulama tasarımı üzerine çalışıyorum. ayrıca mesai harici zamanlarımda bu konuda ders veriyorum. İlimizde bulunan üniversitede 3D Modelleme tasarım ve görselleştirme alanında yetkin bir hoca yok ve bu konuda başarılı olabileceğimi biliyorum. Acaba bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olabilirler mi? Teşekkür ederim...

  Hakan KÖSE
  Son düzenleyen hakankose, 28-03-2015 saat 10:16.

 2. #2
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2014
  Nerden
  Herhangi bir yer
  Mesaj
  77
  Bölüm neyse ona göre ilan çıkarılır. öyle bir bölüm varsa o bölümü bitiren birileri de mutlaka vardır. Ha illa ki rektörle YAKINEN tanışıyoruz diyorsanız rektör ilana işletme mezunu bir de 12 YIL deneyimli olma şartını koyar girersiniz o şekilde..

 3. #3
  Akademik Forum
  Misafir
  Güzel Sanatlar Fakültesinde İç Mimarlık, Seramik, Animasyon bölümleri var, ayrıca Meslek yüksek okulunda çini seramik, takı tasarımı, Mobilya falan gibi bölümler var, bu saydığım bölümlerin hepsinde de 3D eğitimine ihtiyaç var. Rektör kendi kafasına göre İşletme Mezunu diyebilir mi? Bu ilan YÖK tarafından usule uygunluk açısından veto yemez mi? Ya da atanma aşamasında sıkıntı olmaz mı?

 4. #4
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  06-2014
  Mesaj
  973
  Gerçekten kendini geliştirmeye uğraşmış ve özel sektörün yoğun temposunda 12 sene bir alanda alaydan yetişip, usta olarak çalışmış birisinin eline kolay kolay kimse su dökemez. Ama Türkiye'de kamu sektöründe işler özel sektördeki gibi yürümüyor. Çünkü liyakat kavramını henüz sindiremedik. İnsanlara inisiyatif yetkisi verdiğiniz zaman sonuç şu oluyor : Rektör, tek günlük SGK'lı oğlunu üniversiteye hoca yaptı! - Sözcü Gazetesi

  Eğer siz bu işin ehli olduğunuza inanıyorsanız ve vicdan sahibiyseniz, ilanın hem ilgili bölüm mezunlarına hem de işletme mezunlarına başvurma hakkı tanıyacak bir şekilde açılmasını sağlayın. Gelen adaylar ise objektif ortak bir sınava tabi tutulsun. Siz zaten bahsettiğiniz gibi bu işte ustaysanız, o sınavdan zorlanmadan en yüksek puanı alırsınız.

  Şu yukarda saydığım yöntem dışında başka bir yöntemle de işe alım yapılmaya kalkılırsa da açık ve net söyleyeyim kul hakkı yersiniz. Bulunduğunuz ilde yetenekli biri olmayabilir ama belki çevre illerde gerçekten devlete girmeye ihtiyacı olan ve sizden daha yetenekli birisi var. Genel ilan açılmadan bilemezsiniz neyin ne olduğunu.


  Şeref, haysiyet, onur, ahlak, vicdan gibi kavramlar 3 kuruş paradan daha önemlidir. 3 kuruşluk iş için şerefinizden olmayın.
  Son düzenleyen qpuro, 27-03-2015 saat 18:43.

 5. #5
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  735
  Bu yazıdan sonra bi yere girerseniz haber olursunuz Birileri ekran görüntülerini almış olabilir
  qpuro bunu beğendi.

 6. #6
  Akademik Forum
  Misafir
  Hocam rektörü yakınen tanıyorsanız ve lisans diplomanız(açık,örgün fark etmez) varsa ünide dekan,rektör yardımcısı,prof,doçent,yrd doçent dışında hemen hemen herşey olabilirsiniz. olay bir ilana bakar şartları kaşınıza gözünüze kadar yazdırırsınız.

 7. #7
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  03-2015
  Mesaj
  17
  Adam açık açık torpilim var yazmış.

 8. #8
  Akademik Forum
  Misafir
  Hayatta en çok kul hakkından korkarım, ama alanımda uzmanlık konusunda da "Elhamdulillah" ülkemde sayılı insanlardanım...

  30'u aşkın insana eğitim verdim ve benden bu eğitimi alanlar gerçek anlamda meslek edindiler, netice itibariyle oraya alınırsam hakkını verir ve yerimi doldururum Allah'ın izniyle... Ayrıca yine Elhamdulillah şimdi Ales ve üDS ye girsem istenen notu da alırım.

  Rektör hocama yakınlığım bana haksız yere torpil yaptıracak türden değildir ve asistanlığından bu yana bir tanışıklıktır, sadece lisans Mezuniyetim ilgili alanda olmadığı için endişeliyim, yoksa ehliyet ve liyakat konusunda Allah'ın izniyle sıkıntım yok...

  Bunları yazmak da istememiştim ama, neyse... Sonuçta Allah'ın dediği olacak, inşaAllah hayırlı olur...

 9. #9
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  851
  İşletme veya güzel sanatlar mezunu olup 3D animasyon&modelleme alanında en az 5 yıl tecrübe isteyen bir ilan açılırsa mümkündür. Ben bu işin teknik zorluğuna vakıf birisi olarak öğrencilerin sizin gibi sektörel tecrübesi olan eğitmenlere ihtiyacı olduğunu biliyorum. Hiç tereddüt etmeyin, eğer üiversiteden teklif varsa değerlendirin.
  qpuro bunu beğendi.
  2012/2 ÖYP Araştırma Görevlisi

 10. #10
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  11-2012
  Mesaj
  561
  Açık konuşayım laf kalabalığını sevmem. Kağıt üzerinde Ales sınavından 70 veya yukarısında Yds sınavından 50 veya alırsanız, alanınızda 2 yıl çalışma veya yüksek lisans yaparsanız bu kadroya atanabilirsiniz. Öncelikle bu konularda eksiğiniz varsa, bunları tamamlamanızı tavsiye ederim
  Son düzenleyen biophysics, 31-03-2015 saat 08:55.

 11. #11
  Akademik Forum
  Misafir
  Bende açık konuşayım hocam siz burada bunu afişe etme cesareti gösterdiğinize göre alanınızda kendinize güveniyorsunuz. Yukarıda arkadaşların bahsettiği gibi ilan verdirirseniz bir sıkıntı çıkmaz. Varsın dünyadan bir haber o kadar torpilli(hocaların eşi) uzman varken işi bilen biri torpille girsin işini yapsın.

 12. #12
  Araştırma Görevlisi
  Üyelik Tarihi
  06-2012
  Mesaj
  678
  Yeterince kalifiye biri olup olmadığınıza kendiniz nasıl karar verebiliyorsunuz? Kadroyu kişiye özel açtırıp başkalarının başvurmasını engelleyerek değil kendinizi söz konusu alandaki diğer kişilerle aynı şartlarda mukayese ettirerek kalifiye olduğunuz anlaşabilir. Ben çok iyiyim kadrom da bana özel olacak diye düşünüp sonra torpilden bahsetmemek saçmalık olur.

 13. #13
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  03-2015
  Mesaj
  4
  Ben kendime özel kadro açtırmaktan bahsetmedim, zaten öyle bir şey mümkün de olamaz, önceki mesajlarımdan birinde bahsetmiştim : "Hayatta en çok kul hakkından korkarım" !

  Ben üniversitede bu alanda eksiklik olduğundan ve eğitim veren eğitimcilerin kendisinin de konudan bihaber olduklarını bildiğim için, bu alanda kadro açılırsa acaba işletme mezuniyetimle girebilir miyim diye sordum.

  Yeterince kalifiye biri olduğuma "aldığım ödüllerle" , "çalıştığım şirkette problem çözüm merkezi" olmamla, "aldığım başka iş teklifleriyle" , "şirket haricinde bana iş yaptırmak için sıraya giren müşterilerim vesilesiyle" karar veriyorum.

  Yönetime de "ihtiyaç var ise, adil bir sınav sonucunda hak edenin kazanması yoluyla eğitimci alınması" yolu tercih edilirse deneyeceğimi haber olarak gönderdim.

  Lütfen kendi zihniyetinizi buraya benim zihniyetimmiş gibi yansıtmayınız, Allah korkulu bir insan olmasam sadece bu dönemde değil, bir önceki rektör döneminde bu işi çoktan haletmiş olurdum, ama yapmadım, yapmam da Elhamdülillah...


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Lisans 2. Sınıfım ALES'e Girebilir miyim?
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan kraldurayga
  Cevap: 8
  Son Mesaj: 02-08-2016, 17:29
 2. Öğretim Görevlisi Olarak Yeni Atandım Acaba 1 Yıl Askerlik Tecili Alabilir miyim?
  Akademik Personel ve Özlük Hakları forum içinde, yazan Trakyakapella
  Cevap: 8
  Son Mesaj: 05-10-2015, 06:54
 3. Acaba Atanabilir miyim?
  Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan Intizar
  Cevap: 11
  Son Mesaj: 04-07-2014, 20:27
 4. Lisans 2.sınıfım yds ye girebilir miyim
  YDS - Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı forum içinde, yazan kraldurayga
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 08-09-2013, 14:43
 5. Ales'e girebilir miyim ?
  ALES - Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan saitazmi
  Cevap: 6
  Son Mesaj: 03-04-2012, 20:44

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git