Bulunan 1 den 1 - Toplam 1

Turizm İşletme/ Seyahat İşletme ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği/Turizm Rehberliği Bl. mezun

Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları Forumunda Turizm İşletme/ Seyahat İşletme ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği/Turizm Rehberliği Bl. mezun Konusunu İncelemektesiniz

Üniversite Adı MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ Fakülte Adı AĞLASUN M.Y.O. Bölüm Adı Anabilim Dalı Kadro ...


 1. #1
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  16.620

  Turizm İşletme/ Seyahat İşletme ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği/Turizm Rehberliği Bl. mezun

  • Üniversite Adı MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ
  • Fakülte Adı AĞLASUN M.Y.O.
  • Bölüm Adı
  • Anabilim Dalı
  • Kadro Tipi Öğretim Görevlisi
  • Kadro Sayısı 1
  • Duyuru Başlama Tarihi 15.Ağu.11
  • Son Başvuru Tarihi 29.Ağu.11
  • Ön Değerlendirme Tarihi 07.Eyl.11
  • Giriş Sınav Tarihi 12.Eyl.11
  • Sonuç Açıklama Tarihi 14.Eyl.11
  • Kadro Derecesi 3

  Seyahat-Turizm ve Eğlence Hiz.Bl./Kültürel Miras ve Turizm Prog; Fakül. ve Yüksek O. Turizm İşletme./ Seyehat İşl. ve Turizm Rehberliği Öğr./Turizm Rehberliği Bl. mezun. KPDS/ÜDS en az 75 puan almak.

  MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

  2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ile 31 Temmuz 2008 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen Veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” uyarınca yukarıda Birimi, Bölümü ve nitelikleri belirtilen alanlarda öğretim elemanı alınacaktır.


  İlan edilen kadrolara Müracaat edebilmek için ilgili yönetmelikte belirtilen Genel ve Özel Şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48.maddesindeki şartları taşımak.

  Duyuru başlama tarihi, son başvuru tarihi, ön değerlendirme duyuru tarihi, giriş sınav tarihi ve sonuç açıklama tarihi yukarıda belirtilmiştir.  Ön değerlendirme sonuçları ile ilgili Yönetmelik uyarınca yapılacak giriş sınavı sonucuna bağlı olarak sonuçlar http://www.mehmetakif.edu.tr adresimizde duyurulacaktır.  ÖZEL ŞARTLAR:


  a) Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dahil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu olmak şartıyla en az alanında on yıl tecrübeli olmak,

  b) Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanları ile ilgili iki yıl tecrübeli olmak.

  MUAFİYET:


  Doktorasını tamamlamış olanlar, halen öğretim elemanı kadrosunda bulunanlar veya öğretim elemanı kadrolarından ayrılanlar merkezi sınav (ALES) dan muaftır.

  BAŞVURU ŞEKLİ :  1- İlan edilen kadrolara başvuracak adaylar; başvurduğu kadronun ünvanı, derecesi ile Bölüm/Anabilim dalını belirten dilekçe ile ilgili Yönetmelikte istenen belgeleri ekleyerek Kadronun ilan edildiği birime şahsen veya posta ile başvuracaktır.

  2- Başvuru süresi ilanın yayımı tarihinden itibaren onbeş gündür. Süresi içinde yapılmayan ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup, başvuruların son başvuru tarihine kadar ilgili birime ulaşmış olması gerekmektedir. Postalardaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.  BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER: (İlgili Yönetmelikte istenen belgelerle birlikte)  1- ALES ve Yabancı Dil Belgesi

  2- Özgeçmiş, Tecrübe ile ilgili belgeleri, Nüfus Cüzdan Sureti (onaylı), bir adet fotoğraf, öğrenim belgeleri, transkriptleri, bilimsel çalışma ve yayınları, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.)

  3- Erkek adayların askerlik durum belgesi,

  4- Alanlarında çalıştıklarına dair Tecrübe şartını yerine getirecek belgeler.
  Not: İlgili Yönetmeliğin tam metni Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca İlan sayfasının başlığında yayımlanmıştır.
  Son düzenleyen nonova, 15-08-2011 saat 17:07.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ Turizm İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği, Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Öğretmenliği Bölümü mezunu olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 27-04-2012, 17:50
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj: 06-12-2011, 16:43
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj: 22-07-2011, 10:42
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 21-12-2010, 11:51
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-12-2010, 11:51

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git