Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 12

Fen, Fen Edebiyat Fakültelerinin Matematik Bölümü veya Eğitim Fakültelerinin Matematik Öğretmenliği Bölümünden mezun olmak

Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları Forumunda Fen, Fen Edebiyat Fakültelerinin Matematik Bölümü veya Eğitim Fakültelerinin Matematik Öğretmenliği Bölümünden mezun olmak Konusunu İncelemektesiniz

Üniversite Adı AMASYA ÜNİVERSİTESİ Fakülte Adı FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ Bölüm Adı MATEMATİK Anabilim Dalı MATEMATİK ...


 1. #1
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  16.620

  Fen, Fen Edebiyat Fakültelerinin Matematik Bölümü veya Eğitim Fakültelerinin Matematik Öğretmenliği Bölümünden mezun olmak

  • Üniversite Adı AMASYA ÜNİVERSİTESİ
  • Fakülte Adı FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
  • Bölüm Adı MATEMATİK
  • Anabilim Dalı MATEMATİK
  • Kadro Tipi Araştırma Görevlisi
  • Kadro Sayısı 1
  • Duyuru Başlama Tarihi 21.Tem.11
  • Son Başvuru Tarihi 04.Ağu.11
  • Ön Değerlendirme Tarihi 08.Ağu.11
  • Giriş Sınav Tarihi 10.Ağu.11
  • Sonuç Açıklama Tarihi 12.Ağu.11
  • Kadro Derecesi 6

  Fen, Fen Edebiyat Fakültelerinin Matematik Bölümü veya Eğitim Fakültelerinin Matematik Öğretmenliği Bölümünden mezun olmak

  Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” uyarınca öğretim elemanı alınacaktır.

  I) Genel Şartlar :

  a) 657 sayılı Kanunun 48 nci maddesinde belirtilen şartları taşımak.  b) Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada ALES’ten (başvuru yaptığı alanda) en az 70, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.  II) Özel Şartlar :  Araştırma Görevlisi  -Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak.

  -Adayların ALES puan şartı başvurduğu alanda olmalıdır.


  III) Muafiyet :

  a) Doktorasını tamamlamış olanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair Yönetmelik" 'in yürürlüğe girdiği tarihte (19.03.2010) yükseköğretim kurumlarında bu kadro ünvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının öğretimelemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav şartı aranmaz.


  BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER  -Dilekçe (Başvuru dilekçesi http://personel.amasya.edu.tr/form.asp adresinden temin edilecektir.)

  -Özgeçmiş

  -Nüfus Cüzdanı fotokopisi

  -2 adet fotoğraf

  -ALES belgesi fotokopisi

  -KPDS/ÜDS belgesi fotokopisi

  -Lisans ve Yüksek Lisans diplomasının noter onaylı sureti (Yurtdışından alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belge)

  -Lisans not durum belgesi (Transkript)

  -Erkek adaylar için askerlik belgesi  Yukarıdaki başvuru şekli ve eklenecek evraklarda eksiklik olduğu tespit edildiğinde müracaatlar geçersiz sayılacaktır. Ataması yapılamayan adayların evrakları iade edilmeyecektir.

  BAŞVURU YERİ

  Başvuru için gerekli tüm belgeler orta boy bir zarf içine yerleştirilerek, http://personel.amasya.edu.tr/form.asp adresinden indirilerek “Akademik Personel Başvuru Formunu” zarfın üstüne yapıştırılarak, Şahsen veya Posta ile Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığına İlan süresi içinde ulaştırılacaktır. İlan süresi içinde yapılmayan başvurularla eksik belgeli dosyalar dikkate alınmayacak olup, posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar Kurumumuza ulaşmış olması gerekmektedir.  NOT: Adaylardan atanmaya hak kazananlar başvuruda istenen belgelerin asıllarını veya noter onaylı suretlerini teslim edeceklerdir.

 2. 25-07-2011, 14:34

  Asistan


 3. #2
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  245
  Merhaba,

  Bu ilan için Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat fakültesine bilgi için e-posta attım.E-posta şu :

  İyi günler,
  Fen, Fen Edebiyat Fakültelerinin Matematik Bölümü veya Eğitim Fakültelerinin Matematik Öğretmenliği Bölümünden mezun olmak şartı aranan ilan için hangi anabilim dalından alım yapılacak ? Lisans mezunu bir adayın kazanması durumunda lisansüstü eğitim ve doktora için farklı üniversitelere gönderme söz konusunu mu ? Bu ve benzeri konularda bilgi alabilir miyim ?


  Bana gelen cevap da şu :

  İyi günler ,
  Sorunuza cevap olarak; anabilim dalı şartımız bulunmamaktadır.İstenilen üniversiteye başvuruda bulunulabilir yanlız öndeğerlendirmeyi geçtiğiniz takdirde başka üniverside kazanmış bile olsanız muvafakat verilmez.İyi çalışmalar dileriz.


  Bu konuda bilgilendirecek olan biri var mı ? Sanırım ayrıntılı bir bilgiye ihtiyacım var.

 4. #3
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  02-2011
  Mesaj
  66
  bire başvuru koşullarında ales ve üds belgesi fotokopisi isteniyor,fakat bu belgeler artık gönderilmiyor...internetten çıktılarını alıp yollasak acaba bi sorun olur mu??

 5. #4
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  227
  hocam siz hangi adrese mail attınız acaba? Ben de bir mail atmıştım ama dönen yok.

  hocam ilk basvuruda ınternet cıktılarını gondersenız bır sıkıntı olmaz, kadroya yerlesırsenız noter onaylılarını ıstıyeceklermıs.öle yazıyor duyuruda

 6. #5
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  245
  Fen Edebiyat fakültesinin e-posta adresine gönderdim.Personel daire başkanlığının adresine gönderirsen cevap atmıyorlar;çünkü bilmiyorlar .ALES ve ÜDS için çıktı yetiyor zaten.
  Ama hâlâ kesin bir durum yok.Nasıl cevap atıyorlar anlamadım arkadaş.

 7. #6
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  227
  evet, personel daire baskanlıgına atmıstım

 8. #7
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  245
  Ben de cevap gelmeyince aradım.Birşey bildikleri yok.Hangi anabilim dalı diyorum,anabilim dalı yazmıyor mu orada diyor.Hatta bana dediki Eğitim Fakültesini ara onlar teslim alacak belgeleri diye.Kesin yanlış söyledi diye fen edebiyat ile irtibata geçtim.Nazmi falan da cevap yazmıyor.Yazsa da ona göre birşeyler düşünsek.

 9. #8
  Doktora
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  227
  fen egitimine basvurmayı dusunuyorum bende. benim durum biraz karışıkta, yarın bi arıyım bakım, ne diycekler.

 10. #9
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  245
  Hmm.İnşallah hayırlısı olur.Yalnız cımbızla laf alacaksın haberin olsun.Mesela ayrıntılı bilgi alayım dersen bilgi verirler ama yukarıdaki gibi .Ne öğrenmek istiyorsan tek tek sor.Tekrar muhatap olmak istemediğim için buraya yazdım soruyu.Bu sefer de benle muhatap olan yok

 11. 29-07-2011, 10:56

  Asistan


 12. #10
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  245
  Nazmi ses ver bi zahmet !

Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. MARMARA ÜNİVERSİTESİ Fen Edebiyat, Fen Fakültelerinin Matematik Bölümleri ile Eğitim Fakültelerinin Matematik Eğitimi Bölümünden mezun olmak
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 26-12-2011, 18:50
 2. ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ Fen Edebiyat veya Eğitim Fakültelerinin Matematik Bölümünden mezun olmak ve alanında en az 2 yıl tecrübeli olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 25-07-2011, 16:59
 3. Matematik Programı- Eğitim, Fen veya Fen-Edebiyat Fakültelerinin Matematik Bölümlerinden mezun olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 29-12-2010, 14:12
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 21-12-2010, 12:17
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 21-12-2010, 12:10

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git