reklam

Bulunan 1 den 3 - Toplam 3

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Mezunu Olup Alanında Yüksek Lisans Yapmış Olmak.

Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları Forumunda Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Mezunu Olup Alanında Yüksek Lisans Yapmış Olmak. Konusunu İncelemektesiniz

Üniversite Adı ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ Fakülte Adı ARHAVİ M.Y.O. Bölüm Adı Anabilim Dalı Kadro Tipi ...


 1. #1
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  16.620

  Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Mezunu Olup Alanında Yüksek Lisans Yapmış Olmak.

  • Üniversite Adı ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ
  • Fakülte Adı ARHAVİ M.Y.O.
  • Bölüm Adı
  • Anabilim Dalı
  • Kadro Tipi Okutman
  • Kadro Sayısı 1
  • Duyuru Başlama Tarihi 08.Tem.11
  • Son Başvuru Tarihi 22.Tem.11
  • Ön Değerlendirme Tarihi 29.Tem.11
  • Giriş Sınav Tarihi 05.Ağu.11
  • Sonuç Açıklama Tarihi 17.Ağu.11
  • Kadro Derecesi 6

  Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Mezunu Olup Alanında Yüksek Lisans Yapmış Olmak.

  ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

  Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ve 31.07.2008 tarihli ve 26953 (Değişik : 19.09.2009 tarihli ve 27354 – 09.03.2010 tarihli ve 27516) sayılı Resmi Gazetelerde yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca öğretim elemanı alınacaktır.  1-GENEL ŞARTLAR (Tüm Unvanlar İçin)

  a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

  b) Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılacak araştırma görevlisi atamalarında ALES’den (atama yapılacak programın lisans / ön lisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda) en az 70, diğer öğretim elemanı atamalarında lisans öğreniminde mezun olunan alanda ALES’ten en az 70, özel yetenek sınavı ve yabancı dil puanı ile lisans öğrenimi yapanların öğretim elemanı kadrolarına başvurularda ALES’ten hangi puan türünde en az 70 puanı sağlıyorsa o puan türünden, alan türü değişen programlardan mezun olanların öğretim elemanı kadrolarına atamalarında lisans/önlisans eğitimine başladıkları puan türünden ALES’ten en az 70 puan almaları gerekmektedir.

  c) Araştırma görevlisi atamalarında Eğitim Bilimleri Bölümüne (Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ABD hariç) yapılacak başvurularda, adayların lisans öğreniminde mezun olduğu alandan ALES’den en az 70 puan almış olmak.

  d) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,  2- ÖZEL ŞARTLAR

  Araştırma Görevlisi kadrosuna başvuru için aranacak özel şartlar:

  a) Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak,  Öğretim Görevlisi Kadrosuna Başvuru İçin Aranacak Özel Şartlar:

  a) Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu olmak şartıyla en az alanında on (10) yıl tecrübeli olmak şartı aranır.

  b) Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuvarları ile Önlisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanları ile ilgili iki (2) yıl tecrübeli olmak şartı aranır.  Okutman Kadrosuna Başvuru İçin Aranacak Özel Şartlar:

  a) Yabancı dil okutmanları hariç olmak üzere lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlerde (rektörlüğe bağlı bölümler dahil) atanacak okutman adaylarında en az yüksek lisans mezunu olmak,

  b) Yabancı dil okutmanı başvurularında Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS)’den en az 80 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak.

  c) Özel yetenek sınavı ve yabancı dil puanı ile lisans öğrenimi yapanların başvurularında ise ALES'ten herhangi bir puan türünde en az 70 almış olmaları yeterlidir.  Uzman, Çevirici ve Eğitim-Öğretim Planlamacısı Kadrosuna Başvuru İçin Aranacak Özel Şartlar:

  a) En az lisans mezunu olmak,

  b) Belgelendirmek kaydıyla alanlarında en az 2 yıl tecrübeli olmak.  3- MUAFİYET

  a) Doktorasını tamamlamış olanlar,

  b) Bu Yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar,

  c) Yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvuruda bulunanlar, Merkezi sınav (ALES)’den muaftır.

  d) Meslek Yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularda Yabancı Dil şartı aranmaz.  4- BAŞVURU

  a) Adaylar Başvuru formunu http://www.artvin.edu.tr adresinden alarak şahsen veya postayla başvuracaklardır.

  b) Başvuru süresi, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gündür. Süresi içinde yapılmayan başvurulardan, eksik belgeli başvurulardan ve postada meydana gelen gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.

  c) Ön değerlendirme ve değerlendirme sonuçları http://www.artvin.edu.tr web adresinde ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.  5- NOT

  a) Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında, 4’lük not sisteminin 100’lük not sistemine eş değerliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca belirlenen dönüşüm tablosu kullanılacaktır.

  b) Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.

  c) Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine müracaat edebilirler.

  d) Bütün adayların ilan edilen kadro derecelerine atanma şartlarını taşıyor olması gerekir.  ADRES :

  Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü

  08000 Seyitler Yerleşkesi ARTVİN

  Tel : 0466 215 10 00

 2. #2
  Yardımcı Doçent Doktor
  Üyelik Tarihi
  05-2011
  Nerden
  İzmir/Söke
  Mesaj
  830
  artvin çoruha bak yüksek lisans mezunu istiyor birde şu alanında yüksek lisansı açsalar çok güzel olucak. spor fizyolojisinden yüksek yapıyoruz adamlara başvuruyoruz spor ile ilgili değil diyor
  Ben bilim'i sadece 15 inden 15 ine değil üzerine 1'inde döner 7'sinde burs ile yaparım

 3. #3
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  88
  Alıntı deucan Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  artvin çoruha bak yüksek lisans mezunu istiyor birde şu alanında yüksek lisansı açsalar çok güzel olucak. spor fizyolojisinden yüksek yapıyoruz adamlara başvuruyoruz spor ile ilgili değil diyor
  buyuk unilerde verse ya sole okutman ilani falan

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu veya Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü Lisans mezunu olmak ve Beden Eğitimi alanında Yüksek Lisans yapmış olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 01-10-2011, 12:24
 2. YALOVA ÜNİVERSİTESİ Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölümü Lisans mezunu olup, alanında Yüksek lisans yapmış olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 25-08-2011, 18:01
 3. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunu olmak.Beden eğitimi ve spor alanında yüksek lisans yapmış olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 05-01-2011, 18:54
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 05-01-2011, 14:06
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 01-12-2010, 12:13

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git