reklam

Bulunan 1 den 1 - Toplam 1

Mimarlık / İç Mimarlık Bölümlerinden birinden lisans mezunu, yüksek lisansını İç Mimarlık / Mimarlık-Bina Bilgisi / Mimarlık-Yapı Bilgisi alanında tamamlamış olmak.

Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları Forumunda Mimarlık / İç Mimarlık Bölümlerinden birinden lisans mezunu, yüksek lisansını İç Mimarlık / Mimarlık-Bina Bilgisi / Mimarlık-Yapı Bilgisi alanında tamamlamış olmak. Konusunu İncelemektesiniz

Üniversite Adı YAŞAR ÜNİVERSİTESİ Fakülte Adı MİMARLIK FAKÜLTESİ Bölüm Adı MİMARLIK Anabilim Dalı Kadro Tipi ...


 1. #1
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  16.620

  Mimarlık / İç Mimarlık Bölümlerinden birinden lisans mezunu, yüksek lisansını İç Mimarlık / Mimarlık-Bina Bilgisi / Mimarlık-Yapı Bilgisi alanında tamamlamış olmak.

  • Üniversite Adı YAŞAR ÜNİVERSİTESİ
  • Fakülte Adı MİMARLIK FAKÜLTESİ
  • Bölüm Adı MİMARLIK
  • Anabilim Dalı
  • Kadro Tipi Araştırma Görevlisi
  • Kadro Sayısı 1
  • Duyuru Başlama Tarihi 18 Subat 2011
  • Son Başvuru Tarihi 04.Mar.11
  • Ön Değerlendirme Tarihi 08.Mar.11
  • Giriş Sınav Tarihi 09.Mar.11
  • Sonuç Açıklama Tarihi 11.Mar.11
  • Kadro Derecesi

  Mimarlık / İç Mimarlık Bölümlerinden birinden lisans mezunu, yüksek lisansını İç Mimarlık / Mimarlık-Bina Bilgisi / Mimarlık-Yapı Bilgisi alanında tamamlamış olmak.

  Üniversitemiz Mimarlık Fakültesi ilgili Bölümlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu Kanuna dayalı olarak çıkartılan yönetmelik hükümleri ile 31 Temmuz 2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ile 19 Eylül 2009 tarih ve 27354 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ve 28 Haziran 2009 tarih ve 27272 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”de belirtilen asgari şartlar ve usüller doğrultusunda Araştırma Görevlileri alınacaktır.

  Genel Şartlar:

  * ÖSYM tarafından yapılan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı’ndan (ALES) alanlarındaki puan türünden "atama yapılacak programın lisans/önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda" 100 üzerinden en az 70 puan almış olmak (“Lisans mezunu olanlar ile denklik belgesi almış olmak kaydıyla lisans öğrenimini yurtdışında tamamlamış olanlar müracaat edebilirler.”)
  * Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS) / Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS)’den, sınav yabancı dili İngilizce’den 100 tam puan üzerinden en az 80 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen bir sınavdan bu puanlar muadili bir puan almış olmak,
  * Üniversitemizde eğitim ve öğretim dili İngilizce’dir. “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretimi ve Yabancı Dille Eğitim-Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” hükümleri uygulanmaktadır.

  Özel Şartlar:

  * Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak,
  * Öndeğerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük not sisteminin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenmektedir.

  Muafiyet: Doktorasını tamamlamış olanlar, yükseköğretim kurumlarında bu (başvurulan ilanda belirtilen) kadro ünvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında merkezi sınav (ALES) şartı aranmaz.

  Başvuru Şekli ve Gerekli Belgeler:
  Başvurular, ilan tarihinden itibaren onbeş (15) gün içerisinde Rektörlüğe şahsen veya Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Üniversite Cad. Ağaçlı Yol, No:35-37 Bornova – İZMİR adresine posta yoluyla yapılabilir. Son başvuru tarihi 04 Mart 2011’dir. Posta ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar üniversitemize ulaşmış olması gerekmektedir. Eksik belgeli ve süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

  Adayların;

  * Başvurulan Fakülte ve Bölümü belirten dilekçe,
  * Son 6 ayda çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf,
  * Güncel özgeçmiş,
  * Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  * Resmi onaylı lisans transkript belgesi,
  * Resmi onaylı lisans ve yüksek lisans diploma örnekleri,
  * Merkezi Sınav (ALES) belge örneği,
  * Yabancı Dil (ÜDS/KPDS veya eşdeğeri) belge örneği,
  * Erkek adaylar için askerlik terhis, tecil veya muaf olunduğunu belirten belge örneği,
  * Muafiyet için adayların, görev yapılan yükseköğretim kurumlarından alacakları resmi onaylı hizmet belgeleri; İlanda belirtilen kadroda tam zamanlı çalışıldığını belirten atama yazısı örneği ile bordro belge örneği,
  * Yükseköğrenimlerini yurtdışında tamamlayan adayların Üniversitelerarası Kurul’dan onaylanmış denklik belgelerinin birer örneğini başvuru dosyalarına eklemeleri gerekmektedir. Tüm belgelerin aslı veya onaylı örnekleri gönderilmelidir. Resmi kurumlarca “Aslı Gibidir” tasdiki yapılan belgeler geçerli kabul edilecektir.

  Ön Değerlendirme ve Yazılı Giriş Sınavı:

  Başvuruları yönetmelikteki şartlara uygun olan Araştırma Görevlisi adaylarının öndeğerlendirme sonuçları, 08 Mart 2011 tarihinde Üniversitemizin web sayfasında ilan edilecektir. Öndeğerlendirme sonuçlarına göre yazılı giriş sınavına alınacak adayların, 09 Mart 2011 tarihinde Üniversitemiz Selçuk Yaşar Kampüsü’nde sabah saat:10:00’da nüfus cüzdanları beraberinde sınav için hazır bulunmaları gerekmektedir. Yazılı giriş sınavı sonuçları, 11 Mart 2011 tarihinden itibaren Üniversitemizin web sayfasında duyurulacaktır.
  Son düzenleyen nonova, 18-02-2011 saat 10:23.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj: 07-09-2011, 19:37
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj: 07-09-2011, 19:35
 3. DİCLE ÜNİVERSİTESİ Mühendislik- Mimarlık veya Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü mezunu olup, Bina Bilgisi Anabilim Dalında yüksek lisans yapıyor olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 05-05-2011, 18:29
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 24-02-2011, 16:28
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 18-02-2011, 10:22

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git