• Üniversite Adı PLATO MESLEK YÜKSEKOKULU
 • Fakülte Adı
 • Bölüm Adı
 • Anabilim Dalı
 • Kadro Tipi Öğretim Görevlisi
 • Kadro Sayısı 1
 • Duyuru Başlama Tarihi 14.Ağu.12
 • Son Başvuru Tarihi 28.Ağu.12
 • Ön Değerlendirme Tarihi 31.Ağu.12
 • Giriş Sınav Tarihi 04.Eyl.12
 • Sonuç Açıklama Tarihi 06.Ağu.12
 • Kadro Derecesi

Endüstri Ürünleri Tasarımı Programı için, Üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı alanında lisans veya doktora derecesine sahip olmak.

T.C. PLATO MESLEK YÜKSEKOKULU MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN

Meslek Yüksekokulumuzun, Endüstri Ürünleri Tasarımı programında görevlendirmek üzere 2547 sayılı kanun ve 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı resmi gazetede ilan edilen "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik " uyarınca Öğretim Görevlisi alınacaktır.ÖĞRETİM GÖREVLİSİ İÇİN ARANAN ŞARTLAR

Endüstri Ürünleri Tasarımı - Kadro Sayısı: 1

* Üniversitelerin Endüstri Ürünleri Tasarımı alanında lisans veya doktora derecesine sahip olmak,

* Rhinoceros, 3D Max vb üç boyutlu modelleme programları ile AutoCAD, Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator programlarını kullanabilen

* KPDS veya ÜDS İngilizce sınavından 100 üzerinden en az 80 puan veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan ve üzeri puan almış olmak.

* Sektör tecrübesine sahip olmak

Tüm kadrolar için;

* ALES 'den 100 üzerinden (Lisans öğretiminden mezun olduğu puan türünde) en az 70 puan almış olmak. (Doktorasını tamamlamış olanlar ile 31 Temmuz 2008 tarihinden önce yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmakta olanlarda, ALES şartı aranmaz.)

BAŞVURU ŞEKLİ VE EKLENECEK BELGELER

* Başvurular Meslek Yüksekokulumuz Müdürlüğü’ne son başvuru tarihine kadar şahsen veya posta yoluyla yapılmalıdır. (Elektronik posta yoluyla yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır.) Başvuru tarihi sonuna kadar başvurusu ulaşmayan adayların ve eksik belgesi olan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

1- Başvurulan kadroyu ve iletişim bilgilerini belirten Başvuru Dilekçesi

2- YÖK Formatlı Özgeçmiş

3- Onaylı Nüfus Cüzdanı Sureti

4- Bir adet fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş)

5-ALES belgesi (31 Temmuz 2008 tarihinden önce yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmakta olanların çalıştıklarına dair belge)

6- Diploma fotokopileri

7- Lisans Transkripti

8- İş Tecrübesi ve/veya Hizmet Belgesi (Bir başka kurumdan atanmış olanlar veya meslek alanlarında tecrübe sahibi olanlar)

9- Erkek adayların askerlik durumlarına ilişkin belge

10- Bilimsel çalışma ve yayınlar (varsa eklenecektir)

11- KPDS veya ÜDS İngilizce sınavından 100 üzerinden en az 80 puan veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan veya üzeri puan alındığına ilişkin belgeNot : Ön değerlendirme sonuçları ve kesin sonuçlar Yüksekokulumuz web adresinde yayınlanacak olup bu aynı zamanda tebligat niteliğinde olacaktır. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.