Bulunan 1 den 1 - Toplam 1

Hemşirelik Esasları Bilim Dalında Doktora yapmış olmak

Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları Forumunda Hemşirelik Esasları Bilim Dalında Doktora yapmış olmak Konusunu İncelemektesiniz

Üniversite Adı GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ Fakülte Adı GATA HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU Bölüm Adı Anabilim Dalı ...


 1. #1
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  16.620

  Hemşirelik Esasları Bilim Dalında Doktora yapmış olmak

  • Üniversite Adı GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ
  • Fakülte Adı GATA HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU
  • Bölüm Adı
  • Anabilim Dalı Hemşirelik Esasları
  • Kadro Tipi Öğretim Görevlisi
  • Kadro Sayısı 1
  • Duyuru Başlama Tarihi 28.Haz.12
  • Son Başvuru Tarihi 12.Tem.12
  • Ön Değerlendirme Tarihi 20.Tem.12
  • Giriş Sınav Tarihi 27.Tem.12
  • Sonuç Açıklama Tarihi 03.Ağu.12
  • Kadro Derecesi

  Hemşirelik Esasları Bilim Dalında Doktora yapmış olmak

  GÜLHANE ASKERİ TIP AKADEMİSİ (GATA) HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNDEN

  GATA Hemşirelik Yüksekokulunda istihdam edilmek üzere, GATA Kanunu, GATA Yönetmeliği, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve 31.07.2008 tarih ve 26953 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ve yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair 19.09.2009 tarih ve 27354 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik hükümleri uyarınca öğretim görevlisi alınacaktır.

  a. GENEL ŞARTLAR

  657 Sayılı Kanunun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak

  Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada mezun oldukları alandaki puan türünden ALES’den en az 70 puan almış olmak. (Doktorasını tamamlamış olanlar ALES’ten muaf sayılmaktadır.)

  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 60 veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak.

  Lisans mezuniyet notunun 4’lük sistemden 100’lük not sistemine çevirmede YÖK’ün not dönüşüm sistemi kullanılacak.

  Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliği onaylanmış olacak.

  2547 sayılı kanunun öğretim görevliliğine atama şartlarını sağlamış olmak.


  b. ÖZEL ŞARTLAR

  GATA Yönetmeliği’nin 30’uncu Maddesinin 2’inci Fıkrasının a Bendinin 6,7,8 ve 9’uncu alt bentleri ile TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nde belirtilen nitelikleri haiz olmak.

  Başvurulacak kadroda belirtilen alanda doktora yapmış olmak

  c. İSTENEN BELGELER VE BAŞVURU YERİ

  Başvurulan alanda doktora diploması,

  Lisans Diploması veya bitirme belgesi ile Transkript (Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük not sisteminin 100’lük not sistemine eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.)

  Akademik Personel Ve Lisansüstü Eğitim Sınavı (ALES) Notunu Gösterir Belge (Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen Veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ve Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 14’üncü maddesi gereğince doktorasını yapmış adaylar ALES sınavından muaftır.)

  Yabancı Dil Belgesi,

  Başvuru formu (www.gata.edu.tr den temin edilecektir.) ile birlikte Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hemşirelik Yüksekokulu 06018 Etlik/ANKARA adresine şahsen veya posta ile başvuru yapılacaktır.


  Süresi içinde yapılmayan başvurularla eksik belgeli dosyalar dikkate alınmayacak olup, posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar Kurumumuza ulaşmış olması gerekmektedir.


  ç. ÖN DEĞERLENDİRME

  Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ve Giriş sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 10’uncu Maddesi gereğince; “Sınav jürisi, müracaat eden adaylar arasından ilan edilen kadro sayısının dört katına kadar adayı, ALES puanının %60’ını (ALES sınavından muaf olan adayların son iki yıla ait ALES notunun bulunmaması halinde, ALES puanı 70 olarak kabul edilir.) ve yabancı dil puanının %40’ını dikkate alarak belirler ve ilan eder. Bu sıralamaya göre son sırada aynı puana sahip birden fazla adayın olması halinde, bu kişilerin tamamı sınava çağrılır. Başvuru sayısının ilan edilen kadronun dört katından az olması halinde, adayların tamamı giriş sınavına alınır.”


  d. GATA HEMŞİRELİK YÜKSEKOKULU KADROLARINA ÖĞRETİM GÖREVLİSİ SEÇME SINAVI

  Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen Veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ve Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 11’inci maddesi ve GATA Yönetmeliğinin 36’ncı madde 5’inci fıkrası gereğince yapılır. “Giriş sınavları belirlenen jüri tarafından yazılı olarak yapılır. Sınavda adayın mesleki ifade becerisi analitik düşünme ve akademik yeteneği, genel kültür düzeyi, başvurduğu alanla ilgili beceri ve ilgi düzeyi değerlendirilir.”


  e. DEĞERLENDİRME

  Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen Veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ve Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkındaki Yönetmeliğin 12’nci maddesi ve GATA yönetmeliğinin 36’ncı maddesinin altıncı fıkrası gereğince; “Sınav jüri değerlendirmesinde ALES notunun %30’unu, Lisans mezuniyet notunun %30’unu, yabancı dil puanının %10’unu ve giriş sınavı notunun %30’unu hesaplayarak ilan edilen kadro sayısı kadar adayı başarı sırasına göre belirler.”


  Sınav Faaliyeti ile ilgili tüm duyurular www.gata.edu.tr aracılığı ile yapılacaktır. Akademi web sitesinden yapılan duyuru, tebligat niteliğinde olup ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
  Son düzenleyen nonova, 28-06-2012 saat 16:51.
  Özelden sorulan soruları yanıtlayamıyoruz. Soruların forumda sorulması rica olunur...

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Hemşirelik Esasları Anabilim Dalında Yüksek Lisans veya Doktora yapıyor olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 04-09-2012, 18:31
 2. EGE ÜNİVERSİTESİ Hemşirelik Esasları Anabilim Dalında doktora yapıyor olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 29-08-2012, 16:49
 3. CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ Hemşirelik Bölümü Lisans Mezunu ve Hemşirelik Esasları Anabilim Dalında Yükseklisans Yapmış Olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 13-09-2011, 19:07
 4. ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ Hemşirelik Esasları-Bu anabilim dalında yükseklisans veya doktora yapıyor olmak
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 20-06-2011, 20:59
 5. Hemşirelik Esasları alanında Doktora yapmış olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 26-10-2010, 21:31

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git