reklam

Bulunan 1 den 3 - Toplam 3

İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık ile İngiliz Dil Bilimleri Bölümü mezunu olmak.

Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları Forumunda İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık ile İngiliz Dil Bilimleri Bölümü mezunu olmak. Konusunu İncelemektesiniz

Üniversite Adı İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ Fakülte Adı YABANCI DİLLER YO Bölüm Adı Anabilim Dalı ...


 1. #1
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  16.620

  İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık ile İngiliz Dil Bilimleri Bölümü mezunu olmak.

  • Üniversite Adı İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ
  • Fakülte Adı YABANCI DİLLER YO
  • Bölüm Adı
  • Anabilim Dalı
  • Kadro Tipi Okutman
  • Kadro Sayısı 3
  • Duyuru Başlama Tarihi 11.Haz.12
  • Son Başvuru Tarihi 25.Haz.12
  • Ön Değerlendirme Tarihi 28.Haz.12
  • Giriş Sınav Tarihi 02.Tem.12
  • Sonuç Açıklama Tarihi 05.Tem.12
  • Kadro Derecesi 6

  İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık ile İngiliz Dil Bilimleri Bölümü mezunu olmak.

  İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜNDEN

  Enstitümüz Yabancı Diller Yüksekokulu Temel İngilizce Bölümünde açık bulunan okutman kadrolarına "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca öğretim elemanı alınacaktır.  GENEL ŞARTLAR:

  1. Adayların 657 sayılı Kanun'un 48. maddesindeki şartlar ile kadronun derecesi bakımından atanabilme şartlarını taşımaları gerekmektedir.

  2. Müracaat edecek adayların "Akademik Personel Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından" (ALES) en az 70 puan almaları gerekir.

  3. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları ayrıntılı hizmet belgesini ibraz edeceklerdir.

  4. Başvuracakların, "Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" hükümlerini sağlamaları gerekmektedir. (Kanun ve Yönetmelikler http://www.iyte.edu.tr adresinden temin edilebilir.)

  5. Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

  6. Yabancı Dil Belgesi KPDS en az A (90 puan) düzeyinde veya Yükseköğretim Kurulunun belirlediği eşdeğer diğer Yabancı Dil Belgelerine sahip olmaları gerekmektedir.  ÖZEL ŞARTLAR:

  1. İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, İngilizce Mütercim Tercümanlık ile İngiliz Dil Bilim Bölümleri mezunu olmak.


  MUAFİYET:

  1. Doktora derecesine sahip olanlar ve bu Yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanları ALES sınavından muaf tutulurlar.  İSTENEN BELGELER:

  1. Enstitümüz Yabancı Diller Yüksekokulu Temel İngilizce Bölümü okutman kadrosuna başvuracak adayların dilekçe, iş talep formu, özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, öğrenim belgeleri, transkript, Yabancı Dil Belgesi ve varsa bilimsel çalışma ve yayınları ile birlikte Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü Gülbahçe Kampüsü Gülbahçe Köyü Urla-İZMİR adresine, şahsen veya postayla müracaat etmeleri gerekmektedir.
  Özelden sorulan soruları yanıtlayamıyoruz. Soruların forumda sorulması rica olunur...

 2. #2
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2012
  Mesaj
  4
  Merhaba,
  Bu kadro dereceleri hakkında bir bilgim yok. Yeni mezun oldum İngilizce Öğretmenliğinden, hangi kadro derecesiyle başvurmam gerekiyor?

 3. #3
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  52
  bnede her ilan için ayrı ayrı mı başvurmamız gerekiyor bunu merak ediyorum .. bildiğim kadarıyla 4 herhangi bir kamuda daha önce görev yapmış olanlarmıs ..

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj: 11-06-2012, 18:11
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj: 11-06-2012, 18:10
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj: 02-11-2011, 10:03
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 07-01-2011, 19:08
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-12-2010, 17:38

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git