Bulunan 1 den 2 - Toplam 2

Türkçe Eğitimi veya Eski Türk Edebiyatı Anabilim Dalında Yüksek Lisans yapmış olmak.

Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları Forumunda Türkçe Eğitimi veya Eski Türk Edebiyatı Anabilim Dalında Yüksek Lisans yapmış olmak. Konusunu İncelemektesiniz

Üniversite Adı RİZE ÜNİVERSİTESİ Fakülte Adı EĞİTİM FAKÜLTESİ Bölüm Adı TÜRKÇE EĞİTİMİ Anabilim Dalı Kadro ...


 1. #1
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  16.620

  Türkçe Eğitimi veya Eski Türk Edebiyatı Anabilim Dalında Yüksek Lisans yapmış olmak.

  • Üniversite Adı RİZE ÜNİVERSİTESİ
  • Fakülte Adı EĞİTİM FAKÜLTESİ
  • Bölüm Adı TÜRKÇE EĞİTİMİ
  • Anabilim Dalı
  • Kadro Tipi Öğretim Görevlisi
  • Kadro Sayısı 1
  • Duyuru Başlama Tarihi 01.Haz.12
  • Son Başvuru Tarihi 15.Haz.12
  • Ön Değerlendirme Tarihi 18.Haz.12
  • Giriş Sınav Tarihi 21.Haz.12
  • Sonuç Açıklama Tarihi 22.Haz.12
  • Kadro Derecesi 6

  Türkçe Eğitimi veya Eski Türk Edebiyatı Anabilim Dalında Yüksek Lisans yapmış olmak.

  T.C.
  RİZE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

  2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ile 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ve aynı Yönetmeliğin 19.09.2009 tarih ve 27354 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan değişiklik hükümleri uyarınca yukarıda unvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim Elemanları alınacaktır.Başvuracak adaylarda aranacak şartlar aşağıda belirtilmiştir.
  A-Genel şartlar
  1-657 Sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
  2-Öğretim Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ALES’den lisans öğreniminde mezun olunan alanda en az 70 puan almış olmak.
  3-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.
  4-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulunca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.
  B-Özel şartlar
  Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuru için aranacak özel şartlar şunlardır:
  a) Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dahil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu olmak şartıyla en az alanında on yıl tecrübeli olmak, b) Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanları ile ilgili iki yıl tecrübeli olmak.
  Muafiyet Doktorasını tamamlamış olanlar, Tıpta Uzmanlık Tüzüğü hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 31.07.2008 tarihli ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının başvurularında, merkezi sınav; meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularda ise yabancı dil şartı aranmaz.
  Başvurma Şartları ve istenen belgeler
  İlan edilen kadrolara başvurmak isteyen adaylar http://personel.rize.edu.tr/tr/?page_id=73 adresinde yer alan başvuru dilekçesini doldurarak aşağıdaki evrakları tamamlayarak Rize Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığı’na ilan süresi içerisinde şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir. Posta ile yapılacak başvurularda adayların başvuru için istenen belgeleri eksiksiz olarak son başvuru tarihine kadar Rize Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığına göndermeleri zorunludur. Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmaz ve bu konuda Rize Üniversitesi Rektörlüğü sorumlu tutulamaz. Başvuru için gerekli belgeleri son başvuru gününe kadar Rize Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığına ulaştırmayan veya eksik ulaştıran adayların başvuruları hiçbir işleme gerek kalmaksızın iptal edilir ve sınava alınmazlar.
  1. Başvuru dilekçesi, 2. Özgeçmiş, 3. İlan edilen kadroya bağlı olarak yüksek lisans veya doktora belgesi 4 . Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge, 5. Nüfus cüzdanı fotokopisi, 6. Onaylı Lisans Belgesi ve Transkripti 7. Bir adet fotoğraf, 8. ALES Belgesi, 9. Yabancı Dil Belgesi (KPDS, ÜDS veya muadili), 10. Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.)
  Özelden sorulan soruları yanıtlayamıyoruz. Soruların forumda sorulması rica olunur...

 2. #2
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  05-2012
  Mesaj
  198
  Biraz daha bekleyemediniz mi

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj: 21-12-2011, 08:48
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj: 07-01-2011, 19:45
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj: 06-01-2011, 22:19
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 06-01-2011, 15:41
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 03-01-2011, 14:05

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git