Bulunan 1 den 3 - Toplam 3

Fakültelerin İktisat, İşletme veya Maliye Bölümlerinden lisans mezunu olmak

Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları Forumunda Fakültelerin İktisat, İşletme veya Maliye Bölümlerinden lisans mezunu olmak Konusunu İncelemektesiniz

Üniversite Adı DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ Fakülte Adı KÜTAHYA İKT.VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ Bölüm Adı İKTİSAT Anabilim ...


 1. #1
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  16.620

  Fakültelerin İktisat, İşletme veya Maliye Bölümlerinden lisans mezunu olmak

  • Üniversite Adı DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ
  • Fakülte Adı KÜTAHYA İKT.VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
  • Bölüm Adı İKTİSAT
  • Anabilim Dalı İKTİSADİ GELİŞME VE ULUSLARARASİ İKTİSAT
  • Kadro Tipi Araştırma Görevlisi
  • Kadro Sayısı 1
  • Duyuru Başlama Tarihi 16.May.12
  • Son Başvuru Tarihi 30.May.12
  • Ön Değerlendirme Tarihi 06.Haz.12
  • Giriş Sınav Tarihi 11.Haz.12
  • Sonuç Açıklama Tarihi 18.Haz.12
  • Kadro Derecesi 6

  Fakültelerin İktisat, İşletme veya Maliye Bölümlerinden lisans mezunu olmak ve İktisat alanında yüksek lisans yapıyor olmak.

  T.C.
  DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

  Üniversitemizin çeşitli birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 32. ve 33. maddeleri ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik uyarınca Okutman ve Araştırma Görevlisi alınacaktır.

  Başvurma Şartları

  Genel Şartlar

  Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda genel olarak;

  a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak gerekir.

  b) Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan; Araştırma Görevlisi atamalarında atama yapılacak programın lisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda ALES’den en az 70 puan aranır, diğer öğretim elemanı atamalarında lisans öğreniminde mezun olunan alanda ALES'ten en az 70 puan aranır, özel yetenek sınavı ve yabancı dil puanı ile lisans öğrenimi yapanların öğretim elemanı kadrolarına başvurularda ALES'ten hangi puan türünde en az 70 puanı sağlıyorsa o puan türü dikkate alınır, alan türü değişen programlardan mezun olanların, öğretim elemanı kadrolarına atanmalarında lisans/önlisans eğitimine başladıkları puan türünde ALES’ten en az 70 puan almaları gerekir.  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir.

  Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5'lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.  Özel Şartlar  Araştırma Görevlisi kadrosuna başvuru için:

  Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için 35 yaşından gün almamış olmak gerekir.

  Başvuru Şekli ve Eklenecek Belgeler  Yukarda belirtilen genel ve özel şartlar ile ilanda belirtilen açıklamalardaki diğer şartlara sahip adaylar, başvurulan ünvan, birim, varsa bölüm, varsa anabilim dalı, kadro adedi, kadro derecesi, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı internet sitesindeki akademik personel kadro ilanı duyuru detay numarası, kendi telefon ve adres bilgilerini de içeren tarihli ve imzalı dilekçe, özgeçmiş, 1 adet vesikalık fotoğraf, not çizelgesi fotokopisi (lisans ve ilan edilen kadroya bağlı olarak gerekiyorsa yüksek lisans), mezuniyet (ilgili daldan lisans ve ilan edilen kadroya bağlı olarak gerekiyorsa yüksek lisans / doktora /sanatta yeterlik/tıpta uzmanlık) belgesinin resmi kurumlarca aslının aynıdır şeklinde onaylanmış veya noter onaylı fotokopisi, yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nca denkliğinin onaylandığını gösterir belge fotokopisi), ilan edilen kadroya bağlı olarak gerekiyorsa öğrenci belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, erkek adaylar için askerlik durum belgesi, varsa yayınlanmış eserlerin listesi, kamuda çalışıyor ya da çalışmışlığı varsa onaylı hizmet belgesi, tecrübe şartı aranması halinde tecrübe süresi (SGK hizmet dökümü) ve konusu (çalışılan işyerinden) ile ilgili belgeler, ALES belgesi (fotokopi veya internet çıktısı) ve yabancı dil sınavı sonuç belgesi (fotokopi veya internet çıktısı) ile birlikte, son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar ilanda belirtilen başvuru adreslerine şahsen veya posta ile başvuruda bulunacaklardır. İlgili birimlere yapılmayan veya süresi içinde yapılmayan yada eksik belgeyle yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.
  Adres : Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı Tavşanlı Yolu 10.km. Merkez Yerleşke KÜTAHYA  Muafiyet  Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme Projesi kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kontenjanlarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz.
  Özelden sorulan soruları yanıtlayamıyoruz. Soruların forumda sorulması rica olunur...

 2. #2
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  05-2012
  Mesaj
  34
  İyi günler Ales puanım 75,not ortalamam 87,dil puanım 70 Öyp puanım 80 falan yapıyor küsuratları yazmadım Maliye bölümü lisans mezunuyum atanma şansım var mı?Bilgi verebilirmisiz.Teşekkürler.

 3. #3
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  17.053
  Bu ilan yani cari usul için şansınızı deneyebilirsiniz okul ortalamanız yüksek.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ İktisat,İşletme,Ekonometri veya Maliye bölümlerinden birinden Lisans Diplomasına sahip olmak
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 09-05-2012, 17:15
 2. DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ Fakültelerin İktisat veya Maliye Bölümlerinden mezun olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 11-03-2012, 16:05
 3. MARMARA ÜNİVERSİTESİ Fakültelerin İşletme, İktisat ve Maliye Bölümlerinden mezun olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 14-12-2011, 20:23
 4. SAKARYA ÜNİVERSİTESİ Fakültelerin İktisat veya Maliye veya Ekonometri Bölümlerinden mezun olmak. İktisat alanında yüksek lisans yapıyor olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 12-12-2011, 18:39
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 21-12-2010, 12:32

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git