• Üniversite Adı KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ
 • Fakülte Adı
 • Bölüm Adı
 • Anabilim Dalı
 • Kadro Tipi Okutman
 • Kadro Sayısı 5
 • Duyuru Başlama Tarihi 04.May.12
 • Son Başvuru Tarihi 18.May.12
 • Ön Değerlendirme Tarihi 22.May.12
 • Giriş Sınav Tarihi 28.May.12
 • Sonuç Açıklama Tarihi 11.Tem.12
 • Kadro Derecesi

Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Dil Bilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık, Çeviribilim bölümleri mezunu olmak, uygulamalı Dilbilim/TEFL/TESOL alanlarından sertifikaya sahip olmak.....

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 31.07. 2008 tarihli Resmi gazetede yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen Veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” uyarınca Kadir Has Üniversitesi Yabancı Dil Eğitimi Hazırlık Okulunda Akademik İngilizce alanında görevlendirilmek üzere 5 okutman alınacaktır

Aranan Koşullar:

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 31.07. 2008 tarihli Resmi gazetede yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen Veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik”te yer alan genel ve özel koşulları taşıyor olmak;
Başvuracak adayların Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Dil Bilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık, Çeviribilim bölümleri mezunu olmaları, uygulamalı Dilbilim/TEFL/TESOL alanlarından sertifikaya sahip olmaları;
İlgili alanda yüksek lisans veya DELTA derecesine sahip olmaları;
Üniversite düzeyinde en az iki (2) yıl akademik İngilizce öğretimi deneyimine sahip olmaları;
KPDS’den en az 90 (veya eş değerliğe sahip uluslararası sınavlarından dengi) puan ve
ALES’ten en az 70 puan almış olmaları (Başka bir yüksek öğrenim kurumunda tam zamanlı olarak çalışmakta olanlar veya çalışıp da ayrılmış olanlar da bu durumu belgelemeleri halinde bu koşul aranmayacaktır) gereklidir.

Başvuruda İstenen Belgeler:

Başvuru Dilekçesi,
Özgeçmiş
2 adet fotoğraf
Öğrenim Belgeleri (Diplomalar, transkript, Yabancı Yükseköğretim Kurumu mezunlarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge)
ALES sonuç belgesi (Başka bir yüksek öğrenim kurumunda tam zamanlı olarak çalışmakta olanlar veya çalışıp da ayrılmış olanlarda bu durumu belgelemeleri halinde bu koşul aranmayacaktır.)
KPDS veya eşdeğerli yabancı dil belgesi
Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belgeGİRİŞ SINAV TARİHLERİ: 28 Mayıs – 08 Haziran 2012 tarihleri arasındadır.

Başvuru Bilgileri:

Başvurular dosya veya e-dosya formatında ‘Kadir has University ELT Recruitment Committee’ye hitaben

Kadir Has Üniversitesi Yabancı Dil Eğitimi İngilizce Hazırlık Okulu Müdürlüğü

Kadir Has Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü E-5 Karayolu üzeri Mehmetçik Sk. No: 1. 34590

Bahçelievler/İSTANBUL adresine şahsen veya posta ile VEYA elif.karaaltin@khas.edu.tr adresine e-posta yolu ile yapılacaktır.

Giriş Sınavı ve mülakat sürecine ilişkin detaylı bilgilendirme ve yönlendirme başvurusu geçerli olan adaylara özgeçmişlerinde belirtilen e-posta adresi yolu ile yapılacaktır.

Süresi içinde yapılmayan ve eksik başvurular dikkate alınmayacak olup posta ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar Yabancı Dil Eğitimi Hazırlık Okulu Müdürlüğüne ulaşmış olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.