• Üniversite Adı KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ
 • Fakülte Adı Yabancı Dil Eğitimi Hazırlık Okulu
 • Bölüm Adı
 • Anabilim Dalı
 • Kadro Tipi Okutman
 • Kadro Sayısı 5
 • Duyuru Başlama Tarihi 11.Oca.12
 • Son Başvuru Tarihi 25.Oca.12
 • Ön Değerlendirme Tarihi 26.Oca.12
 • Giriş Sınav Tarihi 30.Oca.12
 • Sonuç Açıklama Tarihi 02 Subat 2012
 • Kadro Derecesi

Akademik İngilizce alanında görevlendirilmek üzere; Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Dil Bilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık, Çeviribilim bölümleri mezunu olmaları, uygulamalı Dilbilim/TEFL/TESOL alanlarından sertifikaya ve en az iki yıl deneyime sahip olmak.

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 31.07. 2008 tarihli Resmi gazetede yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen Veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” uyarınca Kadir Has Üniversitesi Yabancı Dil Eğitimi Hazırlık Okulunda Akademik İngilizce alanında görevlendirilmek üzere 5 okutman alınacaktır.

Aranan Koşullar:

1) 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile 31.07. 2008 tarihli Resmi gazetede yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen Veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik”te yer alan genel ve özel koşulları taşıyor olmak,

2. Başvuracak adayların Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Dil Bilimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık, Çeviribilim bölümleri mezunu olmaları, uygulamalı Dilbilim/TEFL/TESOL alanlarından sertifikaya ve en az iki yıl deneyime sahip olmaları gerekmektedir.

3. İlgili alanda yüksek lisans derecesi veya eğitim alanında formasyonu belirten DELTA gibi bir diploma veya üniversite düzeyinde öğretim vermiş olma deneyimi gerekmektedir.

4. KPDS’den en az 90 (veya eş değerliğe sahip uluslararası sınavlarından dengi) puan almak

5. ALES’ten en az 70 puan almak (Başka bir yüksek öğrenim kurumunda tam zamanlı olarak çalışmakta olanlar veya çalışıp da ayrılmış olanlar da bu durumu belgelemeleri halinde bu koşul aranmayacaktır.)Başvuruda İstenen Belgeler
1. Başvuru Dilekçesi,
2. Özgeçmiş
3. 2 adet fotoğraf
4. Öğrenim Belgeleri (Diplomalar, transkript, Yabancı Yükseköğretim Kurumu mezunlarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge)
5. ALES sonuç belgesi (Başka bir yüksek öğrenim kurumunda tam zamanlı olarak çalışmakta olanlar veya çalışıp da ayrılmış olanlarda bu durumu belgelemeleri halinde bu koşul aranmayacaktır.)
6. KPDS veya eşdeğerli yabancı dil belgesi,
7. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belgeNot: Giriş Sınavları 30 Ocak-31 Ocak tarihlerinde yapılacaktır.


Başvuru Bilgileri:
Kadir Has Üniversitesi Yabancı Dil Eğitimi İngilizce Hazırlık Okulu Müdürlüğü, Kadir Has Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü, E-5 Karayolu üzeri, Mehmetçik Sk. No: 1. 34590. Bahçelievler/İSTANBUL adresine şahsen ya da posta yolu ile Başak Ergil’e (basak.ergil@khas.edu.tr) hitaben başvuruda bulunulacaktır. Süresi içinde yapılmayan ve eksik başvurular dikkate alınmayacak olup, posta ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar Yabancı Dil Eğitimi Hazırlık Okulu Müdürülüğüne ulaşmış olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.