Bulunan 1 den 2 - Toplam 2

Finans alanında Doktora yapıyor olmak.

Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları Forumunda Finans alanında Doktora yapıyor olmak. Konusunu İncelemektesiniz

Üniversite Adı İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ Fakülte Adı SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ Bölüm Adı İŞLETME Anabilim Dalı ...


 1. #1
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  16.620

  Finans alanında Doktora yapıyor olmak.

  • Üniversite Adı İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ
  • Fakülte Adı SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ
  • Bölüm Adı İŞLETME
  • Anabilim Dalı MUHASEBE VE FİNANSMAN
  • Kadro Tipi Araştırma Görevlisi
  • Kadro Sayısı 1
  • Duyuru Başlama Tarihi 28.Ara.11
  • Son Başvuru Tarihi 11.Oca.12
  • Ön Değerlendirme Tarihi 13.Oca.12
  • Giriş Sınav Tarihi 18.Oca.12
  • Sonuç Açıklama Tarihi 20.Oca.12
  • Kadro Derecesi 5

  Finans alanında Doktora yapıyor olmak.

  Üniversitemiz Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü Muhasebe ve Finansman Anabilim Dalı’na 2547 Sayılı Kanun ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” uyarınca Araştırma Görevlisi alınacaktır.  BAŞVURULARDA GENEL ŞARTLAR

  - 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

  - Başvurularda merkezi sınavdan (ALES) (atama yapılacak programın lisans / önlisans eğitimine hangi alanda öğrenci alınıyorsa o alanda) en az 70 puan, (Doktorasını tamamlamış olanlar, Meslek Yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, 31.07.2008 tarihinde yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılanlar merkezi sınavdan (ALES) muaftır), Meslek Yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

  - Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.

  - Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.

  MUAFİYET

  Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, bu yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme Projesi kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kontenjanlarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz.

  ÖZEL ŞARTLAR

  - ÜDS/KPDS veya eşdeğer sınavlardan (İngilizce) en az 70 puan almış olmak.

  - Finans alanında Doktora yapıyor olmak.  BAŞVURU ŞEKLİ VE EKLENECEK BELGELER

  Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurularda adaylar başvuru genel ve özel şartlarına göre aşağıdaki belgeleri dilekçelerine eklemeleri gerekmektedir.

  Adaylar başvurularını başvurdukları bölüm/anabilim dalını belirten dilekçeleri (açık adres ve telefon numarası) ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi adresine şahsen veya posta ile (D-100 Karayolu Merdivenköy Mevkii No:6/1 Göztepe/Kadıköy/İSTANBUL) yapabileceklerdir.

  Dilekçeleri ekine;

  - Özgeçmiş,

  - Nüfus cüzdan fotokopisi (ONAYLI),

  - Fotoğraf (1 adet) (son altı ay içerisinde çekilmiş),

  - Merkezi Sınavı belgesi (ALES),

  - Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS) puanını gösterir belge veya eş değerliği kabul edilen bir sınavdan almış olduklarını puanı gösteren belge,

  - Lisans not ortalaması gösterir belge (TranYasakKelime) Resmi-ONAYLI,

  - Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğunu belirten belge,

  - Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora diplomaları (ONAYLI) ile birlikte var ise ilgili alandaki bilimsel çalışmalarını kapsayan dosyayı vereceklerdir.

  Posta ile yapılacak başvurularda gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
  Ön değerlendirme sonuçları ve kesin sonuçlar Üniversitemiz web adresinde yayınlanacak olup bu aynı zamanda tebligat niteliğinde olacaktır. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

 2. #2
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  08-2011
  Mesaj
  7
  arkadaslar bu ilana basvuracak olan varmi ? var ise puanlar ne durumda ?

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Finans, Finans Ekonomisi, İktisat veya İşletme yükseklisans veya doktora programlarından birinde öğrenci olmak
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 13-08-2012, 18:34
 2. İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ Bankacılık ve Finans alanında veya Kentsel Dönüşüm konusunda Yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 21-02-2012, 16:52
 3. NİĞDE ÜNİVERSİTESİ Türkiye'deki Devlet Üniversitelerinin birinde Bankacılık veya Finans alanında Doktora yapıyor olmak ve belgelendirmek.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 14-10-2011, 20:38
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 26-09-2011, 10:06
 5. İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Finans, Finans Ekonomisi, İktisat veya İşletme ylisans/doktora programlarından birine kabul edilmiş
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 18-08-2011, 10:19

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git