reklam
Bulunan 1 den 2 - Toplam 2

Üniversitelerin İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Dili ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim Tercümanlık veya İngiliz Dili ve Eğitimi Bölümlerinin birinden mezunu olmak.

Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları Forumunda Üniversitelerin İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Dili ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim Tercümanlık veya İngiliz Dili ve Eğitimi Bölümlerinin birinden mezunu olmak. Konusunu İncelemektesiniz

Üniversite Adı GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ Fakülte Adı REKTÖRLÜK Bölüm Adı Anabilim Dalı Kadro Tipi Okutman Kadro ...

 1. #1
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  16.511

  Üniversitelerin İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Dili ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim Tercümanlık veya İngiliz Dili ve Eğitimi Bölümlerinin birinden mezunu olmak.

  • Üniversite Adı GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ
  • Fakülte Adı REKTÖRLÜK
  • Bölüm Adı
  • Anabilim Dalı
  • Kadro Tipi Okutman
  • Kadro Sayısı 1
  • Duyuru Başlama Tarihi 28.Ara.11
  • Son Başvuru Tarihi 11.Oca.12
  • Ön Değerlendirme Tarihi 13.Oca.12
  • Giriş Sınav Tarihi 16.Oca.12
  • Sonuç Açıklama Tarihi 18.Oca.12
  • Kadro Derecesi 5

  Üniversitelerin İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Dili ve Edebiyatı, İngilizce Mütercim Tercümanlık veya İngiliz Dili ve Eğitimi Bölümlerinin birinden mezunu olmak.

  Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve 31/07/2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar hakkında yönetmelik hükümleri çerçevesinde Okutman alınacaktır.

  GENEL ŞARTLAR
  a- 2547 Sayılı Kanun ve ilgili yönetmelik esasları ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.maddesinde belirtilen şartları taşımak
  b- Herhangi bir puan türünde ALES'den en az 70 puan almak.
  c- Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS)’den, en az 80 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.

  ÖZEL ŞARTLAR
  -Yabancı Dil okutmanları hariç olmak üzere lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlerde (rektörlüğe bağlı bölümler dahil) atanacak okutman adaylarında en az yüksek lisans mezunu olmak.
  -İlgili alanda en az 3(üç) yıl eğitim-öğretim tecrübesi olmak.

  MUAFİYET

  Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/06/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, Meslek Yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar bu yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte Yükseköğretim Kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile Yükseköğretim Kurumlarından ayrılan Öğretim Elemanlarının çalışmakta oldukları Yükseköğretim Kurumlarında veya başka Yükseköğretim Kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, Merkezi Sınav; Öğretim Üyesi yetiştirme projesi kapsamında,Yükseköğretim yürütme kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kontenjanlarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz.

  BAŞVURU
  1-Adaylar başvurdukları bölüm/anabilim dalını belirten dilekçelerine; özgeçmişlerini, nüfus cüzdanı suretini (onaylı), Lisans/Lisansüstü diploması fotokopisi(onaylı), Hizmet Belgesini (daha önce kamu hizmetinde bulunmuş olanlar için), Lisans Not Transkriptini (Onaylı), erkek adayların Askerlik Durum Belgesini,ALES Belgesini ve Yabancı dil belgesini ekleyerek Gaziantep Üniversitesi YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU MÜDÜRLÜĞÜ'ne şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir.(Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır)

  2- İlan edilen bütün unvanlar için, yurtdışından alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

  NOT: Ön değerlendirme sonuçları Üniversitemizin www.gantep.edu.tr internet adresinde ilan edilecek olup ayrıca tebligat gönderilmeyecektir.

 2. #2
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  5
  üç yıl eğitim öğreti m tecrübemiz yoksa baş vuramıyor muyuz?


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj: 28-06-2012, 15:59
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj: 28-06-2012, 15:57
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj: 28-06-2012, 15:55
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 28-12-2011, 17:57
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 04-08-2011, 15:33

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git