Bulunan 1 den 1 - Toplam 1

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon veya Protez-Ortez-Biomekanik alanında yükseklisans yapmış olmak

Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları Forumunda Fizyoterapi ve Rehabilitasyon veya Protez-Ortez-Biomekanik alanında yükseklisans yapmış olmak Konusunu İncelemektesiniz

Üniversite Adı İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ Fakülte Adı MALATYA SAĞLIK Y.O. Bölüm Adı FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON Anabilim ...


 1. #1
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  16.620

  Fizyoterapi ve Rehabilitasyon veya Protez-Ortez-Biomekanik alanında yükseklisans yapmış olmak

  • Üniversite Adı İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ
  • Fakülte Adı MALATYA SAĞLIK Y.O.
  • Bölüm Adı FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON
  • Anabilim Dalı
  • Kadro Tipi Öğretim Görevlisi
  • Kadro Sayısı 1
  • Duyuru Başlama Tarihi 10.12.2010
  • Son Başvuru Tarihi 24.12.2010
  • Ön Değerlendirme Tarihi 28.12.2010
  • Giriş Sınav Tarihi 31.12.2010
  • Sonuç Açıklama Tarihi 03.01.2011
  • Kadro Derecesi 3

  Fizyoterapi ve Rehabilitasyon veya Protez-Ortez-Biomekanik alanında yükseklisans yapmış olmak

  İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

  Üniversitemiz Malatya Sağlık Yüksekokuluna 2547 sayılı Kanun ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” uyarınca öğretim görevlisi alınacaktır.

  I) Genel Şartlar :

  a) 657 sayılı Kanunun 48 nci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

  b) Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada son üç yıllık ALES’ten (mezun olunan alanda) en az 70, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.

  II) Özel Şartlar :

  Öğretim Görevlisi

  a) Lisans düzeyinde öğretim yapılan birimlere (Rektörlüğe bağlı bölümler dahil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu olmak şartıyla en az alanında on yıl tecrübeli olmak. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.

  b) Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri ile önlisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanları ile ilgili iki yıl tecrübeli olmak.

  c) Fizyoterapi ve Rehabilitasyon veya Protez-Ortez-Biomekanik alanında yükseklisans yapmış olmak

  III) Muafiyet :

  a) Doktorasını tamamlamış olanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” in yürürlüğe girdiği tarihte (31.07.2008) yükseköğretim kurumlarında bu kadro ünvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav şartı aranmaz.

  b) Meslek Yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

  IV) Başvuru Şekli :

  İlan edilen kadroya başvuracak adaylar; başvurduğu bölüm ve anabilim dalını belirttiği dilekçesi ekinde, özgeçmiş, öğrenim belgeleri, transkript, yabancı dil belgesi, ALES belgesi, nüfus cüzdanı onaylı fotokopisi, sekiz adet fotoğraf, açıktan atanacaklar için tam teşekküllü bir hastanede alınacak sağlık raporu, erkek adayların askerlik durum belgesi ve varsa bilimsel çalışmalarını kapsayan dosya ile Malatya Sağlık Yüksekokulu Müdürlüğüne şahsen veya posta yolu ile müracaat edebilirler. Süresi içinde yapılmayan ya da eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmayacak olup, posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihinden önce ulaşmış olması gerekmektedir.

  Not: ALES, dil belgesi, mezuniyet belgeleri, transkript ve askerlik belgelerinin aslı veya resmi kurumlarca onaylanmış suretleri, yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul Başkanlığınca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.

  V) Başvuru Adresi :
  İnönü Üniversitesi Malatya Sağlık Yüksekokulu Müdürlüğü Kampüs//MALATYA

  Tel : 0422 3410220 Faks: 0422 3410219


  * Son başvuru tarihi 24.12.2010, Adaylarının ön değerlendirme sonuçları 28.12.2010 tarihinde üniversitemizin web sitesinde (www.inonu.edu.tr) ilan edilecektir. Başvuran adaylardan ön değerlendirme sonuçlarına göre sınava alınacaklar için 31.12.2010 Cuma günü Üniversitemiz Malatya Sağlık Yüksekokulu Müdürlüğünde saat:10:00’da giriş sınavı yapılacaktır. Giriş sınavı sonuçları 03.01.2011 tarihinden itibaren üniversitemizin web sitesinde duyurulacaktır.

  Not : Bu konuda ayrıca bir duyuru yapılmayacaktır. Üniversitemiz web sitesinde yapılacak olan duyurular tebligat niteliğindedir.
  Son düzenleyen nonova, 10-12-2010 saat 17:32.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj: 23-12-2011, 17:47
 2. TRAKYA ÜNİVERSİTESİ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü lisans mezunu, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında yüksek lisans yapmış olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 04-11-2011, 21:25
 3. İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon veya Protez-Ortez-Biomekanik alanında yükseklisans yapmış olmak
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 27-09-2011, 19:09
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 26-05-2011, 20:58
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 17-12-2010, 19:19

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git