Bulunan 1 den 1 - Toplam 1

Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Mezunu, Halı Kilim ve Ebru Sanatında en az 3 yıl tecrübeli olduğunu belgelemek ve kadro derecesine atanma şartlarına haiz olmak.

Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları Forumunda Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Mezunu, Halı Kilim ve Ebru Sanatında en az 3 yıl tecrübeli olduğunu belgelemek ve kadro derecesine atanma şartlarına haiz olmak. Konusunu İncelemektesiniz

Üniversite Adı BATMAN ÜNİVERSİTESİ Fakülte Adı M.Y.O. Bölüm Adı Anabilim Dalı Kadro Tipi Öğretim Görevlisi ...


 1. #1
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  16.620

  Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Mezunu, Halı Kilim ve Ebru Sanatında en az 3 yıl tecrübeli olduğunu belgelemek ve kadro derecesine atanma şartlarına haiz olmak.

  • Üniversite Adı BATMAN ÜNİVERSİTESİ
  • Fakülte Adı M.Y.O.
  • Bölüm Adı
  • Anabilim Dalı
  • Kadro Tipi Öğretim Görevlisi
  • Kadro Sayısı 1
  • Duyuru Başlama Tarihi 10.12.2010
  • Son Başvuru Tarihi 24.12.2010
  • Ön Değerlendirme Tarihi 06.01.2011
  • Giriş Sınav Tarihi 10.01.2011
  • Sonuç Açıklama Tarihi 12.01.2011
  • Kadro Derecesi 5

  Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü Mezunu, Halı Kilim ve Ebru Sanatında en az 3 yıl tecrübeli olduğunu belgelemek ve kadro derecesine atanma şartlarına haiz olmak.

  BATMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

  Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile “ Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” uyarınca ve ilandaki özel koşullar doğrultusunda cari usul ile Öğretim Görevlisi, alınacaktır.

  İlanen Duyurulur.

  MÜRACAATLARDA ARANACAK ŞARTLAR

  GENEL ŞARTLAR:

  a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

  b) Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada öğretim görevlisi kadrolarına başvuran adayların lisans mezuniyet alanı türünden ALES’ ten en az 70 puan almış olmak, (Bu sınavın sonuçları yapıldığı tarihten itibaren üç yıl süreyle geçerlidir.)

  Alan türü değişen programlardan mezun olanların, alan türü değişen programlara başvuranlarında ise, lisans eğitimine başladıkları puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmaları gerekmektedir.

  c) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak şartı aranır.  2-ÖZEL ŞARTLAR :


  Öğretim Görevlisi:  a) Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dâhil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu olmak şartıyla en az alanında on yıl tecrübeli olmak,

  b) Güzel Sanatlar Fakülteleri, Eğitim Fakültelerinin Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümleri, Konservatuarlar ile ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanları ile ilgili iki yıl tecrübeli olmak.

  3-MUAFİYET:  Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, bu yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme Projesi kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kontenjanlarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz  4-BAŞVURU ŞEKLİ VE İSTENEN BELGELER:  1. Başvuru Formu, (Formu İndirmek İçin Tıklayınız.) (Tüm alanlar eksiksiz olarak doldurulacaktır.)

  2. Özgeçmiş,

  3. Erkek adaylar için askerlik durumlarını gösteren belge,

  4. Nüfus cüzdanı fotokopisi,

  5. ALES Belgesinin fotokopisi,

  6. Yabancı Dil Belgesinin fotokopisi, (KPDS, ÜDS veya eşdeğerliliği YÖK’çe kabul edilmiş diğer dil sınavı)

  7. Lisans ve/veya Yüksek Lisans Diplomaları veya geçici mezuniyet belgesinin fotokopisi, (Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belgesi.)

  8. Lisans Transkripti örneği,

  9. Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.)

  10. Deneyim (Tecrübe) Belgesi. (Deneyim istenilen kadrolara başvuruda bulunanlar ile öğretim görevlisi kadrolarına başvuranlar getireceklerdir.)

  11. İki adet vesikalık fotoğraf.

  12. Varsa bilimsel çalışma yayınlarını içeren dosya,

  Ø Adaylar sadece bir kadroya başvurabileceklerdir.

  Ø İlan edilen kadrolara, belirtilen kadro dereceleri itibariyle atanabilecekler başvurabileceklerdir.

  Ø Müracaat için gönderilen evraklar geri iade edilmeyecektir.  5- BAŞVURU YERİ:  İlan şartlarımızı taşıyan adayların ilanımızın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde; Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığı’na bizzat veya posta ile başvurmaları gerekmektedir. Postadaki gecikmeler değerlendirmeye alınmayacaktır.

  Adaylarının ön değerlendirme sonuçları üniversitemizin www.batman.edu.tr web sitesinde ilan edilecektir.Üniversitemiz web sayfasında yapılan duyurular tebligat niteliğinde olup, ayrıca ilgililere bir tebliğ yapılmayacaktır.  6- İLETİŞİM BİLGİLERİ:  Batman Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı

  Telefon: 0 488 217 35 58

  Fax : 0 488 217 35 58
  Son düzenleyen nonova, 10-12-2010 saat 10:24.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj: 15-12-2011, 17:31
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj: 12-12-2011, 18:23
 3. MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel El Sanatları Bölümü, Halı-Kilim ve eski kumaş desenleri anasanat dalı mezunu olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-11-2011, 17:36
 4. Cevap: 0
  Son Mesaj: 10-12-2010, 10:22
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 10-12-2010, 10:21

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git