reklam

Bulunan 1 den 2 - Toplam 2

Sivil Havacılık Yüksekokulu mezunu olmak, yükseklisans yapmış olmak veya 10 yıl deneyime sahip olmak.

Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları Forumunda Sivil Havacılık Yüksekokulu mezunu olmak, yükseklisans yapmış olmak veya 10 yıl deneyime sahip olmak. Konusunu İncelemektesiniz

Üniversite Adı MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ Fakülte Adı SİVİL HAVACILIK Y.O. Bölüm Adı SİVİL HAVA ULAŞTIRMA ...


 1. #1
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  16.620

  Sivil Havacılık Yüksekokulu mezunu olmak, yükseklisans yapmış olmak veya 10 yıl deneyime sahip olmak.

  • Üniversite Adı MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ
  • Fakülte Adı SİVİL HAVACILIK Y.O.
  • Bölüm Adı SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ
  • Anabilim Dalı
  • Kadro Tipi Öğretim Görevlisi
  • Kadro Sayısı 1
  • Duyuru Başlama Tarihi 16.Kas.11
  • Son Başvuru Tarihi 30.Kas.11
  • Ön Değerlendirme Tarihi 07.Ara.11
  • Giriş Sınav Tarihi 12.Ara.11
  • Sonuç Açıklama Tarihi 16.Ara.11
  • Kadro Derecesi 6

  Sivil Havacılık Yüksekokulu mezunu olmak, yükseklisans yapmış olmak veya 10 yıl deneyime sahip olmak.

  MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ’NDEN

  Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile 31.07.2008 tarihli ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde öğretim elemanı alınacaktır.

  GENEL ŞARTLAR

  1)Bu yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda genel olarak;

  a)657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

  b)Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada ALES’den en az 70, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak,

  şartı aranır.

  2) Üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri senato kararıyla, birinci fıkranın (b) bendinde belirlenen puan barajlarının üzerinde bir puanı asgari puan olarak belirleyebilirler.

  3) Yabancı dille eğitim-öğretim yapılan programlarda bu Yönetmeliğe tabi öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılacak atamalarda aranacak dil puanında Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretimi ve Yabancı Dille Eğitim-Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik hükümleri uygulanır.

  4) Yükseköğretim kurumları, bu Yönetmeliğe tabi öğretim elemanı kadro ilanlarında lisans veya lisansüstü mezuniyet alanları dışında adayı tanımlayan özel şartlar koyamazlar.


  ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ÖZEL ŞARTLAR  a) Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dahil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu olmak şartıyla en az alanında on yıl tecrübeli olmak,  MUAFİYET ŞARTLARI

  Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, bu yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav; Öğretim Üyesi Yetiştirme Projesi kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kontenjanlarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz.


  BAŞVURU YERİ VE İSTENEN BELGELER

  -Adaylar aynı sınav takviminde ilan edilen kadrolardan ancak birine müracaat edebilirler.
  Dilekçe ve Başvuru Formu (http://www.mku.edu.tr adresinde Personel Daire Başkanlığı sayfasında Belge ve Formlar/Başvuru linkinden temin edilebilir), ALES Belgesi, Yabacı Dil Sınav Sonuç Belgesi, Lisans Belgesi(onaylı), Lisans Transkripti(onaylı), Nüfus Cüzdanı Örneği(onaylı), 2 Adet Fotoğraf, Özgeçmiş, Askerlik Durum Belgesi, İş Tecrübe Belgesi, Personel Hizmet Belgesi (kamuda çalışanları için), Yüksek Lisans veya Doktora Belgesi(onaylı).

  Adaylar, başvuru için gerekli tüm belgeleri orta boy bir zarf içine yerleştirerek İlgili Birimlere şahsen veya posta ile göndermelidirler. Süresi içinde yapılmayan ya da eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmayacak olup, posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihinden önce ulaşmış olması gerekmektedir.


  Başvuru Telefonları : (0 326) 641 65 10


  NOT:

  1. Onay istenen belgeler için Resmi kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılan belgeler geçerli kabul edilecektir.
  2. . Başvuru yapacak adaylar, web sitemizde yer alan başvuru formunu ve başvuruda bulunacakları birimle ilgili örnek dilekçeyi doldurduktan sonra, ekleri ile birlikte ilgili birimlere şahsen veya posta ile teslim edeceklerdir.
  3-Yanlış beyanda bulunanların, sınavı kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

 2. #2
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Mesaj
  8
  Ulaştırma işletmeciliği için işletme açıköğretim mezunları alınıyor mu acaba?

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ Sivil Havacılık Ve Kabin Hizmetleri Programı İçin Sivil Havacılık Yüksekokulu Lisans Mezunu Olmak
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 28-12-2011, 19:42
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj: 21-12-2011, 09:31
 3. Cevap: 0
  Son Mesaj: 23-09-2011, 09:53
 4. ERCİYES ÜNİVERSİTESİ Sivil Havacılık Yo, Sivil Havacılık Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü Mezunu Olmak. İşletme Anabilim Dalında Yükseklisans Yapmış Olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 23-08-2011, 16:21
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 23-06-2011, 10:32

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git