Bulunan 1 den 2 - Toplam 2

Fakültelerin İngilizce Öğretmenliği Bölümlerinden, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya Amerikan Dili ve Edebiyatı Lisans Mezunu Olmak.

Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları Forumunda Fakültelerin İngilizce Öğretmenliği Bölümlerinden, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya Amerikan Dili ve Edebiyatı Lisans Mezunu Olmak. Konusunu İncelemektesiniz

Üniversite Adı ESKİŞEHİR OSMAN GAZİ ÜNİVERSİTESİ Fakülte Adı REKTÖRLÜK Bölüm Adı Anabilim Dalı Kadro Tipi ...


 1. #1
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  16.620

  Fakültelerin İngilizce Öğretmenliği Bölümlerinden, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya Amerikan Dili ve Edebiyatı Lisans Mezunu Olmak.

  • Üniversite Adı ESKİŞEHİR OSMAN GAZİ ÜNİVERSİTESİ
  • Fakülte Adı REKTÖRLÜK
  • Bölüm Adı
  • Anabilim Dalı
  • Kadro Tipi Okutman
  • Kadro Sayısı 1
  • Duyuru Başlama Tarihi 02.Kas.11
  • Son Başvuru Tarihi 25.Kas.11
  • Ön Değerlendirme Tarihi 02.Ara.11
  • Giriş Sınav Tarihi 08.Ara.11
  • Sonuç Açıklama Tarihi 16.Ara.11
  • Kadro Derecesi 5

  Fakültelerin İngilizce Öğretmenliği Bölümlerinden, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya Amerikan Dili ve Edebiyatı Lisans Mezunu Olmak.

  T.C.
  ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

  Üniversitemizin birimlerinde istihdam edilmek üzere, 2547 sayılı Kanun ve ilgili yönetmelik esasları ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanun’un 48. maddesi hükümleri uyarınca devlet hizmetine girmede aranılan şartlara haiz okutman alınacaktır. Adayların Durumları Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ve 19.09.2009 tarih ve 27354 sayılı Resmi Gazetede yeniden düzenlenen Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelikle belirlenen atama kriterlerine uygun olması gerekmektedir

  Başvurular Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta ile yapılacak olup internet aracılığı ile yapılacak başvurular ile süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar dikkate alınmayacaktır. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar Kurumumuza ulaşması gerekmektedir.(Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.)

  -Duyurulur.

  BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER:  1.Dilekçe (fotoğraflı ve imzalı iki adet olacak) (http://basvuru.ogu.edu.tr internet adresine giriş yaptığınız taktirde dilekçenizin dökümünü alabilmeniz için doldurmanız gereken form ekrana gelecektir.)

  2.Özgeçmiş,

  3.Nüfus cüzdan sureti

  4.Son üç yıllık Merkezi Sınav (ALES) belgesi. ALES’ten (hangi puan türünde sağlıyorsa) en az 70 puan almış olmak, (Alan türü değişen programlardan mezun olan adayların lisans/önlisans eğitimine başladıkları puan türünden ALES’ten en az 70 puan almaları ve bu durumlarını ayrı bir dilekçe ile belirtmeleri gerekmektedir.) (merkezi sınavdan muaf olan adayların son iki yıla ait ALES notunun bulunmaması halinde, ALES puanı 70 olarak kabul edilir)

  5.Lisans diploması (yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösteren belge)

  6.Lisans Not Transkripti.(4’lük ve 5’lik not sisteminin 100’lük not sistemine dönüştürülmesinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca belirlenen dönüşüm tablosu esas alınacaktır)

  7.Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlardan istenilmektedir.)

  8.Varsa yayınlanmış ya da yayınlanacak olan bilimsel çalışmaları

  9.Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan KPDS veya ÜDS’den en az 80 puan veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puana eşdeğer bir puan aldığına ilişkin belge.

  AÇIKLAMALAR  1.Adayların yanlış beyanda bulunmaları halinde yapılan işlemler geçersiz sayılacaktır.

  2.Adayların ilgili kadro derecesine atanabilecek hizmet süresine sahip olması gereklidir.

  3.Kazananların atamaları 2547 sayılı Kanunun 32. maddesi uyarınca Rektörlüğe görevlendirmeler ise aynı kanunun 13/b-4 maddesi uyarınca Yabancı Diller Bölüm Başkanlığına yapılacaktır.

  4.Ön değerlendirme sonuçları ve kesin sonuçlar Üniversitemiz web adresinde yayınlanacak olup bu aynı zamanda tebligat niteliğinde olacaktır. Ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

  5.Bu ilan aynı zamanda Üniversitemizin http://www.ogu.edu.tr web adresinin genel duyurularında da yayınlanacaktır.

  6.Adaylar sadece bir kadroya başvurabilir.

  7.Adayların başvuru dilekçelerinde başvurduğu birim “REKTÖRLÜK/YABANCI DİLLER BÖL.BŞK.” şeklinde mutlaka bulunması gerekmektedir.(Bunun için dilekçe giriş sayfasındaki Birimi kutucuğundan seçim yapılmalıdır.)  MUAFİYETLER  -Doktorasını tamamlamış olanlar, 29/6/2009 tarihli ve 2009/15153 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre uzmanlık eğitimini tamamlayanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, bu yönetmelik yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının çalışmakta oldukları yükseköğretim kurumlarında veya başka yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarına başvurularında, merkezi sınav (ALES); Öğretim Üyesi Yetiştirme Projesi kapsamında, Yükseköğretim Yürütme Kurulu kararı ile belirlenen araştırma görevlisi kontenjanlarına yapılacak başvurular ile meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularında ise yabancı dil şartı aranmaz.

  Yazışma Adresi :Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığı Meşelik Yerleşkesi/ESKİŞEHİR-26480

  Telefon :0.222.2393750-1449-1470

  Faks :0.222.2291312

 2. #2
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  2
  Merhabalar,
  Bu ilandaki kadro derecesinin 5 olması, iş tecrübesi olmayan birinin başvuramayacağı anlamına mı geliyor? Diğer şartları yerine getirebiliyorum ancak lisans mezunu ve iş tecrübesi olmayan biri olarak kadro derecesini yerine getiremiyorum ve başvuru yapamıyorum anladığım kadarıyla.. Doğru mudur?

  Teşekkürler..

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Cevap: 0
  Son Mesaj: 15-08-2012, 17:18
 2. ESKİŞEHİR OSMAN GAZİ ÜNİVERSİTESİ Fakültelerin İngilizce Öğretmenliği Bölümlerinden, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya Amerikan Dili ve Edebiyatı Lisans Mezunu Olmak
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 04-08-2012, 07:31
 3. ESKİŞEHİR OSMAN GAZİ ÜNİVERSİTESİ Fakültelerin İngilizce Öğretmenliği Bölümlerinden, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya Amerikan Dili ve Edebiyatı Lisans Mezunu Olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 04-08-2012, 07:30
 4. ESKİŞEHİR OSMAN GAZİ ÜNİVERSİTESİ Fakültelerin İngilizce Öğretmenliği Bölümlerinden, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya Amerikan Dili ve Edebiyatı Lisans Mezunu Olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 02-11-2011, 17:03
 5. Cevap: 0
  Son Mesaj: 02-11-2011, 17:01

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git