Bulunan 1 den 1 - Toplam 1

Fakültelerin Almanca Öğretmenliği Bölümü mezunu olmak ve alanında yüksek lisans yapmış olmak

Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları Forumunda Fakültelerin Almanca Öğretmenliği Bölümü mezunu olmak ve alanında yüksek lisans yapmış olmak Konusunu İncelemektesiniz

Üniversite Adı KAFKAS ÜNİVERSİTESİ Fakülte Adı YABANCI DİLLER Y.O. Bölüm Adı Anabilim Dalı Kadro Tipi ...


 1. #1
  Baş Editör
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  Ankara
  Mesaj
  16.620

  Fakültelerin Almanca Öğretmenliği Bölümü mezunu olmak ve alanında yüksek lisans yapmış olmak

  • Üniversite Adı KAFKAS ÜNİVERSİTESİ
  • Fakülte Adı YABANCI DİLLER Y.O.
  • Bölüm Adı
  • Anabilim Dalı
  • Kadro Tipi Öğretim Görevlisi
  • Kadro Sayısı 1
  • Duyuru Başlama Tarihi 09.Eyl.11
  • Son Başvuru Tarihi 23.Eyl.11
  • Ön Değerlendirme Tarihi 26.Eyl.11
  • Giriş Sınav Tarihi 03.Eki.11
  • Sonuç Açıklama Tarihi 05.Eki.11
  • Kadro Derecesi 4

  Fakültelerin Almanca Öğretmenliği Bölümü mezunu olmak ve alanında yüksek lisans yapmış olmak

  KAFKAS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN 

  Üniversitemizin birimlerine, 2547 sayılı Kanun ve 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı yazılı Resmi Gazetede yayımlanan Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik hükümleri çerçevesinde öğretim elemanı alınacaktır. 

  GENEL ŞARTLAR

  a)2547 sayılı Kanun ve ilgili yönetmelik esasları ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak
  .

  b)Öğretim Üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada ALES’den en az 70 (Yetmiş) , ÖSYM tarafından yapılan KPDS veya ÜDS’den en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak şarttır.

  c)Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.

   

  ÖZEL ŞARTLAR

  ÖĞRETİM GÖREVLİSİ

   a) Lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere (rektörlüğe bağlı bölümler dahil) başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az yüksek lisans mezunu veya lisans mezunu olmak şartıyla en az alanında on yıl tecrübeli olmak,

  b) Ön lisans düzeyinde eğitim yapılan birimlere başvuracak öğretim görevlisi adaylarında en az lisans mezunu olmak ve belgelendirmek kaydıyla alanları ile ilgili iki yıl tecrübeli olmak.

  c) Adayların ALES puan şartı lisans mezuniyet alanında olmalıdır.

  MUAFİYETLER

  Doktorasını tamamlamış olanlar ile halen öğretim elemanı kadrosunda bulunanlar veya öğretim elemanı kadrolarından ayrılanlar için merkezi sınav (ALES); meslek yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularda ise yabancı dil şartı aranmaz.

   

   

  BAŞVURU

   

  —Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür (09 Eylül 2011– 23 Eylül 2011). Başvurular ilgili birimlere şahsen veya posta ile yapılacak olup, süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar kabul edilmeyecektir.

  — Adayların ön değerlendirmesi 26 Eylül 2011 Pazartesi günü yapılacak olup, sonuçlar 30 Eylül 2011Cuma günü Üniversitemiz internet sitesinden duyurulacaktır. Bilim Sınavları da 03 Ekim 2011 Cuma günü saat 10.00‘da başvuruda bulundukları birimlerde yapılacaktır. Sınav sonuçları 05 Ekim 2011 Çarşamba günü Üniversitemiz internet sitesinden duyurulacaktır. Bu konularda ayrıca bir duyuru yapılmayacaktır.  —İlan edilen kadrolara başvurmak isteyen adaylar, başvurduğu kadronun unvanı, derecesi ile Bölüm/Anabilim dalını gösterir dilekçe ekinde onaylı lisans mezuniyet belgesi, lisans transkript belgesi (resmi), ALES belgesi, KPDS veya ÜDS belgesi, özgeçmiş ile varsa bilimsel çalışma yayınlarını kapsayan bir takım dosya, ilan edilen kadroya bağlı olarak yüksek lisans veya doktora belgesi örneği, Nüfus Cüzdanı örneği, 2 adet fotoğraf, askerlik durum belgesi, daha önce kamuda çalışmış ise hizmet belgesini ekleyerek kadronun ilan edildiği birime şahsen veya posta ile müracaat edeceklerdir.  —Adaylar, tek kadro için başvuruda bulunabilirler.
  Son düzenleyen nonova, 09-09-2011 saat 18:53.

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İlgili Fakültelerin Almanca Öğretmenliği Veya Alman Dili Ve Edebiyatı Veya Almanca Mütercim-Tercümanlık Bölümü Lisans Mezunu Olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 31-07-2012, 16:55
 2. Cevap: 0
  Son Mesaj: 30-04-2012, 19:40
 3. SELÇUK ÜNİVERSİTESİ Almanca Öğretmenliği veya Alman Dili ve Edebiyatı bölümü lisans mezunu, Alanında Yüksek Lisans yapmış olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 28-11-2011, 17:58
 4. ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ Alman Dili ve Edebiyatı ve Almanca Öğretmenliği Mezunu ve Alanında Yüksek Lisans Yapmış Olmak.
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 04-11-2011, 23:43
 5. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ Almanca Öğretmenliği, Alman Dili ve Edebiyatı, Almanca Mütercim-Tercümanlık Bölümü lisans mezunu
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 18-08-2011, 09:59

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git