Bulunan 1 den 2 - Toplam 2

Parıltılar

Sohbet/Muhabbet Konuları Forumunda Parıltılar Konusunu İncelemektesiniz

ümit bir yolcu gemisi , yol istikameti belli fakat yolda engin fırtınalar ve tayfunlar var, ...


 1. #1
  Kısıtlanmış Üyelik
  Üyelik Tarihi
  08-2014
  Mesaj
  180

  Parıltılar

  ümit bir yolcu gemisi , yol istikameti belli fakat yolda engin fırtınalar ve tayfunlar var, eğer ümitleriniz yoğun ise ,emek verdi iseniz yani tevekkül ediyorsanız o zaman fırtınanın korkutucu yüzü sizi yıldırmamalı , elbetteki korku her hedefin arkasında pusuda bekler , ancak siz burada gemiye bilek gücünüzle değil , zamanın ölçülerine paralel , aklınızın görkemi ve tertemiz yüreğinizin zarafeti ile yön vereceksiniz. insanlar kim olursa olsun sizden beklentileri olması normaldir , bir yönüyle de insanın başına gelen musibetler aslında başka insanlardır ... ama ne kadar doğru ? kuşkusuz insanların hepsi size engel olacak şekilde dizayn edilmiş olsaydı o zaman ilerleme olamazdı ,demek ki bu insanlar içersinde bir de siz varsınız , aslında bununla başa çıkmanın son derece basit bir yolu da var , bir düşünür "güzel düşünen güzel görür,güzel gören hayattan lezzet alır" demiş ,burada insanlara negatif yönelimli bakmak yerine , onların da sizinle aynı kaderi ,farklı amaçlar ve hedefler uğruna yolda olan bireyler olarak düşünün, bir insanın tek başına buyuk bir başarı elde etmesi çok zordur . dolayısıyla onlarıda birer yardımcı olarak görmeli, zamanla iyimserlik sağlanabilirse o zaman onların keskin ve hain bakışları yerini gülümseyen, tebessüm eden bir çehre alacaktır...

  yani sahip olmanız gereken ; tevekül ve iyimser olmak ...  sempati.
  Son düzenleyen sempati, 13-10-2014 saat 05:45.

 2. #2
  kayıpp
  Misafir

  kısa bir kesit

  bazen zaman gelir bir başkası olursunuz çünkü başkalarının hislerini yaşarsınız 3. boyuttan çıkarsınız.aslında bu size bahşedilmiş bir nimettir çünkü bu şekilde en azından başkalarının tercümanı olmak için size verilmiş ve kelamınız kalem olan bir anahtardır.

  zaman döner bakarsınız ki yaşanmaz olur fırtınalar inletir arzı çünkü etrafınızda gözlerinizle algılayabileceğiniz simalar kaybolmuştur rüzgar göz açıp kapamayı imkansız kılmıştır. işte bu durumdada mutlu olabilirsiniz burada kastedilen mutluluk sizin kendinizle ilintili ve kendinize duyduğunuz hayranlık veya saygının sessiz ve davranışsız yalnızca düşünerek yapabilceğiniz ve zaman zaman sahranın ortasına kurulmuş ve butun ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tek bir saraydır. unutmayın bunu yaparak bana göre süre abartılı olmamak kaydiyle gizemli zindanlarda olsanız dahi mutlu olabilirsiniz .


  mutluluk zaten herkesin bulmaya çalıştığı bir gizemdir. mutluluk bana aramakla olmaz ,mutluluk sizin düşüncelerinizle kendiliğinden ya size gelir yada terkeder.


  saygıdeğer nazik ve cesur prens:sempatinin kaleminden derlenmiştir.saygılarımla.


  parıltılar.

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz yok
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git