reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 5 123 ... SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 44

35. Madde İle Kadronun Geçiş Süresi

ÖYP Yönetmelikleri Forumunda 35. Madde İle Kadronun Geçiş Süresi Konusunu İncelemektesiniz

35. madde ile görevlendirmemi bayramdan önce istedim. kadromun lisansüstü eğitim aldığım yere geçmesi ne zaman ...


  1. #1
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    01-2012
    Mesaj
    40

    35. Madde İle Kadronun Geçiş Süresi

    35. madde ile görevlendirmemi bayramdan önce istedim. kadromun lisansüstü eğitim aldığım yere geçmesi ne zaman olur tahmini? kasım aralık gibi mi?

  2. #2
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    11-2013
    Mesaj
    31
    Bende benzer durumdayım. Duruma göre değişmekle birlikte en az 2 ay sürdüğü söyeniyor. Daha uzun da sürebiliyormuş. Evrakları elden takip ederseniz çok hızlı bir şekilde çıkadabiliyormuş.

  3. #3
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    06-2012
    Mesaj
    147
    Genelde 3 ila 6 ay arasinda çıkıyor arkadaşlar ama 8 ayda çıkan da tanıyorum, inşallah en kisa surede cikar

  4. #4
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    aksaray üniversitesi
    Mesaj
    13
    merhaba arkadaşlar bende doktora dönemindeyim 35. madde ile görevlendirmem geldi ama daha üniversitemden ilişki kesmedim kefilim ancak bir ay sonra türkiyeyeye dönecek üniversitem bu bir aylık sürecte bir şey olmayacağını söyledi ama emin olamadım ilişki kesmek için belli bir gün koşulu var mı acaba

  5. #5
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Alıntı kommagene Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    merhaba arkadaşlar bende doktora dönemindeyim 35. madde ile görevlendirmem geldi ama daha üniversitemden ilişki kesmedim kefilim ancak bir ay sonra türkiyeyeye dönecek üniversitem bu bir aylık sürecte bir şey olmayacağını söyledi ama emin olamadım ilişki kesmek için belli bir gün koşulu var mı acaba
    Seneti imzalamadan kesebilir ilişiğinizi bununla ilgili bir sorun yok, ama illaki kefiliniz beklenecekse bir ay beklenebilir istediği zaman keserler ilişik.
    kommagene bunu beğendi.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  6. #6
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    01-2014
    Mesaj
    50
    Üniversiteye gidip göreve başlama için imza attıktan sonra aynı gün 35. Madde dilekçesini verebiliyor muyum? Bir de aynı gün 39u da vermeyi düşünüyorum ben. Uygulamamı yapmak için tekrar lisansüstü eğitim yaptığım üniversiteye dönmek zorundayım. Üniversite bana 35. Dilekçesini verdin nasıl olsa, istersen gidebilirsin diyebilir mi? Yani onay gelmeden gitmemin bir sakıncası var mı?

  7. #7
    Ordinaryüs Profesör Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    5.055
    Alıntı Siyasin Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Üniversiteye gidip göreve başlama için imza attıktan sonra aynı gün 35. Madde dilekçesini verebiliyor muyum? Bir de aynı gün 39u da vermeyi düşünüyorum ben. Uygulamamı yapmak için tekrar lisansüstü eğitim yaptığım üniversiteye dönmek zorundayım. Üniversite bana 35. Dilekçesini verdin nasıl olsa, istersen gidebilirsin diyebilir mi? Yani onay gelmeden gitmemin bir sakıncası var mı?
    Dilekçe verebilirsiniz, okulunuz da isterse gidebilirsin diyebilir.

  8. #8
    Yüksek Lisans
    Üyelik Tarihi
    02-2014
    Mesaj
    59
    İyi akşamlar,
    yeni üye oldum ve sorumun cevabını aradım, hocamınkine benzer olduğu için buraya yazmak istedim. Ben de Aralık atamasını kazandım. Şu an MEB'de çalışıyorum. Ve aynı zamanda tez aşamasında olan doktora öğrencisiyim. Öğretmen olarak çalıştığım şehirde doktora yapıyorum. Atandığım üniversite yeni açılan üniversitelerden olduğu için doktora programı yok. Doktora programı olmadığı için beni 35. madde ile görevlendireceklerini düşünmüştüm; fakat sürecin uzun sürdüğünü öğrendim ve 39 ile görevlendirmeye de pek sıcak bakmıyorlar. Fakat çalıştığım okulda aynı zamanda doktora tezim için uygulama yapıyorum ve beni gönderirlerse yarım kalacak. Bu yüzden üniversiteye daha geç başlamak istiyorum.

    Fakat bugün okuluma muvafakat verildiğine dair yapılan yazışmalar geldi ve ilişiğimi keserek ayrılışımı yapmalarına dair bir yazı vardı. Okul 15 gün içinde yazıyı size tebliğ etmek zorundayız ve tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde görevinize başlamanız gerekir dedi. Ama forumdaki yazıları okuduğumda bize bir süre tebliğ etmeyeceklerini anladım. Acaba yanlış mı anladım?

    Bir de okula durumu anlattığımda siz yine de gelen yazıyı imzalayın ama bize de bir dilekçe verin ayrılış yapmak istemiyorum diye dediler. Bu sefer de aklıma şu takıldı. Acaba öyle bir dilekçe verirsem üniversitedeki hakkımı kaybetmiş olmaz mıyım? Sonuçta okul da yazıyı ilçeye bildirecek. Silsile devam ederse üniversiteye de gitmez mi o dilekçe?
    Şu an çok zor durumdayım

    - - - Güncellendi - - -

    ???
    yok mu cvp verecek

  9. #9
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    01-2014
    Mesaj
    27
    Alıntı sidneh Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Dilekçe verebilirsiniz, okulunuz da isterse gidebilirsin diyebilir.
    hocam 39.madde dilekçesinde şu günden başlamak üzere şu kadar gün görevlendirme diyoruz.peki bu geçici göreve başlama süresi işlemler dolayısıyla geçiliyor o zaman bize tebliğ edecekleri zamandan mı başlıyor ?

  10. #10
    Yeni Üye
    Üyelik Tarihi
    09-2013
    Mesaj
    10
    Alıntı sidneh Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Dilekçe verebilirsiniz, okulunuz da isterse gidebilirsin diyebilir.
    @sidneh hocam, benim de senet ile alakalı bir kaç sorum olacaktı.

    Geçen hafta öncelikle 39. ve sonrasında 35. maddeye göre görevlendirilmek için dilekçelerimi verdim. Bugün üniversitem bana verdiğim dilekçenin üniversite yönetim kurulunda görüşülmesi için senet yapıp getirmem gerektiğini bildirdi. Halbuki benim bildiğime göre, üniversitenin öncelikle YÖK'e dilekçemi bildirmesi ve YÖK'ten hem kadromun olduğu hem de görevlendirmemin yapılacağı üniversitelere görevlendirilmemin uygun olduğu yazısını bildirdikten sonra bu senet yapılması gerekiyor. Bu konudaki bilgim yanlış mıdır, üniversitem daha YÖK'ten yazı gelmeden böyle bir duruma zorlayabilir mi?

    İkincı merak ettiğim konu da senedin içeriği. Başka üniversitelerde gördüğüm üzere senetler genellikle ÖYP için çok spesifik oluyor. Genelde de bir üst limit belirtiliyor. Ama benim üniversitem bana "YURTİÇİ VE YURTDIŞINDA GÖREVLENDİRİLEN KAMU PERSONELİNE MAHSUS YÜKLENME SENEDİ VE MUTEBER İMZALI MÜTESELSİL KEFALET SENEDİ" başlıklı bir belge gönderdi. Bu belge hem çok genel ifadeler içeriyor hem de sanki yurt dışına görevlendirme yapılıyormuş gibi gittiğim sürenin 2 katı zorunlu hizmet istiyor. Ayrıca da ödenmesi gereken bir üst limit de belirtmemişler. Bu konu da bilgisi olan birileri yardımcı olabilir ise çok sevinirim.





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. ÖYP 35. Madde Görevlendirme Süresi
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan yevu
    Cevap: 65
    Son Mesaj: 23-03-2016, 13:41
  2. ÖYP 35. Madde ve Eğitim Süresi
    Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan ismailyildiz82
    Cevap: 34
    Son Mesaj: 14-06-2015, 12:56
  3. 35. Madde Ne Kadar Sürede Çıkar
    ÖYP Yönetmelikleri forum içinde, yazan vet33
    Cevap: 22
    Son Mesaj: 02-03-2015, 15:24
  4. 39. Madde Görevlendirilme süresi ve kabulü
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan DİDAR
    Cevap: 4
    Son Mesaj: 01-10-2013, 18:48
  5. 9.Madde - ÖYP öğrenim süresi
    ÖYP 2011- Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Bölümü forum içinde, yazan toprakalem
    Cevap: 6
    Son Mesaj: 04-01-2012, 16:21

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git