reklam

+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 4 123 ... SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 32

ÖYP'de 39. Madde Verilmesi Zorunlu mudur?

ÖYP Yönetmelikleri Forumunda ÖYP'de 39. Madde Verilmesi Zorunlu mudur? Konusunu İncelemektesiniz

Atandığım üniversitede alnımda yüksek lisans olmadığı için başka bir üniversitede yüksek lisansa kayıt yaptırdım. Fakat ...


  1. #1
    Lisansüstü
    Üyelik Tarihi
    02-2013
    Mesaj
    4

    ÖYP'de 39. Madde Verilmesi Zorunlu mudur?

    Atandığım üniversitede alnımda yüksek lisans olmadığı için başka bir üniversitede yüksek lisansa kayıt yaptırdım. Fakat kadromun bulunduğu üniversite 39. maddeyi vermeyi reddediyor. Bu konuda yapabileceğim birşey var mı?
    rosen bunu beğendi.

  2. #2
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    06-2011
    Nerden
    dünyada bi yerler...
    Mesaj
    319
    ben de aynı sorunu yaşıyorum kocatepe ünv. ile acaba ne yapılabilir? ZİRA 35. MADDE ÇOK GEÇ ÇIKACAK.
    "When you are not secure with your belief, you start by rejecting questions"

  3. #3
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Zorunlu değil insiyatife bağlı. İsterse vermeyebilir.
    rosen ve Mr December bunu beğendiler.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  4. #4
    Doktora
    Üyelik Tarihi
    06-2011
    Nerden
    dünyada bi yerler...
    Mesaj
    319
    Peki bizim açimizdan olumsuz durumu ne olur? Mesela kocatepede görünürken marmarada olmak sorun olmayacak mi?
    "When you are not secure with your belief, you start by rejecting questions"

  5. #5
    financier
    Misafir
    Alıntı rosen Demiş ki: Mesajı Görüntüle
    Peki bizim açimizdan olumsuz durumu ne olur? Mesela kocatepede görünürken marmarada olmak sorun olmayacak mi?
    hocam 39 verilse, mesela 3 ay görevlendirme alırsınız. size haftaya kocatepeye gel demezler , ama bu durumda kocatepeye istedikleri zaman çağırabilirler. onun dışında marmarada olmanız , dekanlık ve bölüm başkanının izni dahilinde olduğu için sorun olmayacaktır.

  6. #6
    Yardımcı Doçent Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    936

    39. Madde ile görevlendirme hk.

    merhaba,

    bugün derslerime girebilmek amacıyla 39. Madde görevlendirme dilekçesi vermek istedim. Fakat dekanımız 39. Maddenin içeriğinin buna uygun olmadığını ve 35 ile görevlendirme çıkana kadar okulda beklemem gerektiğini söyledi. Uygulamada herkesin böyle görevlendirildiğini söylesem de kar etmedi.

    Bu durumda ne yapabilirim? 39'la götrvlendirme dışında derslerime girebilmek için mevzuatta bir madde var mı?

    Cevaplarsanız çok sevinirim, teşekkürler.

  7. #7
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Hayır, normalde 35'in beklenmesi gerekir 39 insiyatife bağlıdır.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  8. #8
    Yardımcı Doçent Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    936
    Nazmi hocam, peki bu durumda dil kursu için 39. Madde ile görevlendirilenler de insiyatif kullanılarak gönderilmiyor mu? Çünkü maddeyi okuduğumda dil kursuna yönelik bir atıf göremiyorum. Eğer öyleyse argümanımı bunun üzerine kuracağım, o yüzden soruyorum.

    Çok teşekkürler.

  9. #9
    Akademikpersonel.org
    Üyelik Tarihi
    09-2010
    Nerden
    İstanbul
    Mesaj
    17.053
    Hayır dil kursu için 39. madde kullanılması gerekir YÖK yazısı var. 39 normalde yurtiçi ve yurtdışı eğitimleri için kullanılır, lisansüstü için zorunlu değildir.
    Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

  10. #10
    Yardımcı Doçent Doktor
    Üyelik Tarihi
    12-2011
    Mesaj
    936
    anlıyorum, ortada tuhaf bir durum var, 39. Madde'de eğitime yönelik bir atıf göremedim, tamamen araştırma, sempozyum, bilimsel toplantı gibi durumlar için görevlendirme yapılabileceği ifade edilmiş. Dil eğitimi bilimsel bir araştırma faaliyeti sayılmaz ama bu maddenin kullanılmasına dair yazı olduğu için sanırım sıkıntı olmuyor.

    Eğitim hakkımız engelleniyor ve elimiz kolumuz bağlı ne yazık ki :/





Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

  1. ÖYP de 35. Madde Zorunlu mu?
    ÖYP Yönetmelikleri forum içinde, yazan aktab
    Cevap: 85
    Son Mesaj: 09-12-2017, 18:29
  2. 33/a Kadrosu Garanti Kadro mudur? Doktora Yapması Zorunlu mudur?
    Araştırma Görevlisi forum içinde, yazan anaveisfoties58
    Cevap: 44
    Son Mesaj: 31-10-2017, 13:10
  3. 35. Madde ile Görevlendirilme - Zorunlu Hizmet
    ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan sinanoglu
    Cevap: 24
    Son Mesaj: 01-01-2015, 20:48
  4. üniversitelere kadro verilmesi hakkında..
    Akademik Personel Atama Kriterleri ve Yönetmelikleri forum içinde, yazan skntkn
    Cevap: 5
    Son Mesaj: 31-12-2011, 15:48
  5. Madde 23-24 'ün kaldırılması ve ZORUNLU HİZMET ile ilgili, ÖNEMLİ
    ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan mgulcur
    Cevap: 16
    Son Mesaj: 25-07-2011, 23:23

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

  • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
  • Cevap yazmaya yetkiniz var
  • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
  • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
  •  
Yukarı Git