+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 4 123 ... SonSon
Bulunan 1 den 10 - Toplam 33

Doktora Yaparken ÖYP'ye Başvurmak

ÖYP Yönetmelikleri Forumunda Doktora Yaparken ÖYP'ye Başvurmak Konusunu İncelemektesiniz

Mimar Sinan Üniversitesinde doktoramın üçüncü senesindeyim. Dolayısıyla tez yazma aşamasındayım. 2008 ÜDS' den 50 almıştım. ...


 1. #1
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  6

  Exclamation Doktora Yaparken ÖYP'ye Başvurmak

  Mimar Sinan Üniversitesinde doktoramın üçüncü senesindeyim. Dolayısıyla tez yazma aşamasındayım. 2008 ÜDS' den 50 almıştım. Şimdi ÖYP ile bir yere yerleştirilirsem dil konusunda ne yapacağım? Doktoraya kendi üniversitemde devam edebilecek miyim? Senet imzalayacakmıyım, imzalayacaksam nasıl hesaplanacak? Doktoramı diyelim ki iki sene de bitirdim ÖYP ile görevlendirildiğim üniversitede dört yıl mecburi hizmetim mi olacak?

  Yardımcı olursanız çok sevinirim...

 2. #2
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  04-2011
  Mesaj
  100
  benimde arkadaşın durumuna benzer bir sorum olacak. bende DPU'inde doktoramın 3 senesindeyim ve 50 üds ye sahibim. öyp ile atanırsak ne olacak? ayrıca tez aşamasında bir öğrencide ÖYp ile atandığında 35. maddeden yararlanabiliyor mu? yada sen ders aşamasında değilsin gerek yok buradan işlerini yürütmü diyorlar? gerçi yabancı dili 65 altı olanlar mecburi dil eğitimine gönderiliyor diyelimki 65 altında kaldık, bu sırada da diyelim doktorayı bitirdik kabul görür mü bitirdiğimiz doktora?
  Hakan Ozcan bunu beğendi.

 3. #3
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  11-2011
  Mesaj
  92
  Konuyu kimse bilmiyor sanırım?

 4. #4
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  34
  Ben de benzer bir durumdayım; ancak ders aşamasında olmam ve dil sorunum bulunmaması farklarıyla. Benim durumumda kararın YÖK'e kaldığı; fakat alanımda doktora eğitimi veremeyen üniversitenin (ÖYP'de) dil sorunum olmadığı için -olasılıkla- doktoramı yaptığım yere görevlendireceğini belirttiler. Sizin ise tez aşamasında bulunmanız ve dil olayı nedeniyle 6 aylık kursa gönderilecek olmanız işleri biraz daha karıştıracaktır sanırım.
  En nihayetinde ÖYP ile başladıktan sonra YÖK'ten gelecek karar nihai olacaktır.
  Gönlünüzce olması dileklerimle...

 5. #5
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  6
  easabd senet imzaladınız mı? nasıl hesaplandı? doktoranın bitmesi için dört seneniz var desek okuduğunuz üniversiteden mezun olunca ÖYP ile çalışacağınız üniversitede mecburi çalışma süreniz ne kadar olacak biliyormusunuz?
  umarım herşey sizin içinde gönlünüzce olur..

 6. #6
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  04-2011
  Mesaj
  100
  easabd hocam verdiğin bilgiler için sağol. acaba bu durum hakkında daha detaylı bilgiye sahip bir arkadaş var mı formda?

 7. #7
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  10-2011
  Mesaj
  3
  Ben de benzer durumdayım, Doktora yapmaktayım. Ders aşamasındayım, yani yeni başladım. Dil 65'in altında 63.75. Bu durumda ÖYP ile atanırsam ne gibi durumlar beni bekliyor..kısaca açıklayacak biri var mı?

 8. #8
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  6
  Biraz önce öyp kadrosunda bir üniversitenin personel daire başkanlığındaki öyp kurum koordinatörlüğü ile konuştum. Benim durumumla ilgili olarak cevaplayacağım. Devlet üniversitesinde doktoramın üçüncü senesinde tez yazım aşamasındayım. Başvurmamam için herhangi bir engel yokmuş. Doktorama kaldığım yerden devam edebilirmişim. Devam ettiğim üniversite öyp kapsamında olmamasına rağmen iki üniversite arasında yazışarak doktoramı kendi üniversitemde bitirebiliyormuşum. Tabi atandıktan sonraki doktora süresini diyelim ki iki sene, iki sene görevlendirme olarak atandığın üniversitede çalışıyorsun. Doktoranı bitirdiğin anda yardımcı doçent olarak atanıp geliyorsun.
  Bir de yabancı dil konusu var. Benim dil puanım 50. Bu puanı öyp başvurusunda kullanabiliyorum fakat iki sene içerisinde 65 puan alma zorunluluğum var. Alırsan yardımcı doçentsin alamazsan ataman fes edilir gibi bir şey söyledi ama bu ihtimali düşünmek için erken galiba
  Herşey gönlünüzce olsun....

 9. #9
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  04-2011
  Mesaj
  100
  khariklo hocam verdiğin bilgiler için teşekürler.bir sorum var sana yine. benim aldığım duyuma göre (öyp li arkadaşlardan) dilden 65 i gecemediğin sürece mevcut olan doktoranada devam edemiyormuşsun bu doğrumu? çünki öyp de 65 i almak gerekiyormuş doktora için. dil eğitimine gittikten sonra diyelim ki ilk sene 55 - 60 arası aldık diilden yinede tez aşamasında olmamıza rağmen (ders aşamasında yapıyorlar) doktora yaptığımız üniye görevlendirilebiliyormuyuz gecici olarak?

 10. #10
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  12-2011
  Mesaj
  6
  Ben öyle anlamadım doğrusu ve sanmıyorum.. sonuçta o gün ki doktora şartlarını sağlamışsın ve doktorana devam ediyorsun.. dil problemi doktora bitip de yardımcı doçent olarak atanmada sıkıntı çıkarıyor. işte o zaman 65 puanı kazanmış olmalısın (ben üçüncü senemdeyim size 65 almanız için iki sene tanınacak dediler).
  evet tez aşamasında olsak da doktorayı yaptığımız üniversiteye görevlendirme yapıyorlarmış ( o üniversite öyp kapsamında olmasa bile)
  umarım yardımcı olabilmişimdir..

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Lütfen Resimdeki Karakterlerin Aynısını Sırayla Kutunun İçine Yazınız.

Benzer Konular

 1. Cevap: 5
  Son Mesaj: 30-07-2012, 12:41
 2. Yüksek Lisans Yaparken Öyp de Lisans mezunu şartını arayan bölümlere başvurmak
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan eliffff
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 26-12-2011, 11:50
 3. Yüksek Lisans Yaparken Öyp de Lisans mezunu şartını arayan bölümlere başvurmak
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan eliffff
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 21-12-2011, 00:18
 4. Doktora yaparken ÖYP'ye başvurmak?
  ÖYP Hakkında Genel Bilgiler forum içinde, yazan RePLiC
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 24-07-2011, 16:55
 5. Bütünleşik Doktora yaparken ÖYP'ye başvurmak
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan doktora
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 15-06-2011, 19:55

Bu Konu için Etiketler

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git