reklam
+ Konuyu Cevapla
Sayfa 1 - Toplam 2 12 SonSon
Bulunan 1 den 15 - Toplam 23

ÖYP Lisansüstü Başvuru Duyurularıyla ilgili(yüksek lisans yapan biri ne yapmalı? )

ÖYP Lisansüstü Eğitim Üniversiteleri Forumunda ÖYP Lisansüstü Başvuru Duyurularıyla ilgili(yüksek lisans yapan biri ne yapmalı? ) Konusunu İncelemektesiniz

Merhabalar arkadaşlar, Öyp ile ilgili hergün yeni bir bilgi öğreniyorum ve bunları birbirine adapte etmekte ...

 1. #1
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  24

  Lightbulb ÖYP Lisansüstü Başvuru Duyurularıyla ilgili(yüksek lisans yapan biri ne yapmalı? )

  Merhabalar arkadaşlar,

  Öyp ile ilgili hergün yeni bir bilgi öğreniyorum ve bunları birbirine adapte etmekte zorlanmaya başladım

  öncelikle bir hocamızın forumda paylaştığı öyp ile ilgili bir gelişim şablonuna baktım ki ellerine sağlık çok güzel hazırlamış.O kısımda anlamadığım noktalardan
  1.si Ben yüksek Lisans yapıyorum ve 1.sınıfın 1.dönemini bitirdim tahminime görede hazirana kadar öyp kadrosu açıklanmayacağına göre, 1.sınıfı bitirip Tez dönemine geçeceğim. ve kafamda şöyle bir soru işareti oluştu?
  Benim, "ÖYP Lisansüstü Başvuru Duyurusu" şeklinde duyurularını yayınlayan Üniversitelere ayrıca başvuru yapmam mı gerekiyor?( burada sürekli duyuruları görüyorum, önümdeki fırsatları kaçırmak istemiyorum)

  2.si de forumda 2011 ile ilgili bazı Öyp kadrolarının açıklandığını gördüm fakat bunlar YÖK ün kendi sitesinde mevcut değil, asıl endişem ya bu verilen ve de bizim göremediğimiz kadrolar kendi bölümlerimizle ilgili olsaydı?
  haberi okuduğum forum linki ; http://www.akademikpersonel.org/thre...i-mezunu-olmak.

  dipnot. 2.sorumun cevabını Niyazi Hocam cevaplamış, teşekkür ediyorum kendisine.Fakat ben kendi bölümüm ile ilgili araştırmayı nasıl yapabilirim?.
  Önceden arama kısmına bölümümle ilgili ismi yazıyordum herşey karşımıza çıkıyordu, şimdi bunu yapamıyor muyuz?

 2. #2
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  16.868
  1. sorunuz için; o ilanlar ÖYP'yi kazananlar içindir. ÖYP'yi kazandıktan sonra ÖYP üniversitelerine başvuru yaparsınız ve lisansüstü eğitiminize orada devam edersiniz. 2. sorunuz için ise biz tüm ilanları içerikleri ile yayınlıyoruz extra olarak yine öyp ilanı çıkarsa buradan takip edebilirsiniz; http://www.akademikpersonel.org/foru...lar%C4%B1-2011
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 3. #3
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  01-2011
  Mesaj
  24
  Alıntı Nazmi Demiş ki: Mesajı Görüntüle
  1. sorunuz için; o ilanlar ÖYP'yi kazananlar içindir. ÖYP'yi kazandıktan sonra ÖYP üniversitelerine başvuru yaparsınız ve lisansüstü eğitiminize orada devam edersiniz. 2. sorunuz için ise biz tüm ilanları içerikleri ile yayınlıyoruz extra olarak yine öyp ilanı çıkarsa buradan takip edebilirsiniz; http://www.akademikpersonel.org/foru...lar%C4%B1-2011
  Teşekkür ediyorum cevaplarınız için.

 4. #4
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  02-2011
  Mesaj
  3
  merhabalar ben öyp'ye başvurmak istiyorum fakat aklıma takılan birkaç nokta var. forumlarda gezindim ve sonuç olarak öyp ile ilgili birçok yeni bilgi edindim fakat yine de aklıma takılanları sormak istiyorum burada.
  1.tezsiz yüksek lisans mezunuyum başvurduğumda bu geçerli oluyor mu?
  2.araştırma görevlisi olarak kadrolu mu atanıyorum sözleşmeli mi?
  3.öğrenim göreceğim üniversitede yüksek lisans girişi için şart aranıyor mu??
  4.öyp hakkında sıkça sorulan sorular kısmında ;
  a-- "Doktora programından başarı ile mezun olan ÖYP araştırma görevlileri; en geç bir ay içinde mecburi hizmetle yükümlü olduğu üniversitedeki görevlerine dönerler. Öğretim üyesi kadro ilanlarında ÖYP kapsamında lisansüstü öğrenimini başarı ile tamamlayan araştırma görevlilerinin bulunduğu anabilim dallarına öncelik tanınır." diye bir bilgi vermişsiniz fakat yine forumlarda okuduğum bir bilgi bu noktada aklımı karıştırdı.
  b--"öyp: doktoranızı yapmak uzere baska bir universiteye yonlendiriliyorsunuz.. mesela kadronuz nevsehir universitesinde, ama doktoranizi gazi de yapiyorsunuz.. doktoraniz bitince de nevsehire yrd.doc olarak ataniyorsunuz.."
  hangisi doğru acaba a mı b mi ???

 5. #5
  Yüksek Lisans
  Üyelik Tarihi
  12-2010
  Mesaj
  74
  1.tezsiz yüksek lisans geçerli kabul edilmiyor
  2. doçentliğe kadar tüm akademik unvanlar kadro karşılığı sözleşmeli çalışır.. ancak doçent ve profesörler kadroludur zaten.. ama sorduğunuz bizi beğenmezlerse sallayabilirler mi ise, disiplin suçu işlemediğiniz ve yüksek lisans - doktoradan atılmadığınız sürece sorun olmaz.
  3 - kadroyu zaten öyp araştırma görevlisi kadar ve ana bilim dalına göre açıyorlar.. önceden yüksek lisansa başlamak gibi bir zorunluluğunuz yok.. ama yüksek lisansınız varsa gerekli şartlar tutuyorsa bunu devam ettirerek öyp araştırma görevlisi kalma sürenizi azaltabilirsiniz
  4- ikisi de aynı şey.. neresi aklınızı karıştırdı ? doktorayı bitirdiğinizde size kadronuzun bulunduğu üniversitede yrd doç kadrosu açıyorlar

 6. #6
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  02-2011
  Mesaj
  3
  Cevaplarınız için teşekkürler gerçekten çok aydınlatıcı oldu benim adıma...

 7. #7
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  04-2011
  Nerden
  istanbul
  Mesaj
  45
  cok özürdilerim öncelikle ... doktora aşamasında (yani yükseklisansıyapmıssam) öyp ye başvuramıyormuyum mu? tekrar ozurdılerım bi yerlerde mutlaka acıklamıssınızdır ama ..forumda gezındım ama ... :s

 8. #8
  Akademikpersonel.org
  Üyelik Tarihi
  09-2010
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  16.868
  Başvurabilirsini elbetteki, ÖYP'yi kazandığınız bölüm yüksek lisans yaptığını bölümle aynıysa direkt doktoradan da başlayabilirsiniz.
  Özel mesaj Yolu İle Soruları Cevaplandıramıyoruz, Foruma Sorarsanız Daha Hızlı Bilgi Edinebilirsiniz

 9. #9
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  04-2011
  Nerden
  istanbul
  Mesaj
  45
  çok teşekkür ederim tüm hizmetlerinizden dolayı

 10. #10
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  21
  ya bi türlü cevabını alamadığım bi sorum var. Şimdi ben Marmara Üniversitesinde yüksek lisans mülakatlarına girdim ve yüksek lisansa girmeye hak kazandım. Şimdi öyp kapsamında Sakarya'ya başvurmayı düşünüyorum. 17 temmuz 2011 tarihinde sonuçlar açıklanacakmış ve benim Marmara Üniversitesinde kaydım 25-29 temmuz arası. Atamalarda sonuçlar açıklandıktan yaklaşık olarak bi ay sonra gerçekleşiyor ve ben bu durumda aslında Marmara Üniversitesinde kaydımı yaptırmış olacam. Peki ben Sakarya'yı kazanmış olursam benim Marmaradaki yüksek lisansımın akibeti ne olacak. Yine Marmara'da devam edecek miyim.

 11. #11
  Yeni Üye
  Üyelik Tarihi
  06-2011
  Mesaj
  3
  Nazmi bey; öyp konusunda kafası net olan tek kişi siz gibi bir izlenim veriyorsunuz. Ben de "mecburi hizmet sözleşmesini" her üniversite kendisi mi hazırlıyor yoksa ortak bir sözleşme var mı?" diye sormak istiyorum.

 12. #12
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  14
  merhabalar. ben öyp yi yeni kazandım.halihazırda çukurovada yüksek lisans yapıyorum.oltu yer bilimleri fakültesini kazandım.ama daha öğrenci alımı yok. şuan yüksek yaptığım dal ile kazandığım dal farklı.yüksek ihtimal ders aşamamı yakıcaklar. ben çukurovada devam etmek istiyorum.ama öyp kontejyanlarında benim bölümüm yok ve hala atama yazım gelmedi.ne yapmam gerekiyor.şimdi bu açılan öyp kontejyanlarına başvurmazsam ne olur.bilgi verirseniz çok sevinicem..

 13. #13
  Asistan
  Üyelik Tarihi
  10-2010
  Mesaj
  78
  kazandığınız üni.deki hocalarla konuşun..anabilim dalınızın değişmesine olumlu bakarlarsa, YÖK'ün de olumlu sonuç vereceğini düşünüyorum..YÖK'ün sizin durumunuzla ilgili yaptığı açıklamalar var..onları okumalısınız..
  http://www.yok.gov.tr/content/view/1061/

 14. #14
  teadion
  Misafir
  merhaba, öyp konusunu bilenler bu başlıktaki garibanlara yardımcı olabilir mi?

  http://www.akademikpersonel.org/thre...uruya-Gidenler

  özetle söylemek gerekirse; enstitü cuma günü/yarın y.lisans başvurusu yapmamızı istiyor, öyp kontenjanlarına değil normal y.lisansa. kadroyu vermeyiz yoksa diyor. mevcut y.lisanslarınız yanacak, sıfırdan başlayacaksınız diyor. elli kere sordum ama 50/d'ye çevirip çevirmeyecekleri konusunda yorum yapmıyorlar, ki öyle yapabiliriz demişlerdi çok önceden.

 15. #15
  Lisansüstü
  Üyelik Tarihi
  07-2011
  Mesaj
  14
  çok teşekkürler.ama benim daha atama yazım gelmedi.ve bayramdan sonraya kalır yüksek ihtimal dediler. şimdi ne yapmam gerekiyo.15-30 ağustos arası başvuru yapamicakmıyım?dilim 65 bu arada.yardımcı olursanız çok sevinicem.


       

Hızlı Cevap Hızlı Cevap

Benzer Konular

 1. ksü yüksek lisans yapan var mı ?
  Yüksek Lisans Eğitimi forum içinde, yazan matmat.
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 24-07-2012, 13:28
 2. işletmede yüksek lisans yapan arkadaşlaarr:)
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan isletmeee88
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 17-12-2011, 00:49
 3. Yüksek lisans için başvuru yapan ÖYP' li bu yerleştirmede açıkta kalırsa ne olacak?
  ÖYP Hakkındaki Sorularınız forum içinde, yazan cevreci26
  Cevap: 5
  Son Mesaj: 17-09-2011, 22:10
 4. Eğitim Bilimlerinde Yüksek Lisans Yapan Var mı?
  ÖYP Bölümlere Göre Bilgi ve Puan Paylaşımı forum içinde, yazan alpertunga84
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-07-2011, 00:49
 5. Farmasotik Teknoloji Alanında Yüksek Lisans Yapan
  Süresi Dolmuş Akademik Personel İlanları forum içinde, yazan nonova
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 24-12-2010, 18:38

Mesaj Yetkileriniz

 • Yeni konu açmaya yetkiniz yok
 • Cevap yazmaya yetkiniz var
 • Eklenti yüklemeye yetkiniz yok
 • Mesajınızı düzeltmeye yetkiniz yok
 •  
Yukarı Git